Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Суб’єкти ЗЕД

Суб’єкти ЗЕД

Назва:
Суб’єкти ЗЕД
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,59 KB
Завантажень:
277
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Тема 3. Суб’єкти ЗЕД
1. Поняття і класифікація суб’єктів ЗЕД
2. Право на здійснення ЗЕД фізичними і юридичними особами та іноземними суб’єктами
1. Суб’єктами ЗЕД є суб’єкти господарської діяльності, що відносяться до усіх форм власності, самостійно здійснюючи зовнішньоекономічні операції із зарубіжними партнерами.
До суб’єктів ЗЕД належать:
1) фізичні особи – громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства, які мають цивільну правоздатність і дієздатність та постійно проживають на території України;
2) юридичні особи – зареєстровані в Україні і які мають постійне місце проживання на території України;
3) об’єднання фізичних та юридичних осіб, які не є юридичними особами і які мають постійне місцезнаходження на території України;
4) структурні одиниці іноземних суб’єктів господарської діяльності, які не є юридичними особами і які мають постійне місце проживання на території України;
5) спільні підприємства, що зареєстровані в Україні;
6) Україна в особі її органів;
7) інші суб’єкти господарської діяльності передбачені законами України.
Головною підставою функціонування суб’єкта ЗЕД є внесення даного виду діяльності до статуту підприємства або установчого договору, що надає право здійснювати будь-які види ЗЕД.
Об’єктами ЗЕД є процеси обміну товарами, послугами, результатами творчої діяльності та іншими видами ЗЕД.
2. Усі суб’єкти ЗЕД мають рівне право здійснювати будь-які її види незаборонені законодавством України незалежно від форм власності та інших ознак.
Фізичні особами мають право здійснювати ЗЕД з моменту набуття ними цивільної дієздатності та правоздатності. Фізична особа підприємець, яка має постійне місцезнаходження на території України має право на здійснення ЗЕД з моменту державної реєстрації її як суб’єкта господарювання.
Юридичні особи мають право здійснювати ЗЕД відповідно до їх статутних документів з моменту набуття ними статусу юридичної особи, тобто після державної реєстрації.
На сьогоднішній день реєстрація суб’єктів ЗЕД в Україні припинена, але існує в багатьох країнах світу.
До суб’єктів ЗЕД може бути застосовано санкцію у вигляді тимчасового зупинення права здійснення ЗЕД. Санкції застосовуються на термін до 6 місяців, вони здійснюються міністерством економіки України у таких випадках:
- порушення суб’єктами ЗЕД законодавства у сфері ЗЕД;
- у разі виявлення валютних цінностей розміщених із порушенням встановленого порядку на рахунках і вкладах за межами України;
- проведення дій, які можуть зашкодити інтересам національної економічної безпеки.
Суб’єкт ЗЕД, який одержав від цієї діяльності у власність кошти, майно та інші результати діяльності має право володіти, користуватися і розпоряджатися за своїм розсудом.
Усі суб’єкти ЗЕД України мають право відкривати свої представництва на території інших держав згідно із законами цих держав. Іноземні суб’єкти господарської діяльності, що здійснюють ЗЕД на території України мають право на відкриття своїх представництв на території України. Відкриття представництва іноземного суб’єкта господарювання передбачає його державну реєстрацію.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Суб’єкти ЗЕД

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок