Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Розміщення продуктивних сил як об'єкт територіального планування.

Розміщення продуктивних сил як об'єкт територіального планування.

Назва:
Розміщення продуктивних сил як об'єкт територіального планування.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,60 KB
Завантажень:
55
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Розміщення продуктивних сил як об'єкт територіального планування.
Економічні методи обґрунтування розміщення продуктивних сил.
Економіко-статистичні методи аналізу територіальної організації господарства
Економіко-математичні методи аналізу територіальної організації господарства
4.1 Балансова модель.
4.2 Оптимизационная модель.
Завершальний етап дослідження і прогнозування територіальної організації господарства.


Розміщення галузевих комплексів, соціальної інфраструктури, а також господарства економічних районів характеризує систему територіальної організації народного господарства. Розміщення продуктивних сил є об'єктом територіального планування, що передбачає розробку схем розвитку і розміщення галузей господарства, продуктивних сил областей і економічних районів. На основі галузевих і територіальних схем складають генеральну схему розміщення продуктивних сил країни.
У наукових дослідженнях територіальної організації народного господарства використовується широкий спектр методів, серед яких ведучим є системний аналіз. З його допомогою можна порівнювати різні варіанти рішень проблем з удосконаленням розміщення виробництва і вибирати для практичного використання кращі в інтересах регіонів і держави, у цілому.
Системний аналіз уможливлює раціональне використання різної інформації, дає можливість чітко визначити кожну проблему, виявити мета і вибрати найбільш ефективні методи її рішення. Наукова розробка економіко-математичних методів не тільки розширила застосування системного аналізу розміщення продуктивних сил, але і додала цілеспрямований і варіантний характер економічним розрахункам.
У проектних розробках, при обґрунтуванні розміщення продуктивних сил найбільш розповсюдженими є економічні методи. Нескладні балансові розрахунки виробництва і споживання продукції в районах належать до наближених методів, що ще називають традиційними. Складні балансові розрахунки на ЕОМ належать до точних чи нових методів.
Найбільш розповсюдженим у плануванні територіального господарства є балансовий метод. У предплановых дослідженнях широко використовується система матеріальних, фінансових і інших балансів. Розробляються баланси трудових ресурсів, грошових доходів і витрат населення, що погодяться з товарними фондами, територіальні баланси потужностей будівельних організацій, баланси місцевих будівельних матеріалів, виробів металообробної промисловості міжгалузевого використання й ін. Баланси підрозділяють на звітні і планові. Науково-дослідні установи постійно проводять спеціальні дослідження з удосконалюванню регіональної системи балансів. Особливе значення мають розробки звітних міжгалузевих балансів виробництва, розподілу і споживання продукції в областях і економічних районах.
Техніко-економічні розрахунки в основному застосовуються на проектній стадії обґрунтування розміщення підприємств і територіального розвитку виробництва. Порівняльну ефективність різних варіантів районного розміщення підприємств і комплексів визначають на основі розрахунку потокових (собівартості) і порівняння одноразових (капітальних) витрат. При виборі місць розміщення враховують показники материало-, энерго-, фондо- і трудомісткості продукції. Особливу роль грають показники водоемкости і транспортабельності продукції.
Техніко-економічні показники аналізів територіальної організації народного господарства розраховують визначенням розмірів відповідних витрат на виробництво одиниці продукції. Витрати окремих ресурсів і випуск нової продукції доцільно визначати у вартісному чи в натуральному обчисленні.
Матеріалоємність виробництва:
Мм = Зм /Пг,
де Зм – витрати матеріалів, грн.,т; Пг – річний випуск продукції, грн., шт., т.
Енергоємність виробництва:
Эм = Зэ/ Пг,
де Зэ – витрати енергії, квт*година.
Трудомісткість виробництва:
Тм = Зт/ Пг,
де Зт – витрати праці, людино-години.
Водоёмкость виробництва:
Вм = Зв/ Пг,
де Зв – витрати води, л.
Фондоёмкость виробництва:
Фм = Сф/ Пг,
де Сф – вартість основних фондів, грн.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Розміщення продуктивних сил як об'єкт територіального планування.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок