Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Розвиток малого підприємництва у сільському господарстві київської області 

Розвиток малого підприємництва у сільському господарстві київської області 

Назва:
Розвиток малого підприємництва у сільському господарстві київської області 
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,25 KB
Завантажень:
8
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Розвиток малого підприємництва у сільському господарстві київської області 


Формування ринкового механізму в аграрному секторі потребує виваженого підходу при розробці аграрної політики. Одним з її ключових елементів є створення умов для розвитку різних форм господарювання у сільськогосподарському виробництві. Розвиток малого підприємництва, в аграрному секторі економіки, має сприяти формуванню динамічного конкурентного середовища. Головним представником малих аграрних форм господарювання є фермерські господарства.
В умовах сільського господарства України фермерські господарства мають зайняти своє специфічне місце. Специфіка фермерських господарств, як малих форм господарювання на селі, пов’язана з реалізацією приватної власності на землю та інші засоби виробництва, а також організацією виробництва.
Розвиток фермерства, в Україні, відбувається в умовах відновлення еволюційного процесу становлення власника-господаря на землі. Даний процес був припинений “радянською колективізацією”. Ми поділяємо думку С.І. Дем’яненка, стосовного того, що “...колективізація - ...була штучним припиненням еволюційного розвитку форм господарювання на селі, чиїм результатом мали б стати виникнення міцного господаря на приватній землі, широке та глибоке кооперування всіх сфер сільськогосподарської діяльності, матеріально-технічного забезпечення збуту й переробки продукції, страхування, кредитування тощо” [2].
Нечітке розуміння сутності фермерства, та умов його функціонування, сприяли розвитку хибної думки, що його розвиток стане панацеєю від аграрного занепаду України. Відносно поверхневого розуміння суті розвитку фермерства в світі М.Г. Шульський зазначає, що “...досягнення позитивних результатів діяльності фермерських господарств Заходу обумовлено титанічними зусиллями населення цих країн протягом тривалого історичного періоду. Всякі спрощені підходи до оцінки передумов формування фермерських господарств у передових країнах світу не відображають реальної дійсності їх розвитку та не дозволяють об’єктивно оцінити їх діяльність”[4].
Під фермерським господарством, ми розуміємо класичне фермерське господарство, основу якого становить праця фермера та його сім’ї, з можливим залученням одного-двох найманих працівників. В умовах реформування аграрного сектора України, виник феномен, коли окремі реформовані сільськогосподарські підприємства почали називатись фермерськими господарствами. Утворився клас “формальних” великих фермерських господарств, з великими земельними масивами, які за своєю економічною суттю не є фермерськими господарствами, це великі аграрні підприємства капіталістичного типу.
В Київській області, протягом 1995-2004рр. кількість фермерських господарств збільшилась на 554 одиниці (табл.1). Значне їх зростання спостерігається після реформування земель колективних сільсько-господарських підприємств. У 2004 році, кількість фермерських господарств зменшилась на 61 одиницю, у порівнянні з 2003 роком.
Площа сільськогосподарських угідь, що перебувала у користуванні фермерів становила 111,2 тис. га, у тому числі рілля – 105,6 тис. га. Середній розмір одного фермерського господарства у 2004 році становив – 75 га сільськогосподарських угідь, у тому числі 71 га ріллі, у 2003 році даний показник становив відповідно – 67 та 62 га. Крім землі наданої для ведення фермерського господарства, фермери використовують орендовану землю – землі запасу сільських рад, паї селян тощо. У загальній площі, частка орендованої землі становить майже 53%, у тому числі 67% земельні частки (паї).
Збільшення розміру фермерських господарств, за умови зменшення їх чисельності, можна розглядати з позитивної та негативної точок зору. Позитивним у збільшенні розміру фермерського господарства є те, що земля, через мехенізм оренди земельних паїв, переходить до ефективного виробника.
Таблиця 1
Основні показники динаміки фермерських господарств
Київської області за 1995-2004 роки
Показники | 1995 | 2000 | 2001 | 2002 | 2003 | 2004
Кількість фермерських господарств, одиниць | 923 | 1222 | 1415 | 1502 | 1538  |
1477
Площа сільськогосподарських угідь у користуванні:
- всього, тис.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Розвиток малого підприємництва у сільському господарстві київської області 

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок