Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Венчурне підприємництво як запорука технологічного розвитку

Венчурне підприємництво як запорука технологічного розвитку

Назва:
Венчурне підприємництво як запорука технологічного розвитку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,69 KB
Завантажень:
62
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
РЕФЕРАТ
на тему:
Венчурне підприємництво як запорука технологічного розвитку


Глобалізація розвитку світової економіки, визначення її як "економіки знань" потребує реструктуризації промисловості міста, переводу її на інноваційний шлях розвитку, створення і розвитку міської інноваційної інфраструктури, адаптованої до роботи в умовах ринку і об'єднаної єдиним алгоритмом комерціалізації і трансферу технологій.
Актуальна вимога часу - комерціалізація науково-технічних досягнень, створення умов для залучення інвестицій, вільних коштів громадян для реалізації високорентабельних інноваційних проектів.
На даний час в Києві немає жодного національного венчурного фонду. Результати попередніх досліджень в цій галузі показали гостру необхідність підготовки науково-технічних досягнень до їх впровадження у виробництво, підготовки підприємств до залучення інвестицій, комерціалізації наукоємних технологій, які б стимулювали створення нових підприємств, нових робочих місць, збільшували надходження в міський бюджет і вирішували соціально-економічні проблеми міста та регіону. Всі ці питання можуть бути вирішені тільки за наявності розвиненої мережі інноваційної венчурної інфраструктури.
Процес створення інноваційної інфраструктури в м. Києві, незважаючи на її перспективність та потенційні можливості розвитку, потужний науковий і промисловий потенціал, знаходиться на початковій стадії. Він є несистемним, епізодичним. Відсутня відповідна державна довгострокова програма розвитку. Активізація цього процесу значною мірою залежить від ініціативи органів місцевої влади, окремих інститутів і підприємств.
Передумовою створення регіональної інноваційної інфраструктури є організація фінансової підтримки інноваційного підприємництва - фондів венчурного фінансування, для чого в Київській міській програмі розвитку промисловості на інноваційній основі, затвердженої рішенням Київської міської ради від 27.11.03 р. № 215/1089, планується створення міської інноваційно-інвестиційної системи, яка повинна мати наступні скоординовані складові: інноваційну інвестиційну та управлінську.
Метою інноваційної підсистеми є розвиток інноваційної культури творчості, в якій система інтелектуальної власності всебічно використовується для зміцнення економічного розвитку, підвищення матеріального добробуту населення Києва і забезпечення інноваційно-технологічної безпеки, що визначається спроможністю науково-технічного потенціалу генерувати позитивні зрушення в економіці.
Метою інвестиційної підсистеми є фінансове забезпечення модернізації економіки міста Києва на основі інноваційної моделі розвитку, яка включає до себе:
науково-технологічну модернізацію, розвиток наукоємних виробництв і подолання їх ресурсовитратного характеру;
створення і розвиток інноваційної інфраструктури;
забезпечення економічного зростання на основі широкого використання інновацій;
створення сприятливого інвестиційного клімату;
підвищення конкурентоспроможності вітчизняної продукції;
диверсифікація міжнародних ринків збуту.
Метою управлінської підсистеми є втілення в життя прогресивних технологій інноваційного менеджменту, організаційно-методичне забезпечення і координація інформаційного та інвестиційного забезпечення процесу комерціалізації науково-технічних досягнень в промисловості міста.
З метою розвитку управлінської підсистеми держава має взяти на себе фінансування масштабних прогнозно-аналітичних досліджень з метою визначення пріоритетних напрямів науково-технологічної та інноваційної діяльності. Це потрібно не тільки для конкретизації та надання належної цілеспрямованості політиці уряду, а й для орієнтації бізнесу - як безпосередня допомога держави виробничим підприємствам у пошуку своєї ніші у світовому розподілі праці, напрямів можливого прориву вітчизняної високотехнологічної продукції на світовий ринок.
Прямою підтримкою високотехнологічних галузей виробництва має стати інфраструктура інноваційної діяльності, яка також у більшості країн створюється, перш за все, за рахунок держави і при її організуючій ролі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Венчурне підприємництво як запорука технологічного розвитку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок