Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Економічна подоплека епохи відродження

Економічна подоплека епохи відродження

Назва:
Економічна подоплека епохи відродження
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,66 KB
Завантажень:
467
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Тема: Економічна подоплека епохи відродження


Зміст


Вступ
Тема даної курсової роботи: „Економічна подоплека епохи Відродження”.
Мета написання даної роботи полягає в дослідженні питань, пов’язаних з економічним розвитком країн епохи Відродження.
Основними завданнями при написанні роботи стали:
підбір та аналіз літературних та наукових джерел, присвячених проблемам економічної історії, зокрема історії епохи Відродження;
узагальнення отриманих даних;
оформлення результатів дослідження у вигляді дійсної роботи.
Актуальність обраної теми полягає в тому, що епоха Відродження - епоха переходу середньовічної Європи від феодалізму до капіталізму, яка поклала початок новому етапу в історії світової культури і в економічній історії, зокрема. У цей період зародилася сучасна наука, були зроблені великі географічні відкриття Колумба і Магеллана.
В економічному житті найрозвиненіших країн світу після процесів, які розпочались в епоху Відродження відбулися суттєві зміни. Після великих географічних відкриттів утворилися колоніальні імперії (іспанська, португальська, голландська, французька, англійська). Наступила епоха промислових переворотів, а разом з нею формування світового господарства. Поява заводів, нових станів — найманих фабричних робітників і власників на засоби виробництва, потужних підприємств стимулювала генезу індустріального суспільства. На зміну ручній мануфактурній діяльності людини прийшла машинна, високопродуктивна праця. Відбулися кардинальні зміни і в інших галузях економіки (сільському господарстві, транспорті, фінансах, торгівлі).
Генеза індустріального суспільства супроводжувалася зміною та вдосконаленням знарядь праці, розвитком промисловості і торгівлі.
Потреби економічного розвитку диктували необхідність переходу від дрібного до розширеного товарного виробництва.
При написанні роботи автором були використані підручники, монографії наукові статті вітчизняних та зарубіжних фахівців з економічної історії.


1. Економічний і політичний розвиток міст північної Італії в епоху Відродження
В середньовіччі місто було носієм динамічного початку. Місто сприяло розквіту феодальної формації, виявленню всіх її потенцій, і воно ж стало джерелом її розпаду.
Сформоване середньовічне місто, його типовий образ добре вивчені. У соціально-економічному відношенні місто було осередком товарних ремесел і промислів, найманої праці багатьох видів, товарного обміну і грошових операцій, внутрішніх і зовнішніх зв'язків. Його жителі переважно були вільними особами. В місті розміщалися резиденції королів, єпископів і інших панів, опорні пункти дорожньої мережі, адміністративних, фіскальних, військової служб, центри єпархій, собори і монастирі, школи й університети; отже, воно було також політико-адміністративним, сакральним і культурним центром.
Місто стало колискою поняття громадянства. Разом з тим воно залишалося органічною частиною феодального світу. Набагато уступаючи селу по загальній чисельності населення і масі вироблених продуктів, у тому числі ремісничих, місто уступало сели і політично, знаходячись у тій або іншій залежності від сеньориального режиму корони і великих землевласників, обслуговуючи цей режим своїми грішми і виступаючи як місце перерозподілу феодальної ренти. Поступово городяни зайняли важливе місце в ієрархії міста й стали активно впливали на еволюцію держави. Муніципальний лад і правова організація міста залишалися в рамках феодального права і управління.
Всередині міста панували корпоративно-общинні форми організації — у виді цехів, гільдій, братств і т.д. По своїй соціальній сутності це було, таким чином, феодальне місто.[4]
З другого періоду середніх століть міста континенту досягають, хоча і не одночасно, стадії зрілості. Цей якісний стрибок був обумовлений завершенням генезису феодальних відносин, які вивільнили потенції епохи, але одночасно обнажили й загострили її соціальні протиріччя. Тисячі селян, опинившись у феодальній залежності, ішли в міста. Цей процес, що прийняв масовий характер з кінця XI — середини XII в.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Економічна подоплека епохи відродження

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок