Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Тенденції формування і стратегія розвитку інформаційного суспільства України

Тенденції формування і стратегія розвитку інформаційного суспільства України

Назва:
Тенденції формування і стратегія розвитку інформаційного суспільства України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,75 KB
Завантажень:
468
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
Тенденції формування і стратегія розвитку інформаційного суспільства України


Інформаційні процеси в даний час є найважливішою, невід’ємною складовою усіх про-цесів економічної, соціальної і політичної діяльності будь-якого суспільства і дер-жа-ви.
Основний вектор розвитку світової цивілізації лежить саме в інформаційній сфері і є результатом інформаційної революції, що відбувається з кінця XX століття і остаточно трансформується в XXI столітті в новий тип суспільства – інформаційне суспільство. При цьому в найближчі роки інформаційне суспільство для одних країн – це реальність, а для інших – орієнтир розвитку.
Рисами, що відрізняють інформаційне товариство, є: збільшення ролі інформації і знань у житті суспільства; збільшення частини інформаційних комунікацій, продуктів і послуг у валовому внутрішньому продукті; створення глобального інформаційного про-стору, який забезпечує, по-перше, ефективну інформаційну взаємодію людей, по-друге, їх доступ до світових інформаційних ресурсів і, по-третє, задоволення їхніх потреб щодо інформаційних продуктів і послуг [1, 2].
В Україні дана проблема вивчається недавно. Серед сучасних українських учених цікавими є праці Гавловського В., Цимбалюка В., Гальчинського А., Калюжного Р. [3]. Сьогодні активно працюють у цьому напрямі такі російські вчені: Іноземцев В.Л. [4], Ар-тамонов Г.Т., Панченко Г. [5], Савостенко О. [9], Парахонський Б. [6] та ін. Інтерес також викликають відповідні наукові розробки, перш за все, філософа Ракітова А.І. [7] та філософа-кібернетика Абдеєва Р.Ф.
Остання чверть ХХ і початок ХХІ століть характеризується такими тенденціями форму-вання інформаційного суспільства.
У світі відбувається величезне зростання обсягів інформації, знання диференціюється та спеціалізується, неминуче зростає сфера послуг, тому процес становлення інформацій-ної цивілізації є об’єктивним і закономірним. Проте різні держави залежно від свого інтелектуального, наукового, технологічного рівня розвитку мають різні перспективи в контексті названих процесів. Високорозвинені держави світу вже пройшли початковий етап становлення суспільства інформаційної демократії, інші знаходяться на завершаль-ній стадії індустріалізму, треті – ще не мають навіть більш-менш розвиненого індустріаль-ного сектора. Але так чи інакше світ все більше залежить від влади інформації.
Показник забезпеченості населення мобільним зв’язком в Україні склав 123 абоненти на 1000 чоловік у 2003 році. У Норвегії в 2001 році – 815 чол., у Великобританії – 770, у США – 451, у Польщі – 259 [8].
Рівень інтернетизації в Україні – 70 користувачів на 1000 чоловік у 2003 році. У 2001 році у Норвегії – 464 користувачі, у Великобританії – 330, у США – 501, у Польщі – 98 [9].
За рівнем забезпеченості комп’ютерами станом на 2004 рік Україна займає 100-ту пози-цію у світі з показником 18,52 комп’ютерів на 1 000 населення, при середньосвітовому рівні 202,3 (на основі даних Міжнародного телекомунакаційногно союзу). США – друге місце і 554 комп’ютери після Сан-Марино (727,26) – це більше, ніж по два комп’ютери на двох американців. Росія знаходиться у списку на 78-му місці з показником 43,59 комп’ю-те-рів на 1000 чоловік населення [8].
Індекс розвитку людського потенціалу України перебуває у групі країн із середнім рівнем людського потенціалу і займає 70 місце у світі. Серед пострадянських країн (не враховуючи країни Балтики) – це третій показник після Росії та Білорусії [9].
Таким чином, Україна є економічно небагатою країною, але країною, яка динамічно розвивається, з досить високорозвиненим людським потенціалом і низьким економіко-технологічним розвитком. Україна сьогодні може істотно прискорити свій рух як за окремими, так і за загальними показниками.
На сьогодні також характерним є те, що інтенсифікувалася наукова думка, з’являється велика кількість сміливих гіпотез – при одночасному занепаді престижу науки в суспільст-ві, розчаруванні в ідеї прогресу та її носії – науці.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Тенденції формування і стратегія розвитку інформаційного суспільства України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок