Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНІСТЬ РЕГІОНІВ УКРАЇНИ В УМОВАХ ПОГЛИБЛЕННЯ МІЖНАРОДНОЇ ІНТЕГРАЦІЇ

КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНІСТЬ РЕГІОНІВ УКРАЇНИ В УМОВАХ ПОГЛИБЛЕННЯ МІЖНАРОДНОЇ ІНТЕГРАЦІЇ

Назва:
КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНІСТЬ РЕГІОНІВ УКРАЇНИ В УМОВАХ ПОГЛИБЛЕННЯ МІЖНАРОДНОЇ ІНТЕГРАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,44 KB
Завантажень:
261
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
УДК [332.1:339:137](477)
ПИСАРЕНКО С.М., Інститут регіональних досліджень НАНУ, м. Київ, Україна
КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНІСТЬ РЕГІОНІВ УКРАЇНИ В УМОВАХ ПОГЛИБЛЕННЯ МІЖНАРОДНОЇ ІНТЕГРАЦІЇ
Здійснено комплексну оцінку конкурентних переваг регіонів України на основі застосування методів багатофакторного статистичного аналізу; сформовано кластери, які об'єднують регіони із схожими показниками конкурентних переваг; обґрунтовано стратегічні напрями підвищення регіональної конкурентоспроможності в умовах поглиблення міжнародної інтеграції.
The complex estimation of competitive advantages of Ukrainian regions is carried out on the basis of multifactor statistical analysis methods application; clusters which unite regions with the alike indexes of competitive advantages are formed; strategic directions of regional competitiveness increase in the conditions of deepening of international integration are grounded.У ринковій системі господарювання категорія конкурентоспроможності є однією з головних, оскільки в ній концентровано виражаються економічні, науково-технічні, виробничі, організаційно- управлінські, маркетингові можливості як окремого суб'єкта господарської діяльності, так і економіки країни. Принцип конкурентоспроможності формально визнається основним елементом ринкової економіки, проте в умовах вітчизняної економіки він ще не має достатньої кількості своїх носіїв в особі підприємців і широкого прошарку економічно-активного населення, що включає в себе представників приватного і сімейного підприємництва, домашні господарства.
У сучасній економічній літературі широко представлені методики оцінки конкурентоспроможності вітчизняних та зарубіжних дослідників [1; 2; 3]. Вітчизняні джерела з цієї проблеми стосуються аналізу окремих складових конкуренто-спроможності, досліджень експортного потен-ціалу, економічної ефективності та детального аналізу факторів зовнішнього середовища господарської діяльності. Методики західних дослідників характеризуються більшою різнома-нітністю підходів до оцінки конкуренто-спроможності, застосуванням всебічного аналізу економічної ситуації всередині регіону і оточуючого середовища.
З метою здійснення позиціювання регіонів за рівнем конкурентоспроможності і вибору найбільш ефективної стратегії конкурентної боротьби широко застосовується графічна інтерпретація отриманих результатів [4]. В умовах перехідної економіки особливу увагу слід приділяти розрахункам показників ефективності регіонів як невід'ємній складовій методики аналізу. В умовах інтенсифікації процесу міжнародної економічної інтеграції підвищення конкурентоспроможності окремих регіонів дозолить покращити їх привабливість для зарубіжних інвесторів. Це дозволить точніше визначати стратегію конкуренції, усувати фактори негативного впливу на конкурентоспроможність, здійснювати ранжування регіонів за рівнем конкурентоспроможності та розробляти ефективні регіональні стратегії залучення іноземних інвестицій. Застосування зазначених методичних підходів забезпечить формування ефективнішої державної політики підтримки і стимулювання економіки на регіональному рівні. Це і обумовлює актуальність теми проведеного дослідження.
Метою цього дослідження є здійснення комплексної оцінки конкурентних переваг регіонів України та обґрунтування стратегічних напрямів підвищення їх конкурентоспроможності в умовах поглиблення міжнародної інтеграції.
З урахуванням цього у дослідженні поставлені і вирішуються такі завдання: здійснити оцінку рівня конкурентоспроможності регіонів України на основі застосування методів багатофакторного статистичного аналізу; сформувати кластери, які об'єднують регіони із схожими показниками конкурентних переваг, та обґрунтувати стратегічні напрями підвищення конкурентоспроможності регіонів України.
Визначення рівнів та характеру конкуренції у світовій економіці завжди викликало досить жваву дискусію серед фахівців. Не менш проблемною при цьому є проблема ідентифікації конкурентоспроможності національної економіки, її регіонів. Регіональну конкурентоспроможність можна розглядати у відповідності до визначення національної конкурентоспроможності, яка була дана ОЕСР, як можливість регіону при умові вільного і справедливого ринку виробляти товари і послуги, які відповідають вимогам як національного, так і світового ринків при одночасному збереженні або збільшенні реальних доходів громадян.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНІСТЬ РЕГІОНІВ УКРАЇНИ В УМОВАХ ПОГЛИБЛЕННЯ МІЖНАРОДНОЇ ІНТЕГРАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок