Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Особливості спеціального режиму господарювання у виключній (морській) економічній зоні України

Особливості спеціального режиму господарювання у виключній (морській) економічній зоні України

Назва:
Особливості спеціального режиму господарювання у виключній (морській) економічній зоні України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,59 KB
Завантажень:
352
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Особливості спеціального режиму господарювання у виключній (морській) економічній зоні України


З метою забезпечення суверенних прав України на розвідку, експлуатацію, збереження живих ресурсів та управління ними у виключній (морській) економічній зоні України чинним законодавством запроваджується спеціальний режим господарювання. Зазначений режим встановлюється Законом України від 16.05.1995 р. „Про виключну (морську) економічну зону України" який прийнятий на основі положень Конвенції ООН по морському праву 1982 року (була ратифікована Законом України від 3 червня 1999 р. „Про ратифікацію та Угоди про імплементацію Частини ХІ Конвенції ООН з морського права 1982 р"). та його загальні умови передбачаються ст.411 Господарського кодексу України від 16.01.2003 р. Визначення особливостей спеціального режиму господарювання у виключній (морській) економічній зоні України є актуальним на сьогоднішній день оскільки має важливе значення для суб'єктів господарювання України та іноземних суб'єктів господарювання, він передбачає запровадження як певних обмежень так і пільгових умов для окремих суб'єктів господарювання (при укладенні угод про розподіл продукції).
Аналізуючи спеціальний режим господарської діяльності у виключній (морській) економічній зоні України слід звернути увагу на певні особливості.
Зазначений режим вводиться на спеціальній території, а саме: у виключній (морській) економічній зоні України - це морські райони, зовні прилеглі до територіального моря України, включаючи райони навколо островів. Ширина виключної (морської) економічної зони становить до двохсот морських миль, відлічених від тих самих вихідних ліній, що і територіальне море України.
На території виключної (морської) економічної зони України допускається діяльність інших держав, їх юридичних та фізичних осіб, юридичних та фізичних осіб України та міжнародних організацій. Чинним законодавством України для них передбачається ряд прав, які вони можуть реалізувати на території виключної (морської) економічної зони України. Але такі права мають ряд обмежень, запровадження яких пов'язано з необхідністю забезпечити захист суверенних прав України на розвідку, експлуатацію, збереження живих ресурсів та управління ними у виключній (морській) економічній зоні.
Іноземні юридичні та фізичні особи мають право на підставі міжнародних угод вести промисел рибних та інших живих ресурсів, а також проводити дослідження, розвідку та інші операції, пов'язані з таким промислом згідно Порядку і умов використання рибних та інших водних живих ресурсів виключної (морської) економічної зони України іноземними юридичними і фізичними особами затвердженою Постановою Кабінету Міністрів України від 13.08.1999 р. №1490. Юридичні та фізичні особи України при промислі та використанні рибних ресурсів повинні отримати дозвіл, який засвідчує право користувача на спеціальне використання визначених водних живих ресурсів у межах затверджених лімітів (виділених квот) згідно Тимчасового порядку ведення рибного господарства і здійснення рибальства затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 28.08.1996 р. №1192. Юридичні та фізичні особи України та інших держав, міжнародні організації, відповідальні за утримання та експлуатацію штучних островів, установок і споруд зобов'язані забезпечувати утримання у належному стані постійних засобів попередження про їх наявність. Усі держави, незалежно від їх географічного положення, їх юридичні і фізичні особи, а також міжнародні організації мають право проводити морські наукові дослідження лише за згоди спеціально уповноважених органів України відповідно до законодавства України і міжнародних договорів. Спеціально уповноважені органи України дають згоду на проведення морських наукових досліджень у виключній (морській) економічній зоні за умови, що ці дослідження проводяться лише у мирних цілях, для розширення знань про морське середовище на благо людства і не несуть загрози навколишньому природному середовищу.
Суб'єкти господарювання у виключній (морській) економічній зоні України можуть укладати угоди про розподіл продукції згідно Закону України від 14.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Особливості спеціального режиму господарювання у виключній (морській) економічній зоні України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок