Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Використання фінансових ресурсів.

Використання фінансових ресурсів.

Назва:
Використання фінансових ресурсів.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,50 KB
Завантажень:
275
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Результати в будь-якій сфері бізнесу залежать від наявності й ефективності використання фінансових ресурсів, що прирівнюються до ''кровоносної системи", яка забезпечує життєдіяльність підприємства. Тому турбота про фінанси є відправною позицією діяльності будь-якого суб'єкта господарювання. В умовах ринкової економіки ці питання мають першорядне значення.
У зв'язку з цим на сучасному етапі істотно зростає пріорітетність і роль аналізу фінансової діяльності, основним змістом якого є комплексне системне дослідження механізму формування,розміщення і використання капіталу з метою забезпечення фінансової стабільності і фінансової безпеки підприємства.
Керівництво підприємства має чітко уявляти, за рахунок яких джерел ресурсів воно буде здійснювати свою діяльність і в які сфери діяльності буде вкладати свій капітал. Від того, який капітал є в розпорядженні суб'єкта господарювання, наскільки оптимальна його структура і наскільки доцільно він трансформується в основні й оборотні фонди, залежать фінансове благополуччя підприємства і результати його діяльності. Тому аналіз джерел формування капіталу має винятково важливе значення.
У процесі аналізу необхідно:
вивчити склад, стуктуру і динаміку джерел формування капіталу підприємства;
установити фактори зміни їхньої величини;
визначити вартість окремих джерел капіталу, його середньозважену ціну і фактори її зміни;
оцінити зміни, що відбулися , у пасиві балансу з погляду підвищення рівня фінансової стабільності підприємства;
обгрунтувати оптимальний варіант співвідношення власного і позичкового капіталу.
Основними джерелами інформації для аналізу формування і розміщення капіталу підприємства є звітний бухгалтерський баланс, звіти про прибутки і збитки, про зміну капіталу, про рух коштів, додаток до балансу й інші форми звітності, дані первинного й аналітичного бухгалтерського обліку,що розшифровують і деталізують окремі статті балансу.
Бухгалтерська звітність має давати повне достовірне уявлення про фінансове становище організації, фінансові результати її діяльності і зміни у фінансовому становищі.Достовірною і повною вважається бухгалтерська звітність, сформована відповідно до правил, встановлених нормативними актами з бухгалтерського обліку.Підтверження вірогідності бухгалтерської звітності дають в аудиторському висновку, якщо вона, згідно з чинним законодавством, підлягає обов'язковому аудиту.
Капітал - це засоби, які є в розпорядженні суб'єкта господарювання для здійснення діяльності з метою одержання прибутку. Формується капітал підприємства як за рахунок власних (внутрішніх), так і за рахунок позичкових (зовнішніх) джерел. Основним джерелом фінансування є власний капітал. До його складу входять статутний капітал, накопичений капітал (резервний і додатковий капітали, нерозподілений прибуток) та інші надходження (цільове фінансування, благодійні пожертвування тощо).
Статутний капітал - це сума засобів засновників для забезпечення статутної діяльності. На державних підприємствах - це вартість майна, закріпленого державою за підприємством на правах повного господарського ведення; на акціонерних підприємствах (на даному підприємстві) - номінальна вартість акцій; для товариств з обмеженою відповідальністю - сума, що є часткою власників; для орендного підприємства - сума внесків його працівників і т. д.
Статутний капітал формується у процесі первісного інвестування засобів. Внески засновників у статутний капітал можуть бути у вигляді коштів, у майновій формі та у формі нематеріальних активів. Величина статутного капіталу оголошується при реєстрації підприємства, і при коригуванні його величини потрібно провести перереєстрацію установчих документів.
Додатковий капітал як джерело засобів підприємства утворюється в результаті переоцінки майна або продажу акцій за ціною, вищою від їхньої номінальної вартості .
Резервний капітал створюється згідно із законодавством або відповідно до установчих документів за рахунок чистого прибутку підприємства. Він виступає як страховий фонд для відшкодування можливих збитків і забезпечення захисту інтересів третіх осіб у разі недостатності прибутку для викупу акцій, погашення облігацій, виплати процентів за ними і т.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Використання фінансових ресурсів.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок