Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Державне регулювання розвитку культури та мистецтва

Державне регулювання розвитку культури та мистецтва

Назва:
Державне регулювання розвитку культури та мистецтва
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,01 KB
Завантажень:
506
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Державне регулювання
розвитку культури та мистецтва


ПЛАН
Вступ
1. Суть та завдання державної політики в сфері культури та мистецтва
2. Система показників розвитку культури та мистецтва
3. Методи державного регулювання розвитку культури та мистецтва
Висновки
Список використаної літератури


Вступ
Культура як самостійна галузь соціально-культурного будів-ництва включає до себе широке коло державних і громадських органів, підприємств, установ, організацій, закладів культури. До цієї галузі належать: театральне, музичне, хореографічне, образотворче, декора-тивно-прикладне, естрадне і циркове мистецтво; концертні організації, музеї, бібліотеки, будинки культури та ін.; кінематографія; телебачення і радіомовлення; видавнича справа, поліграфія і торгівля книгами.
Управління культурою полягає в: організації створення, розпов-сюдження і популяризації творів літератури та мистецтва; забезпе-ченні поширення інформації і пропаганди досягнень культури; збе-реженні і використанні культурних цінностей; охороні творів мистецт-ва і пам'ятників культури, підвищенні культурного рівня населення України; керівництві підприємствами, організаціями, установами і закладами культури.
1. Суть та завдання державної політики
в сфері кульутри та мистецтва
Основи законодавства України про культуру визначають правові, економічні, соціальні, організаційні засади розвитку культури в України, регулюють суспільні відносини у сфері створення, поширення, збереження та використання культурних цінностей і спрямовані на: реалізацію суверенних прав України у сфері культури; відродження і розвиток культури української нації та культур національних меншин, які проживають на території України; забезпечення свободи творчості, вільного розвитку культурно-мистецьких процесів, професійної та самодіяльної художньої творчості; реалізацію прав громадян на дос-туп до культурних цінностей; соціальний захист працівників культури; створення матеріальних і фінансових умов розвитку культури.
Пріоритетні напрямки розвитку культури визначаються цільо-вими загальнодержавними програмами, які затверджуються Вер-ховною Радою України (ст. 85 Конституції України). Держава ство-рює умови для розвитку культури української нації та культур на-ціональних меншин; збереження, відтворення та охорони культурно-історичного середовища; естетичного виховання дітей та юнацтва; проведення фундаментальних досліджень в галузі те-орії та історії культури України; розширення культурної інфраструктури села; матеріального та фінансового забезпечення зак-ладів, підприємств, установ, організацій культури.
Політику держави у сфері культури, правові, економічні та соціальні гарантії її реалізації, систему соціального захисту працівників культури визначає Верховна Рада України.
Органи виконавчої влади забезпечують реалізацію політики у сфері культури; здійснюють за участю громадських об'єднань розроблення державних програм розвитку культури та їх фінансування; створюють умови для відродження і розвитку культури української нації, культур національних меншин, які проживають на території України, та ін.
Управлінська діяльність у сфері культури здійснюється систе-мою органів виконавчої влади, кожен з яких реалізує свою компе-тенцію на окремих ділянках культурного будівництва: безпосеред-ньо культура, телебачення і радіомовлення, кінематографія, дру-карська справа та ін.
Систему державних органів управління культурою складають: Міністерство культури і мистецтв України, міністерство культури АРК, управління культури обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, відділи культури районної держав-ної адміністрації, підвідомчі їм театри, концертні організації, художні колективи, цирки, бібліотеки, музеї, клуби та інші театрально-видо-вищні підприємства і заклади культури, спеціальні навчальні заклади культури і мистецтва, музичні та художні школи.
2. Система показників розвитку культури та мистецтва
Головними показниками розвитку культури та мистецтва є кількість закладів культури та мистецтва на кількість населення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Державне регулювання розвитку культури та мистецтва

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок