Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Теорія перспектив

Теорія перспектив

Назва:
Теорія перспектив
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,31 KB
Завантажень:
153
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Теорія перспектив
На початку 50-х років XX ст. майбутній Нобелівський лауреат з економіки М.-Ф.-Ш. Алле вперше запропонував низку нескладних прикладів, що спростовували нову на той час теорію вибору в умовах ризику, сформульовану Дж. Нейманом і О. Моргенштерном, яка стверджує, що раціональний індивід, вибираючи найбажанішу з ризикових альтернатив (лотерея, тобто розподіл імовірностей на множині грошових виграшів), прагне максимізувати очікуване значення своєї функції корисності. Для випадку кінцевого набору наслідків максимізований функціонал записують:
U(p)- Zu(x)px
де х — виграші (грошові величини); рх — ймовірності їхнього отримання. Ця проста функціональна форма дає змогу представити корисності будь-яких невизначених перспектив у вигляді математичних очікувань певних визначених функцій, тобто описувати поведінку в умовах ризику за допомогою стандартних методів математичного аналізу та теорії ймовірностей. Крім того, існування самої функції корисності u (х) виводиться з низки простих аксіом, які фактично наділяються нормативним статусом і служать критерієм "раціональної" поведінки.
Подібний до сформульованого Алле приклад був експериментально вивчений професійними психологами Д. Канеманом і А. Тверскі. Замість уже відомих теорій прийняття рішень, що базувалися на теорії ймовірностей, вони запропонували альтернативну, названу "теорією перспектив"1. Традиційна маржиналістська теорія формувалася на положеннях про вільний (безплатний) і рівний для всіх економічних суб'єктів доступ до необхідної ринкової інформації; про людей як раціональних осіб, які приймають рішення. Але насправді, як вважають ці вчені, люди не можуть приймати раціональні рішення і невірно оцінюють імовірності, тому що бачать лише частину цілого.
Канеман Даніель. Перший ізраїльтянин — Нобелівський лауреат з економіки (2002р.). Народився 1934 року в Тель-Авіві, у 1954 р. здобув ступінь бакалавра психології і математики. Доктор наук. Творчо співпрацював з психологом А. Тверскі.
Працював на посаді професора психології в університетах Ізраїлю, США, Канади. З 1993 р. викладає психологію і соціальну політику в школі міжнародних відносин імені В. Вільсона при Прінстонському університеті в Нью-Джерсі.
Член Національної академії наук США, Американських психологічного та еко-нометричиого товариств, академії мистецтв і наук, Канадської та Американської психологічних асоціацій. Почесний доктор Пенсільванського університету.
Неможливо абсолютно точно передбачити події на ринку цінних паперів, інших ринках капіталів. В умовах ринкової економіки практично перед кожною людиною постійно стоїть задача управління власними фінансами: витрачати чи зберігати; якщо інвестувати, то як, скільки і куди тощо. Все це викликає сильні емоції, стреси, навіть депресії. Тому пояснення психологічної мотивації прийняття інвестиційних рішень в умовах економічної невизначеності, тобто адекватніше пізнання економічної реальності, є одним з важливих завдань дослідників.
Теорія перспектив ґрунтується на інтерпретації результатів проведених ними досліджень. Респондентам було запропоновано вибрати найкращу в кожній з двох пар лотерей, описаних у таблиці:
А: [ 240, 1; 0,0] В: [ 250, 0,8; 0, 0,2]
С: [ 240, 0,25; 0, 0,75] Б: [ 250, 0,2; 0, 0,8]
Можна помітити, що лотереї у другій парі (С і />) є лінійною комбінацією лотерей з першої пари (А і В) із значенням б = 0,25 і (виродженої) лотереї [ 0, 1]. Значить, відповідно до аксіоми незалежності індивід, який вибрав лотерею А (відповідно В) з першої пари, має вибрати лотерею С (відповідно П} з другої.
Експеримент Д. Канемана і А. Тверскі показав, що 88 % респондентів вибирають А у першій парі і 83 % — І) у другій, порушуючи таким чином аксіому незалежності і роблячи неможливим універсальне представлення корисності у формі Неймана—Моргенштерна.
Д. Канеман і А. Тверскі запропонували одне з перших пояснень парадоксу Алл е та інших емпірично задокументованих феноменів. На відміну від деяких узагальнень теорії очікуваної корисності вони напряму виводили свою теорію перспектив з емпірично виявлених і задокументованих особливостей поведінки реальних респондентів в умовах ризику.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Теорія перспектив

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок