Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Інформаційна логістика

Інформаційна логістика

Назва:
Інформаційна логістика
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,54 KB
Завантажень:
148
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Інформаційна логістика
Серед різноманіття пошуків шляхів розвитку ринку, засобів виробництва, нових напрямів діяльності комерційно-посередницьких організацій і підприємств викликають значний інтерес наукові дослідження і практичні новації, об'єднувані поняттям логістики
Протягом останніх роки бурхливо розвиваються засновані на інформатиці нові логістичні технології. Інформаційні системи займають в цих технологіях центральне положення. Підприємство є відкритою системою, яка матеріальним і інформаційним потоками пов'язана з постачальниками, споживачами, експедиторами та транспортними організаціями.
Інформаційне забезпечення логістичного управління є однією з найважливіших і актуальних проблем. Інформація стає логістичним виробничим чинником. Завдяки ній може скоротитися складування (краще управління запасами, узгодженість дій постачальника і споживача, заміна складування готової продукції складуванням напівфабрикатів або сировини). Завдяки інформації вдається також прискорити транспортування (узгодженість всіх ланок транспортного ланцюжка).
Що таке логістика, основні її види
Логістика – це наука про планування, управління, контроль та регулювання руху матеріальних й інформаційних потоків в просторі та в часі від їх первинного джерела д кінцевого споживача.
Інформаційні системи в логістики припускають швидку адекватну реакцію на вимогу ринку, стеженням за часом доставки, оптимізацію функцій в ланцюгах доставки і постачання і інше.
Але і тут виникають труднощі і проблеми щодо створення інформаційних систем на підприємстві:
1. Відсутність збору інформації на підприємствах
2. Відсутність технічного забезпечення на підприємствах
3. Проблема у сфері зовнішньоекономічної діяльності підприємства, при подоланні митних бар'єрів, а особливо для держав, які знаходяться в безпосередній близькості один від одного і які практично щодня мають зв'язки
1. Відсутність збору інформації на підприємствах
Суть проблеми
В основному інформація носить не точний, не оперативний і не наступний характер. Часто компанії терплять крах унаслідок невчасної, або недостовірної отриманої інформації.
Шляхи вирішення
Можна створити галузеві і внутрішньовиробничі центри, які управлятимуть одночасно інформаційними і матеріальними потоками на підприємстві. Також можна створити логістичну інформаційну систему у сфері підготовки вантажів до перевезення з застосуванням електронних перевізних документів в внутрішніх і прямим міжнародних повідомленнях (про це ми поговоримо пізніше і докладніше). І нарешті налагодимо логістичну взаємодію постачальників і покупців транспорту і виробництва, створити гнучкі методи управління з орієнтацією на економію витрат ресурсів і енергії.
2. Відсутність технічного забезпечення на підприємствах
Суть проблеми
Відсутність комп'ютерів, які би збирали, берегли і перетворювали інформацію, а також полегшували сам процес управління. Адже саме за рахунок зростаючої швидкості і ефективності реакції на управляючі дані вигідніше вміст комп'ютеризованої системи зв'язку в економічних і виробничих структурах.
Шляхи вирішення
Збільшувати кількість інформаційного-технічного забезпечення
3. Проблема у сфері зовнішньоекономічної діяльності підприємства, при подоланні митних бар'єрів, а особливо для держав, які знаходяться в безпосередній близькості один від одного і які практично щодня мають зв'язки
Шляхи вирішення
Потрібно ввести єдину міжнаціональну комунікаційну інформаційну систему. Вона буде призначена для передачі інформації про матеріальні потоки і контролю за їх рухом.
Ця інформаційна система об'єднуватиме комунікаційні системи багатьох країн і у зв'язку з цим вона зменшить час перебування вантажів на прикордонних станціях і пов'язані з цим витрати. Ця система повинна бути постійно відкритою для користувачів з приводу обміну даними, а також для користування цією системою потрібно – буде обрати спільну мову користування.
Що таке інформаційна та логістично - інформаційна системи?
Інформаційні системи забезпечують підготовку, введення, зберігання, обробку, контроль і передачу даних.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Інформаційна логістика

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок