Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Про розрахунок норми тривалості робочого часу на 2008 рік

Про розрахунок норми тривалості робочого часу на 2008 рік

Назва:
Про розрахунок норми тривалості робочого часу на 2008 рік
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,65 KB
Завантажень:
463
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Про розрахунок норми тривалості робочого часу на 2008 рік
Під час розрахунку норми тривалості робочого часу безпосередньо на підприємстві слід керуватися таким.
Як передбачено статтею 50 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП), нормальна тривалість робочого часу працівників не може перевищувати 40 годин на тиждень.
Підприємства і організації під час укладення колективного договору можуть встановлювати меншу норму тривалості робочого часу, ніж передбачено в частині першій цієї статті. При встановленні меншої норми тривалості робочого часу слід мати на увазі, що оплата праці в цьому випадку має провадитись за повною тарифною ставкою, повним окладом.
Відповідно до частини першої статті 51 КЗпП скорочена тривалість робочого часу встановлюється:
1) для працівників віком від 16 до 18 років — 36 годин на тиждень, для осіб віком від 15 до 16 років (учнів віком від 14 до 15 років, які працюють у період канікул) — 24 години на тиждень.
Тривалість робочого часу учнів, які працюють протягом навчального року у вільний від навчання час, не може перевищувати половини максимальної тривалості робочого часу, передбаченої в абзаці першому цього пункту для осіб відповідного віку;
2) для працівників, зайнятих на роботах з шкідливими умовами праці, — не більш як 36 годин на тиждень.
Перелік виробництв, цехів, професій і посад зі шкідливими умовами праці, робота в яких дає право на скорочену тривалість робочого часу, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2001 року №163.
Крім того, законодавством встановлюється скорочена тривалість робочого часу для окремих категорій працівників (учителів, лікарів та інших).
Скорочена тривалість робочого часу може встановлюватись за рахунок власних коштів на підприємствах і в організаціях для жінок, які мають дітей віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда.
Згідно зі статтею 69 Господарського кодексу України підприємство самостійно встановлює для своїх працівників скорочений робочий день та інші пільги.
При розрахунку балансу робочого часу слід мати на увазі, що згідно зі статтею 53 КЗпП напередодні святкових і неробочих днів (стаття 73) тривалість роботи працівників, крім працівників, зазначених у статті 51 КЗпП, скорочується на одну годину як при п’ятиденному, так і при шестиденному робочому тижні, а напередодні вихідних днів тривалість роботи при шестиденному робочому тижні не може перевищувати 5 годин.
Відповідно до статті 73 КЗпП у 2008 році на підприємствах, в установах, організаціях робота не проводиться у такі святкові і неробочі дні:
· 1 січня — Новий рік;
· 7 січня — Різдво Христове;
· 8 березня — Міжнародний жіночий день;
· 27 квітня — Пасха (Великдень);
· 1 і 2 травня — День міжнародної солідарності трудящих;
· 9 травня — День Перемоги;
· 15 червня — Трійця;
· 28 червня — День Конституції України;
· 24 серпня — День незалежності України.
Згідно із частиною третьою статті 67 КЗпП у випадку, коли святковий або неробочий день (стаття 73) збігається з вихідним днем, вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого. Тому за графіком п’ятиденного робочого тижня із вихідними днями у суботу та неділю у 2008 році вихідний день у суботу 8 березня має бути перенесений на понеділок 10 березня, вихідний день у неділю 27 квітня — на понеділок 28 квітня, вихідний день у неділю 15 червня — на понеділок 16 червня, вихідний день у суботу 28 червня — на понеділок 30 червня, вихідний день у неділю 24 серпня — на понеділок 25 серпня.
Як правило, з метою створення сприятливих умов для святкування, а також раціонального використання робочого часу розпорядженнями Кабінету Міністрів України рекомендується переносити робочі дні для працівників, яким встановлено п’ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями у суботу та неділю.
У зв’язку з тим, що зазначене розпорядження має рекомендаційний характер, рішення про перенесення робочих днів приймається роботодавцем, що призводить до зміни графіка роботи підприємства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Про розрахунок норми тривалості робочого часу на 2008 рік

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок