Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Щоб старість була забезпеченою. стратегія розвитку соціального забезпечення людей похилого віку на прикладі ветеранів Вінниччини

Щоб старість була забезпеченою. стратегія розвитку соціального забезпечення людей похилого віку на прикладі ветеранів Вінниччини

Назва:
Щоб старість була забезпеченою. стратегія розвитку соціального забезпечення людей похилого віку на прикладі ветеранів Вінниччини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,84 KB
Завантажень:
32
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Щоб старість була забезпеченою. стратегія розвитку соціального забезпечення людей похилого віку на прикладі ветеранів Вінниччини


1 жовтня в Україні відзначається відразу дві дати – Міжнародний день людей похилого віку та День ветерана.
Резолюцією 45 сесії Генеральної Асамблеї ООН в 1991 році 1 жовтня проголошено Міжнародним днем людей похилого віку, а відповідно до Указу Президента України від 24.09.2005 року № 1135 з 2005 року щорічно 1 жовтня відзначається День ветерана.
Включення до національного переліку пам’ятних дат Дня ветерана – це свідчення посилення уваги держави до потреб старшого покоління. Цим суспільство ще раз нагадало людям про їх обов’язок проявляти турботу про людей старшого покоління, посилення уваги до їхніх потреб. Адже ветерани зробили неоціненний внесок у становлення Української держави, зміцнення її економічного, культурного та інтелектуального потенціалу. Саме їм випала доля боронити рідну землю від фашистських загарбників, відбудовувати зруйновані міста і села у повоєнні роки, пройти крізь лихоліття голодомору та репресій. Тож проявляти турботу про людей старшого покоління, забезпечувати їх добробут – відповідальний обов’язок органів влади, всього суспільства.
За останні роки кардинально змінилась оцінка ролі людей старшого покоління в житті суспільства, зростає усвідомлення як їх значимості в соціальному, економічному, політичному розвитку країни, так і у внеску в збереження морально-духовних традицій і цінностей сім’ї, роду, нації.
Збереження соціальної активності громадян похилого віку після виходу на пенсію ефективно використовується як в економічному, так і в громадсько-політичному житті.
Проблема старості, особливо старості одинокої, є актуальною для всіх країн світу. Кількість людей віком 60 років і старше постійно зростає. Вже сьогодні проблема старих хворих людей, які потребують сторонньої допомоги, є першочерговим завданням.
У Вінницькій області проживає 516,3 тисячі пенсіонерів, в тому числі 439,2 тис. з них – люди похилого віку, а 195,5 тисяч осіб мають статус ветерана праці та 140,5 тисяч – статус ветерана війни. Із загальної кількості ветеранів Вінниччини 368,7 тис. осіб перейшли свій 60-річний ювілей, з них 196,2 тис. ветеранів прожили понад 70 років, 61,4 тис. людей – понад 80 років, 4,7 тис. ветеранів – понад 90 років та 80 чоловік прожили 100 і більше років.
Безумовно, за останні роки чимало зроблено, щоб змінити стан справ на краще. Прийнято низку законодавчих актів, спрямованих на розв’язання найгостріших соціальних проблем.
Нарешті виправлено соціальну несправедливість щодо тих, хто пережив війну, на своїх плечах виніс лихоліття тих страшних часів, важкі повоєнні роки, а саме, йдеться про Закон України, який набрав чинність з 1 січня 2006 року і регламентує соціальні гарантії «Дітей війни».
Не залишилися поза увагою пенсіонери. Девіз про те, щоб в Україні не було жодного пенсіонера, який би отримував менше за прожитковий мінімум, втілюється в життя.
Уряд послідовно працює над підвищенням рівня пенсійного забезпечення.
Наведемо такий приклад. Ще шість років тому мінімальна пенсія становила 24 грн. 90 копійок, у 2002 році – 42 грн., в 2004 році – 311 грн. , з 1 жовтня 2006 року – 366 грн., з 01.04.2007 – 410 грн., а з 01.10.2007 роки має стати 417 грн.
Ще одним важливим Законом України «Про індексацію грошових доходів населення» держава створила механізм, аби зарплати, стипендії, пенсії постійно підвищувались на суми індексацій, які компенсують зростання споживчих цін.
Тобто, держава робить все можливе, щоб купівельна спроможність пенсіонера не була залежною від рівня інфляції, а також відновила справедливість щодо трудового стажу, рівня заробітку та інших чинників, які враховуються під час призначення пенсії. А створення недержавного пенсійного фонду працівників бюджетної сфери дозволить вчителям, лікарям, працівникам культури, соціальної сфери реалізувати право на додаткове пенсійне забезпечення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Щоб старість була забезпеченою. стратегія розвитку соціального забезпечення людей похилого віку на прикладі ветеранів Вінниччини

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок