Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Теоретичні засади прогнозування загальногосподарської кон’юнктури за допомогою композиційних випереджуючих індикаторів

Теоретичні засади прогнозування загальногосподарської кон’юнктури за допомогою композиційних випереджуючих індикаторів

Назва:
Теоретичні засади прогнозування загальногосподарської кон’юнктури за допомогою композиційних випереджуючих індикаторів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,18 KB
Завантажень:
308
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Теоретичні засади прогнозування загальногосподарської кон’юнктури за допомогою композиційних випереджуючих індикаторів


Ефективне функціонування та розвиток економіки вцілому та будь-якого ринку зокрема нерозривно пов’язане з передбаченням стану загальногосподарської кон’юнктури. Дослідження та прогнозування загальногосподарської кон’юнктури здатне попереджувати багато негативних тенденцій і утворює обов’язковий механізм регулювання ринкової економіки, оскільки без глибокого знання стану і перспектив розвитку зовнішнього середовища практично неможливо займатися господарською і комерційною діяльністю, цілеспрямовано управляти самим підприємством, змінювати у власних інтересах фактори зовнішнього середовища, проводити виважену державну політику.
Мета роботи полягає у вивченні теоретичних засад прогнозування стану загальногосподарської кон’юнктури за допомогою композиційних випереджуючих індикаторів Короткострокові прогнози розвитку загальногосподарської кон’юнктури можуть основуватися на екстраполяції, економічних моделях, прийомах “технічного аналізу”, опитуваннях споживачів і підприємців, неформалізованих оцінках експертів та аналітиків. Для передбачення як позитивних, так і негативних зрушень в економічній кон’юнктурі західні фахівці традиційно (з 50-х років ХХ ст.) застосовують модельно-методичний підхід, який реалізується за допомогою системи випереджаючих індикаторів (випереджаючих, збіжних і лагових сигнальних індикаторів) [4, 5]. Ще А. Манукян і Ф. Піскоппель у своїх працях вказують на такі показники, як рівень надходження і портфель замовлень, особливо на обладнання, договори дозволу на будівництво, рух запасів, в першу чергу сировини і готової продукції, курси цінних паперів, перш за все, акцій, кількість банкрутств і сума зобов’язань збанкрутілих фірм, ціни на сировину тощо, які здатні віщувати про зміну загальногосподарської кон’юнктури [2].
Розроблення індексів випереджаючих показників започаткували у наукових працях Мур і Шишкін (1967р.). Найновіші зарубіжні дослідження у сфері випереджаючих показників можна знайти у працях Лагірі та Мура (1991р.), Зарновіца (1992р.), Стока і Ватсона (1993р.) [3].
Ідея покладена в основі такого підходу, проста і очевидна: щоб передбачити, коли настане перехід економіки від фази розширення до стиснення чи навпаки, потрібно побудувати “систему раннього виявлення”. Іншими словами, потрібно підібрати такі показники, у яких поворотні точки наступають раніше, ніж в економіки в цілому. Тоді досягнення піку чи впадини випереджуючим індикатором дозволило б говорити про імовірнісне наближення піку чи впадини в макроекономічній динаміці. Вперше ця ідея була реалізована в 1930-ті роки в США. З кінця 1960-х років в США здійснюються регулярні щомісячні публікації відповідних показників. В 1980-ті роки Статистичний департамент ОЕСР приступив до розрахунку випереджаючих індикаторів для країн-членів ОЕСР. В 1990-ті роки під патронажем ОЕСР були побудовані випереджаючі індекси для Турції, Кореї, Польщі, Венгрії [1].
Подібні індикатори в багатьох країнах розраховуються декілька десятиріч, але в Україні вони до цих пір не отримали широкого використання. Це пояснюється тим, що для України як і для Росії та інших країн СНД розрахунки подібних показників мали цілий ряд труднощів. Основною причиною був спад виробництва, який ніяк не досягав своєї найнижчої точки. Він був пов’язаний з трансформацією економічної системи, з переходом від планової економіки до ринкової. Виділити на такому фоні будь-які поворотні точки в динаміці економічної кон’юнктури було справою штучною. Тим паче, що часовий відрізок – всього декілька років, а не десятиріч – був занадто малим для того, щоб можна було реально “відрізнити” довготривалу тенденцію від циклічних і короткотермінових коливань.
Тепер ситуація змінилась. Трансформація – в основному – завершена, і структурна ломка давно не виступає ведучим фактором економічної динаміки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Теоретичні засади прогнозування загальногосподарської кон’юнктури за допомогою композиційних випереджуючих індикаторів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок