Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Сутність оптової торгівлі та її функції і класифікація

Сутність оптової торгівлі та її функції і класифікація

Назва:
Сутність оптової торгівлі та її функції і класифікація
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,42 KB
Завантажень:
371
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Сутність оптової торгівлі та її функції і класифікація


Оптова торгівля є важливою ланкою, що забезпечує необхідну інтенсивність і прискорення процесу товароруху в умовах ринкових відносин. Вона організовує рух товарів каналами розподілу, сприяє синхронізації виробництва і споживання товарів.
Як невід'ємна ланкою єдиної системи товароруху оптова торгівля потребує вдосконалення. Саме тому одним із найважливіших довгострокових завдань державної політики у сфері оптової торгівлі є її структурна перебудова, що передбачає поширення таких форм її організації, які мають бути максимально зорієнтовані на мале підприємництво.
За останнє десятиріччя відбулося різке скорочення обсягів оптових операцій. Істотно знизилася роль оптових підприємств у постачанні роздрібних підприємств товарами. У зв'язку з цим другим важливим завданням державної політики розвитку оптової торгівлі є припинення спаду і стабілізація обсягів оптових операцій. Матеріально-технічна база оптової торгівлі створювалася протягом багатьох десятиріч. Потребує відновлення складське господарство. Це повинно відбуватися не лише шляхом будівництва нових сучасних складів, оснащених
прогресивним технологічним устаткуванням, а й за рахунок реконструкції і технічного переоснащення діючих складів, раціоналізації наявної матеріально-технічної бази.
Третім завданням державної політики у сфері оптової торгівлі є розвиток конкурентного середовища і подолання монополізму на ринку оптової торговельної діяльності, а також стимулювання роботи оптової ланки з упровадження активних форм просування товарів українських виробників.
У ринковій системі господарювання змінюються і функції оптової торгівлі.
Вирізняють такі функції оптової торгівлі щодо постачальників товарів:*
концентрація комерційної діяльності;*
підтримка переходу прав власності на товар;*
інвестиційне забезпечення товароруху;*
мінімізація комерційного ризику;*
маркетингове обслуговування.
Щодо оптових покупців (роздрібних підприємств, підприємців та ін.) виокремлюють такі функції:*
оцінка потреб і попиту;*
перетворення виробничого асортименту в торговий;*
накопичення і зберігання товарних запасів;*
доставка товарів;*
кредитування роздрібних підприємств;*
інформаційне і консалтингове обслуговування. Удосконалення оптової торгівлі надасть можливість не тільки
створити умови для поглиблення реформ у торгівлі, а й забезпечить стратегічну стабільність споживчого ринку в цілому.
Класифікація оптових торговельних підприємств
Оптова торгівля — це велика мережа підприємств різних форм власності та відомчої належності. Довгостроковою метою у політиці розвитку оптової торгівлі в Україні є забезпечення ринкової розмаїтості оптових структур, що надасть можливість наповнити споживчий ринок товарами, створить умови для безперешкодного їхнього просування каналами розподілу, активізації українських товаровиробників.
У ринкових умовах суттєво розширилися права оптових підприємств. Вони самостійно визначають свою спеціалізацію, сферу і зону діяльності, рівень автономності функціонування і функціональну орієнтацію.
Оптова торгівля повинна бути більш гнучкою і здатною оптимально реагувати на будь-які зміни економічних умов. Це може бути забезпечено на основі послідовного розвитку типової і видової розмаїтості оптових структур на споживчому ринку.
В основу типової розмаїтості оптових підприємств покладено масштаби їхньої діяльності, на підставі яких виділяють оптові підприємства загальнонаціонального і регіонального (внут-ріпіньорегіонального) рівнів.
Оптові підприємства загальнонаціонального рівня покликані стати стрижнем усієї внутрішньогалузевої структури оптової торгівлі. Вони повинні гарантувати її стійкість і стратегічну стабільність. Найважливіше їхнє завдання — створення необхідної структури каналів товароруху, що призначені для обслуговування великих українських товаровиробників, а також закордонних виробників і постачальників товарів.
Оптові підприємства загальнонаціонального рівня реалізують товари по всій території України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Сутність оптової торгівлі та її функції і класифікація

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок