Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Комплексна оцінка соціально-економічних показників міжнародної статистики

Комплексна оцінка соціально-економічних показників міжнародної статистики

Назва:
Комплексна оцінка соціально-економічних показників міжнародної статистики
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,93 KB
Завантажень:
209
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Комплексна оцінка соціально-економічних
показників міжнародної статистики
Методика комплексної оцінки
Результати соціально-економічного розвитку країни за визначений період або ж на певну дату характеризуються абсолютними, відносинами та середніми величинами. Ефективне забезпечення політичної та економічної безпеки країни вимагає своєчасної і об’єктивної їх оцінки.
Складність такої оцінки полягає у пошуку узагальнюючого показника соціально-економічного розвитку за допомогою якого можна було б раціональним способом об’єднати різнорідні показники в один – комплексний.
Для вирішення цього завдання можна застосовувати метод відхилень і на його основі обчислити комплексний коефіцієнт вагомості відхилень рівних абсолютних, відносних та середніх показників соціально-економічного розвитку країни за формулою:
К =
де
X1 – значення показника соціально-економічного розвитку країни:
Хmin і Хmax – відповідно мінімальне та максимальне значення показника соціально-економічного розвитку країни.
Обчислення комплексного коефіцієнта вагомості відхилень ґрунтується на такій системі доведень:
Якщо Хі = 0, то К = 1, або
Якщо Х1=Хmax то при позитивному значення зростання показника К=0, або
а при негативному значенні зростання показника К=1, або
3. Якщо Х1 = Хmin, то при позитивному значення зростання показника К=1, або
а при негативному значенні зростання показника К=0, або
Із зменшенням розміру відхилень показника соціально-економічного розвитку в окремих країнах від максимального його рівня (при позитивному значенні зростання показника), мінімального рівня (при негативному значенні зростання показника). В сукупності країн комплексний коефіцієнт вагомості відхилень зменшується. Чим нижчий цей коефіцієнт, тим вищий рівень соціально-економічного розвитку країни, що свідчить також про високе місце цієї країни в їх сукупності.
Комплексна статистична оцінка рівнів абсолютний, відносних і середніх величин статики і динаміки передбачає оцінку результатів соціально-економічного розвитку, як країни у міждержавному порівнянні, так і її регіонів, або галузей та об’єктів (підприємств, організацій, тощо). У цьому випадку необхідно уточнити перелік показників, що характеризують специфіку господарсько-фінансової діяльності у цих регіонах, галузях чи об’єктах (підприємствах, організаціях тощо) економіки.
Крім тогою, дуже важливим аспектом при оцінці показників соціально-економічного розвитку є відмежування основних та другорядних показників, так як у пропонованій методиці, всі показники вважаються основними. Тому було б доцільно, в кожному конкретному випадку, застосовувати експертну оцінку важливості показників.
Визначивши основні показники, у “Методику оцінки” можна було б вносити корективи при обчисленні коефіцієнтів вагомості відхилень цих показників. Одним з шляхів такого коректування можна прийняти вимогу піднесення коефіцієнтів вагомості відхилень основних показників до квадрату. Тоді формула розрахунку комплексного коефіцієнта вагомості відхилень буде такою:
.
Застосування цієї формули до основних показників зменшить розмір комплексного коефіцієнта вагомості відхилень. Чим нижчий цей коефіцієнт, тим вище місце об’єкта (країни, регіону, галузі економіки, підприємства тощо) за результатами комплексної оцінки показників соціально-економічного розвитку.
По тих показниках роботи, які вважаються менш важливими можна було б використовувати цю формулу без піднесення до квадрату, тобто у її теперішньому вигляді.


Комплексна оцінка результатів соціально-економічного розвитку країни у міждержавному порівнянні
Одним з важливих завдань економічної статистики є оцінка стану соціально-економічного розвитку країни у міждержавному порівнянні.
Дані “Статистичного щорічника України за 1998 рік” дозволяють відібрати для проведення аналізу результатів соціально-економічного розвитку країн СНД (країн з перехідною економікою) в основному показники динаміки (індекси рівнів соціально-економічних показників до попереднього року) та абсолютні рівні номінальної заробітної плати ( в доларах США) і рівня безробіття (в %) Для оцінки результатів соціально-економічного розвитку країни у міждержавному порівнянні бажано використовувати показник виробництва валового внутрішнього продукту у розрахунку на душу населення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Комплексна оцінка соціально-економічних показників міжнародної статистики

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок