Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Виконання угод з цінними паперами в депозитарній системі

Виконання угод з цінними паперами в депозитарній системі

Назва:
Виконання угод з цінними паперами в депозитарній системі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,22 KB
Завантажень:
259
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
Виконання угод з цінними паперами в депозитарній системі 


Депозитарна діяльність – вимога часу
Бажання спростити розрахунки та знизити ризики в процесі обігу готівкових грошей сприяло становленню банківської системи. Безготівкові розрахунки, як міжнародні так і в межах однієї країни, забезпечуються банківськими установами, які складають інфраструктуру фінансового сектору економіки.
Не зважаючи на стрімкий розвиток безготівкового обігу грошей, цінні папери досить тривалий час друкувалися на папері. Як історична спадщина традиційна форма існування цінних паперів і досі відображена у назві цих фінансових інструментів. Способи захисту паперової форми фіксації зобов’язань повторювали еволюційний розвиток виробництва паперових грошових знаків. Разом з тим, виконання угод з надрукованими цінними паперами вимагало значних витрат та супроводжувалося ризиками (Фінансові ризики №4 ,2000). Для документарних цінних паперів на пред’явника - це витрати на інкасацію, транспортування, зберігання, охорону та перевірку на справжність. Додатковими для іменних цінних паперів є також витрати на перереєстрацію у реєстратора. Виконання угод з документарними цінними паперами пов’язано із найбільшим ризиком на ринку цінних паперів - ризиком втрати головної суми боргу (principal risk) (Гіпнотизуючі поняття “класифікація ризиків на ринку цінних паперів”, “аналіз ризиків” потребують окремого розгляду, оскільки досить часто вони стають предметом спекуляцій). Цей ризик обумовлений тим, що при виконанні угоди щодо документарних цінних паперів грошовий платіж і зустрічне постачання цінних паперів відбувається неодночасно. Тобто, сплативши гроші, можливо не отримати цінних паперів, або віддавши цінні папери – не отримати грошей.
Історично сформований обіг документарних цінних паперів задовольняв потреби емітентів і інвесторів на початковому етапі розвитку ринків цінних паперів. Тривалий час фінансова індустрія погоджувалась на витрати і ризики, пов’язані з виконанням угод щодо документарних цінних паперів. Разом із зростанням обсягів операцій з цінними паперами цілком справедливими стали вимоги інвесторів щодо зменшення таких витрат. Інвесторам та фінансовим посередникам доводилось все більшу частину свого доходу витрачати на виконання угод з документарними цінними паперами. Інвестори не схильні вдаватися до розгляду проблем діяльності інститутів, що забезпечують виконання угод. Найчастіше їх хвилює розмір прибутків і можливість швидкого повернення коштів. При цьому вони розраховують на певні гарантії інфраструктурних інститутів. Для індустрії цінних паперів загроза полягала в тому, що в разі значного зменшення прибутків інвестор обере для себе іншу сферу для капіталовкладень.
Саме фахове середовище і запропонувало шляхи вирішення наведених проблем. Розвиток інформаційних технологій сприяв створенню нових технологій на ринку цінних паперів. Технічний прогрес стимулював випуск та обіг цінних паперів у формі електронних записів. Він надав поштовх до створення і розвитку депозитарної діяльності як системної функції ринкової інфраструктури виконання угод та обліку прав власності на цінні папери. Існування і обіг електронних цінних паперів були забезпечені формуванням нових інфраструктурних інститутів - депозитаріїв і зберігачів (кастоді). Депозитарна діяльність поступово стала одним з провідних видів професійної діяльності на світових ринках цінних паперів. Ця діяльність забезпечила фундамент для розбудови електронних ринків цінних паперів.
Шляхи вирішення проблем з обігом документарних цінних паперів полягали в формуванні безпаперових технологій обігу цінних паперів. Для запозичення такої технології з сфери безготівкового обігу грошових коштів необхідно було вирішити певні проблеми, які грунтувалися на правовій відмінності цінних паперів від грошових коштів.
По-перше, гроші - платіжний інструмент, а цінні папери - документи, що підтверджують права.
По-друге, на відміну від кількісного обліку грошових коштів, за цінними паперами передбачається облік прав власності та обмежень щодо прав власності на цінні папери, а також облік зобов'язальних прав, що закріплені цінними паперами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Виконання угод з цінними паперами в депозитарній системі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок