Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Поняття доходу та прибутку як основних показників виробничо-господарської діяльності.

Поняття доходу та прибутку як основних показників виробничо-господарської діяльності.

Назва:
Поняття доходу та прибутку як основних показників виробничо-господарської діяльності.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,80 KB
Завантажень:
246
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Поняття доходу та прибутку як основних показників виробничо-господарської діяльності.
План
1. Поняття доходу та прибутку як основних показників виробничо-господарської діяльності.
2. Особливості здійснення багатофакторного аналізу прибутку.
Поняття доходу та прибутку як основних показників виробничо-госповарської діяльності
Відповідно до Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 3, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 31 березня 1999 р. №87 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 21 червня 1999 р. №398/3691 "Звіт про фінансові результати", під .доходом розуміють збільшення економічних вигод у вигляді надходження активів або зменшення зобов'язань, які призводять до зростання власного капіталу (крім зростання капіталу за рахунок внесків власників).
Відповідно до Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 15, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 29 листопада 1999 р. №290 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 14 грудня 1999 р. №860/4153 "Дохід", не визнаються доходами такі надходження:
1) сума податку на додану вартість, акцизів, інших податків і обов'язкових платежів, що підлягають перерахуванню до бюджету й позабюджетних фондів;
2) сума надходжень за договором комісії, агентським та іншим аналогічним договором на користь комітента, принципала тощо;
3) сума попередньої оплати продукції (товарів, робіт, послуг);
4) сума авансової оплати продукції (товарів, робіт, послуг);
5) сума завдатку під заставу або для погашення позики, якщо це передбачено відповідним договором;
6) надходження, що належать іншим особам;
7) надходження від первинного розміщення цінних паперів.
В бухгалтерському обліку доходи класифікуються за такими групами:
а) дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг);
б) інші операційні доходи;
в) дохід від участі в капіталі та інші фінансові доходи;
г) інші доходи;
д) надзвичайні доходи.
Дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) відображає загальні надходження від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) без вирахування наданих знижок, повернення проданих товарів та непрямих податків (податку на додану вартість, акцизного збору тощо). Організації, основною діяльністю яких є торгівля цінними паперами, розуміють під доходом вартість, за якою реалізовано цінні папери, та суму винагороди за виконання інших операцій, пов'язаних з розміщенням, купівлею і продажем цінних паперів. Дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, інших активів) визнається таким в разі наявності всіх наведених нижче умов, якщо:
- покупцю передані ризики й вигоди, поа'язані з правом власності на продукцію (товар, інший актив);
- після продажу підприємство не здійснює подальше управління та контроль за реалізованою продукцією (товарами, іншими активами);
- сума доходу (виручка) може бути достовірно визначена;
- є впевненість, що в результаті продажу відбудеться збільшення економічних вигод підприємства, а пов'язані з ним витрати можуть бути достовірно визначені.
Інші операційні доходи відображають суми інших доходів від операційної діяльності підприємства, крім доходу (виручки) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг): дохід від операційної оренди активів; дохід від операційних курсових різниць; відшкодування раніше списаних активів; дохід від реалізації оборотних активів (крім фінансових інвестицій) тощо.
Дохід від участі в капіталі відображає надходження, отримані від інвестицій в асоційовані, дочірні або спільні підприємства, облік яких здійснюється методом участі в капіталі. Інші фінансові доходи передбачають дивіденди, відсотки та інші доходи, отримані від фінансових інвестицій (крім доходів, які обліковуються за методом участі в капіталі). Метод участі в капіталі є методом обліку інвестицій, згідно з яким їх балансова вартість змінюється відповідно до суми збільшення або зменшення частки інвестора у власному капіталі об'єкта інвестування.
Інші доходи включають дохід від реалізації фінансових інвестицій, необоротних активів і майнових комплексів; дохід від неолераційних курсових різниць та інші доходи, які виникають у процесі звичайної діяльності, але не пов'язані з операційною діяльністю підприємства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Поняття доходу та прибутку як основних показників виробничо-господарської діяльності.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок