Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Роль держави у встановленні рівноваги національного ринку

Роль держави у встановленні рівноваги національного ринку

Назва:
Роль держави у встановленні рівноваги національного ринку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,14 KB
Завантажень:
473
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Роль держави у встановленні рівноваги національного ринку
План
1. Суть і структура національного ринку. 
2. Попит і пропозиція та механізм їх збалансування. 
3. Література
Суть і структура національного ринку.
Такий ринок сформувався ще у XIX ст., набувши найдосконаліших структурних форм у XX ст.
Національний ринок — сукупність окремих структурних ринків у взаємодії, завдяки якій відбувається розширене відтворення національної економічної системи у сфері обміну.
Більшість населення розвинутих країн одночасно виступають у ролі працівника, споживача і власника. Ця триєдина функція ще більшою мірою властива трудовим колективам. Тому необхідне оптимальне співвідношення між усіма структурними ланками. Крім того, до 10 % населення може бути підприємцями.
Ускладнення економічних систем ще більше актуалізує проблему рівноваги, збалансованості національного ринку. їх відсутність зумовлює економічні кризи, галопуючу інфляцію, диспропорційність економіки, розрив господарських зв'язків тощо.
Сукупність структурних ринків у процесі постійної взаємодії формує у межах національного ринку важливі народногосподарські пропорції:
1) між платоспроможним попитом і пропозицією на створюваний ВНП і національний доход;
2) між доходами та витратами на федеральному рівні у бюджеті окремих областей, регіонів, штатів, земель тощо і на муніципальному рівні;
3) кредитно-грошову збалансованість;
4) відносну рівність попиту та пропозиції на ринку робочої сили;
5) врівноваження імпорту та експорту продукції.
В основі цих пропорцій — більш глибинні співвідношення і взаємозалежності агрегатних показників економічного розвитку: між сферою матеріального та нематеріального виробництва (сферою послуг), між промисловістю та сільським господарством, між групами А і Б, між цивільною та військовою сферами економіки, між виробництвом і споживанням, між споживанням і нагромадженням, між проміжним й кінцевим продуктами тощо. До таких ключових пропорцій також належать співвідношення між окремими елементами продуктивних сил (наприклад, засобами праці та предметами праці), між основними типами і формами економічної власності та ін.
Попит і пропозиція та механізм їх збалансування.
Рівновага і співвідношення між попитом і пропозицією — своєрідний індикатор збалансованого і пропорційного розвитку суспільного виробництва, обміну й розподілу праці у сфері матеріального та нематеріального виробництва, безперервності процесу суспільного відтворення матеріальних і духовних благ. Внаслідок тотального зубожіння переважної більшості населення України така збалансованість відсутня, внаслідок чого простоює значна частка виробничого потенціалу країни, немала частка підприємств працює збитково.
Структуру платоспроможного попиту можна розглядати як платоспроможну потребу таких суб'єктів ринку, як окремі індивіди, домогосподарства, підприємства, фірми, компанії, організації, держава та ін. Сукупний попит розглядають як попит населення на всі (м'ясо, хліб та ін.) або окремі (автомобілі, відеотехніка тощо) блага; попит на всі блага, що задовольняються на окремих видах ринку (місцевому, регіональному, внутрішньому, міжнародному); попит більшості населення на окремих типах ринку (товарному, грошовому, ринку цінних паперів та ін.).
Якщо платоспроможний попит перевищує пропозицію в умовах виробництва нижчого від оптимальної величини ВНП, держава використовує такі найтиповіші методи регулювання: 1) зниження податку на прибутки (щоб стимулювати інвестиції компаній і фірм); 2) збільшення витрат державного бюджету і насамперед державної закупівлі товарів і послуг; 3) зменшення відсоткової ставки за кредит, яке забезпечує збільшення грошової маси. Необхідне також здійснення активної амортизаційної політики, збільшення обсягів капіталовкладень у державному секторі тощо.
Найважливішим методом регулювання сукупного попиту є збільшення або зменшення витрат державного бюджету, бо їх збільшення зумовлює зростання як споживання, так і капіталовкладень окремих суб'єктів господарювання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Роль держави у встановленні рівноваги національного ринку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок