Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Біржа та її характеристика

Біржа та її характеристика

Назва:
Біржа та її характеристика
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,05 KB
Завантажень:
255
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Етапи створення товарної біржі.
Основним питанням є вибір місця, розташування товарної біржі і видів продукції реалізованих на них.
Світовий досвід свідчить, що біржа, як правило, повинна розміщатися переважно в значних центрах у максимальному наближенні до найбільше концентрованих джерел матеріальних ресурсів.
На ПЕРШОМУ етапі ініціатори цієї справи повинні чітко визначити, що вони можуть і бажають одержати на початковій стадії розвитку біржі й у майбутнього – при подальшому просуванні до ринку.
Наприклад, що може одержати підприємство в результаті участі біржової торгівлі на стадії її становлення?
Це, насамперед можливість, найбільш вигідно продати, купити або обміняти товар, одержати інформацію про рівень попиту і пропозиції в країні.
На більш пізній стадії розвитку біржової торгівлі підприємства одержать широкі можливості страхування себе від несприятливих коливань цін на ринку, користуватися пільговим кредитуванням під висновок ними біржової угоди, одержувати інформацію про попит і пропозицію товарів практично з усього світу.
Державні відомства і місцеві органи керування, завдяки створенню товарної біржі, можуть досягти підвищення ділової активності і можливості упорядкування торгової діяльності.
На ДРУГОМУ етапі потрібно заздалегідь вибрати товари, на реалізації якими буде спеціалізуватися біржа.
Нагадую ознаки біржового товару:
стандартизованість;
взаємозамінність;
низький рівень монополізації;
масовість виробництва.
Як правило, біржовий товар володіє також такою характеристикою, як стійкий попит, що очікується у майбутньому. Що стосується вибору міста, де буде створюватись товарна біржа, то необхідно насамперед, врахувати такі чинники, як наявність розвитих інформаційних мереж і складських площ.
На ТРЕТЬОМУ етапі ініціатори створення товарної біржі вибирають її потенційних фундаторів.
Для цього використовують інформація, зібрана ініціаторами в процесі господарської діяльності, а також наявні в інших організацій, наприклад у статистичного керування і т.д.
Вибір потенційних фундаторів здійснюється, виходячи з наявності в них можливостей вкладення в створення біржі фінансових засобів, притягнення на біржові торги матеріальних ресурсів, широких зв’язків із підприємствами й організаціями.
На ЧЕТВЕРТОМУ етапі головну увагу варто приділити рекламі товарної біржі серед її майбутніх фундаторів.
Товарна біржа була відкрита у США в 1848 р. в Чикаго.
Її засновники ставили за мету “забезпечити упорядковану систему торгівлі зерном, а також захистити виробників та покупців від негативних наслідків змін цін”.
Найбільшою товарною біржею світу є “Чикаго Борд оф Тред”. На ній укладають угоди з контрактами на пшеницю, кукурудзу, овес, соєві боби, срібло, золото, а також на державні цінні папери, банківські депозити. У 1989 році кількість проданих на біржі ф’ючерсних контрактів перевищило 112 млн., а опціонних – 26 млн.
Друга за розміром біржа світу також розташована в Чикаго. Це “Чикаго Меркентайл Ексчейндж”. Власно товари складають невеличку частину її обороту.
У 1989 році лише біля 8 млн. угод із 87 млн. було укладено на торгівлю живою рогатою худобою, живими свинями, пиломатеріалами. Інша кількість припадає на продажі контрактів, в основі яких лежать валюти, євродоларові депозити, державні ціні папери. Обсяг опціонних угод перевищив 17 млн.
Третім по обороту є “Нью-Йорк Маркентайл Екс-чейндж”, але по обсягу угод із товарами ця біржа порівняна з “Чикаго Борд оф Тред”. У 1989 році на ній було зроблено більш 32 млн. ф’ючерсними і 6 млн. опціонних угод із нафтою, бензином, дизельним паливом, платиною і палладієм.
Існують національні біржі: японські, бразильські, деякі американські. Вони обслуговують інтереси торгівлі, промисловості тільки країни свого місцезнаходження.
Ефективне функціонування сучасного ринку знаходиться в прямій залежності від постійно відтвореного ринкового середовища. Важливим його елементом є ринкова інфраструктура, що представляє собою систему підприємств і організацій, що забезпечують напрямування товарів, послуг, грошей, цінних паперів, робочої сили.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Біржа та її характеристика

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок