Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Альтернативний аналіз джерел фінансування

Альтернативний аналіз джерел фінансування

Назва:
Альтернативний аналіз джерел фінансування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,67 KB
Завантажень:
411
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
РЕФЕРАТ на тему
Альтернативний аналіз джерел фінансування


ПЛАН
ВСТУП
1. Види джерел фінансування інвестиційних проектів
2. Переваги і недоліки альтернативних джерел фінансування
Висновки
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ


Вступ
Інвестиційний проект для своєї реалізації на кожному етапі потребує певної кількості фінансових ресурсів. Всі ресурси, які можна мобілізувати для реалізації проекту можна розділити на внутрішні (належать замовнику проекту) і зовнішні. Як правило, внутрішніх ресурсів для реалізації проектів недостатньо, тому залучення ресурсів із зовнішніх джерел є поширеною практикою.
Актуальність теми роботи зумовлена тим, що більшість суб’єктів господарювання не мають достатнього досвіду по залученню різних альтернативних джерел до фінансування своїх інвестиційних проектів. В силу цього цінним є вивчення, узагальнення і аналіз можливих джерел фінансування інвестиційних проектів в умовах ринкової економіки. З іншого боку актуальність вибраної теми зумовлена ще й тим, що в умовах вітчизняної економіки спостерігається значний дефіцит обсягів фінансування інвестиційної діяльності, що зумовлює додаткові труднощі в пошуку та залученню додаткових джерел фінансування інвестиційних проектів.
Метою роботи являється дослідження і аналіз можливих джерел фінансування інвестиційних проектів підприємств у світовій практиці та вітчизняних умовах.


1. Види джерел фінансування інвестиційних проектів
Принципово всі джерела фінансових ресурсів можна представити у виді наступної послідовності:*
власні фінансові ресурси і внутрішньогосподарські резерви;*
позикові фінансові засоби;*
фінансові засоби, одержувані від продажу акцій;*
пайові й інші внески членів трудових колективів, громадян, юридичних осіб;*
кошти, які централізуються об'єднаннями підприємств; *
кошти позабюджетних фондів; *
кошти державного бюджету;*
кошти іноземних інвесторів.
Вибір джерел в основному базується на двох факторах: доступності та рівня плати за їх використання.
Механізми залучення фінансових ресурсів досить різноманітні. Серед них виділимо найголовніші:
акціонування;
боргове фінансування;
фінансування на консорційних засадах;
оренда;
пільги;
субсидування
Останнім часом крім традиційних способів (акціонування, боргове фінансування, кредиту-вання, оренда тощо), з'явилися нові, такі, як франчайзинг, лізинг, фортфейтинг, венчурне фінансування, селенг та інше. Проте поки що в українській практиці фінансування інвестицій вони поширення не дістали.
Розглянемо детальніше основні джерела зовнішнього фінансування інвестиційних проектів.
Залучення капіталу шляхом банківського кредитування дає підприємству можливість придбати основні (капітальні) активи. Висока вартість та довгі строки служби таких активів змушують підприємства створювати довготерміновий чи середньотерміновий борг. Період погашення довготермінової позички у розви-нених країнах звичайно становить 5—7 років. За кордоном довготермінові по-зички на придбання основних активів надають також інші фінансово-кредитні установи (іпотечні компанії, пенсійні фонди, страхові компанії тощо). Як пра-вило, чим більший термін кредиту, тим менше шансів одержати його у банку, у зв'язку з чим позичальники змушені користуватися послугами інших фінансо-вих закладів, де вартість позики звичайно вища.
Середньотермінові позички менш ризиковані для банків та їх вартість зви-чайно менша. Для них може застосовуватися базова відсоткова ставка чи тро-хи вища базової. Середньотермінові позички використовуються також для при-дбання капітальних активів, але можуть також використовуватися для збіль-шення оборотного капіталу.
Короткотермінові позички (звичайно терміном до 1 року) використовуються на задоволення незапланованих потреб. Зазвичай це поновлювальні кредити для збільшення оборотного капіталу. Але можуть бути також позички під рахунки дебіторів чи позички під товарно-матеріальні запаси.
Фінансування під рахунки дебіторів може здійснюватися з факторингом. Йо-го основою є операція обліку (дисконтування) рахунків-фактур.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Альтернативний аналіз джерел фінансування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок