Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Регулювання офертно-тендерних відносин

Регулювання офертно-тендерних відносин

Назва:
Регулювання офертно-тендерних відносин
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,11 KB
Завантажень:
98
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
РЕФЕРАТ
На тему:
Регулювання офертно-тендерних відносин


Для створення ринку інвестиційних товарів усі замовлення на підрядні роботи потрібно розміщувати через механізм тендерних торгів. Головне завдання цього механізму — звести покупців (замовників, або інвесторів) і продавців (підрядчиків, які пропонують замовникам свої послуги).
Тендери (торги) — це форма розміщення замовлення на будів-ництво, яка передбачає визначення підрядчика конкурсним відбором кращої тендерної пропозиції (оферти) за критеріями, що встановлюються замовником.
Постановою Кабінету Міністрів України від 01.09.98 «Про проведення торгів (тендерів) у будівництві» Про проведення торгів (тендерів) у будівництві. Постанова Кабінету Міністрів України від 01 вер. 1998 р. № 1369. встановлено, що підрядні контракти на будівництво нових об’єктів та споруд; роз-ширення, реконструкцію, технічне переоснащення діючих підприємств; капітальний ремонт об’єктів і споруд; реставрацію пам’я-ток архітектури та містобудування, що здійснюється за рахунок коштів державного бюджету, бюджетних позик, державних позабюджетних фондів, коштів підприємств і організацій, понад 50статутного фонду яких належить державі, а також іноземних кредитів, що залучаються під гарантії Кабінету Мініст-рів України; укладаються тільки за результатами торгів (тендерів).
Рішення про проведення тендерів приймається замовником за наявності достатніх інвестицій для здійснення будівництва або документально підтверджених фінансових гарантій щодо своєчас-ного одержання необхідних для виконання замовлення коштів. Замовлення на будівництво може розміщуватися проведенням тендерів на виконання проекту в цілому, а за значного обсягу робіт — на спорудження комплексів, виконання черг, етапів будівництва, визначених проектною документацією. Не дозволяється поділяти замовлення на частини для штучного зменшення його вартості й уникнення проведення тендерів.
Проведення тендерів організовує замовник, який не повинен вчиняти дискримінаційних дій щодо підрядчиків чи претендентів. До участі в тендерах підрядчики або не допускаються, або цю участь може бути припинено, якщо підрядчиків визнано банкрутами чи стосовно них порушено справу про банкрутство; якщо вони перебувають у стадії ліквідації, припинили свою господарську діяльність, не мають ліцензії на виконання відповідних робіт в Україні, подали необ’єктивну інформацію про свою професійну готовність виконати замовлення, а також щодо наявності виробничих потужностей і фінансової надійності.
Існує три способи проведення тендерів. За очікуваної (розрахункової) вартості будівництва, що дорівнює або перевищує 200 тис. грн, тендери можуть бути відкритими, коли всі заінтересовані підрядчики мають право подавати тендерні пропозиції; відкритими з попередньою кваліфікацією, коли тендерні пропозиції мають право подавати тільки претенденти, яких за результатами попередньої кваліфікації допущено до участі в тендерах; закритими, коли тендерні пропозиції мають право подавати тільки ті підрядчики, які одержали від замовника запрошення до тендерів.
Основним видом проведення тендерів є відкритий спосіб. Відкриті тендери з попередньою кваліфікацією претендентів проводяться, коли кількість претендентів перевищує шість осіб або коли це передбачено умовами тендерів. Закриті тендери проводять-ся, якщо: кількість підрядчиків, здатних виконати контракт, обмежена; витрати на проведення відкритих тендерів будуть невиправдано великими порівняно з вартістю замовлення; проведення відкритих тендерів недоцільне через інші причини (таємність, терміновість робіт тощо). У зазначених випадках замовник запрошує до участі в тендерах таку кількість підрядчиків, яка б забезпечила збереження конкуренції, але не менше трьох. Рішення щодо проведення закритих тендерів приймається замовником за погодженням з органом, який забезпечує фінансування замовлення.
Важливе значення за проведення тендерів має організаційна робота замовника. Підготовку й проведення тендерів забезпечує або сам замовник, або за його дорученням організатор, які формують тендерний комітет, до складу якого входять представники замовника, міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, місцевих державних адміністрацій, виконавчих органів рад, проектних і громадських організацій тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Регулювання офертно-тендерних відносин

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок