Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Джерела залучення позикових коштів на підприємствах авіаційної галузі

Джерела залучення позикових коштів на підприємствах авіаційної галузі

Назва:
Джерела залучення позикових коштів на підприємствах авіаційної галузі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,44 KB
Завантажень:
291
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Джерела залучення позикових коштів на підприємствах авіаційної галузі


Проблема структури капіталу виникла в теорії і практичній діяльності українських підприємств авіаційної галузі порівняно нещодавно. Основна увага приділялася не джерелам фінансування активів, а окремим видам основних і оборотних активів, що різко знижувало ефективність формування оптимальної структури капіталу [1].
З переходом економіки України на ринковий варіант розвитку в практичній діяльності підприємств авіаційної галузі з'являється необхідність використання позикових коштів у розумних межах, що сприяє розвитку підприємства і забезпечує безперервність обігу його капіталу. [2].
Сьогодні кредитна система, що включає в себе Національний банк України, широку мережу комерційних банків і небанківських інститутів пропонує ряд кредитних операцій, які виступають як джерела формування необхідних додаткових фінансових ресурсів підприємств.
Доцільним є виділити основні джерела позикових коштів: кредити, що надаються комерційними банками за умов угоди за рахунок власних коштів банку; державний кредит, джерелами якого є кошти республіканського бюджету; кредити під цільові виробничі програми за рахунок централізованих кредитних коштів Національного банку; вихід підприємства на фондовий ринок; пошук інвесторів. Шляхи пошуку додаткових коштів підприємствами авіаційної галузі представлені на рис.1. [3].
Рис. 1. Шляхи пошуку додаткових коштів підприємствами авіаційної галузі [3].
Цікавою для нашого дослідження є тенденція сучасних підприємств різних галузей економіки в напрямку збільшення фінансових ресурсів: особливе місце при пошуку дешевого, і що є не менш важливим, доступного джерела залучення позикових коштів, зазвичай, займають саме банківські послуги [3].
Без сумніву, в цьому є сенс, тому що, як правило, використання кредитних вкладень у розумних межах сприяє розвитку підприємства і забезпечує безперервність обігу його капіталу. Не менш важливим є той факт, що кредити відіграють суттєву роль у заміщенні державних джерел фінансування за умов дефіцитності державних ресурсів, високих темпів інфляції.
Позики, кредити надаються банками підприємствам із дотриманням загальних принципів кредитування - цільової направленості, забезпеченості, строковості, платності, зворотності, терміновості [4].
На сучасному етапі розвитку економіки комерційні банки окрім прямого кредиту, який характеризується сплатою одноразових контрактів клієнтів за рахунок кредитних ресурсів банку, здійснює безліч кредитних послуг.
Найбільш зручною формою кредитування, на наш погляд, для підприємств авіаційної галузі за умови тривалого співробітництва, як для банку, так і для підприємства є кредитна лінія, яка відкривається банком на певний строк й у певному обсязі. Для підприємств кредитна лінія зручна тим, що вони можуть безупинно погашати заборгованість із виторгу, й у такий спосіб знижувати суми своєї заборгованості по відсотках.
Широко використається у світовій практиці фінансування клієнта у вигляді овердрафта по відкритому рахунку, але знову ж у випадку, якщо відомі стійкі показники діяльності підприємства. Цей кредит носить багатоцільовий короткостроковий характер. Він надається на розрив у платіжному обороті клієнта, коли поточні фінансові потреби перевищують власні ресурси. Суть овердрафту полягає в наступному: якщо на рахунку клієнта є вільні кошти, то за їх рахунок клієнт кредитує банк, якщо на рахунку грошей немає, то банк видає йому кредит на основі договору [5]. «Всі форми банківського кредитування мають нормативне забезпечення Національного банку України, а про відкриття овердрафту думка Національного банку України залишається не до кінця з'ясованою (дозволене те, що не заборонено?)» [6]. Оскільки овердрафт досить ризиковий, то в Україні даний кредитний договір підписується тільки із клієнтами, яких можна віднести до розряду елітних.
Слід зазначити, що з підприємствами авіаційної галузі банки співпрацюють на умовах овердрафту тільки в тому разі, якщо на рахунку підприємства значний рух коштів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Джерела залучення позикових коштів на підприємствах авіаційної галузі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок