Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> СОЦІАЛЬНІ ВІДНОСИНИ В АСПЕКТІ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ

СОЦІАЛЬНІ ВІДНОСИНИ В АСПЕКТІ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ

Назва:
СОЦІАЛЬНІ ВІДНОСИНИ В АСПЕКТІ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,58 KB
Завантажень:
475
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
СОЦІАЛЬНІ ВІДНОСИНИ
В АСПЕКТІ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ


Українське суспільство швидко наближається до справжньої демократії. Все більшого значення набувають інтереси людини - громадянина. Політики починають звертатися до народу не лише напередодні виборів. Адже громадська думка все більше впливає на перебіг подій в нашій країні. Програма уряду В. Ющенка "Реформи заради добробуту" нікого не ввела в оману. Адже кожний відчув на своєму бюджеті та житті, що на тлі зростання економіки реальні доходи населення зменшились.
Треба віддати належне новому урядові: він одразу оцінив ситуацію і перейшов від слів до справ. Уряд підтримав також Президент виданням Указу "Про стратегію подолання бідності". Це обумовлює певну зміну акцентів в економічній політиці України.
Для того, аби гасло перетворилося на програму дій, слід визначитись із пріоритетами витрачання коштів Державного бюджету. Українська держава не може собі дозволити утримання 400-тисячного війська. Тим більше, що в цьому немає жодного сенсу. Наша країна, на щастя, не бере участі у війнах. Військова доктрина повинна відповідати можливостям і потребам української держави. Військо слід скоротити і перевести на контрактну основу не до 2015 року, як це пропонує діюча Доктрина, а у найкоротший термін (наприклад, ще у 1998 році розроблено бізнес-план переведення війська на контрактну основу за 2 роки). Тоді заощаджені кошти можна витратити на проведення державою соціально спрямованої політики, для реалізації якої пропонується застосування тих засобів і заходів, які, на наш погляд, допоможуть досягти визначеної мети - подолання бідності.
Передусім, програми уряду повинні бути комплексними і системними. Тому що будь-яка дія, що не пов'язана з усією програмою, гальмує перетворення. Нижче буде запропоновано один із варіантів побудови такої системи.
У 2001 році Україна отримала рекордний урожай. Так само й інші країни. В результаті ті, хто вирощував пшеницю, можуть постраждати через зниження цін як на внутрішніх, так і на світових ринках: їхній доробок може виявитися навіть меншим, ніж у неврожайні роки. Але так не повинно бути: результат має відповідати витраченим зусиллям. Виходячи з цього, міністр АПК пообіцяв, що уряд втримає ціни на рівні минулого року. Проте факти поки що свідчать, що уряд не в змозі додержати дане слово. Досі до Державного резерву придбано лише 300 тис. тонн пшениці, а за кордон вже вивезено 500 тис. тонн. Селяни втрачають довіру до уряду. Від такого перебігу подій не виграє ніхто. Як же треба діяти далі?
Загальновідомо, що хліб - найголовніший продукт споживання в Україні. Причому він є основним для найменш забезпечених верств населення: пенсіонерів, безробітних, багатодітних родин, жебраків тощо. Борючися з бідністю, в першу чергу слід надати допомогу саме цим верствам населення. Пропонується запровадити видачу безкоштовних талонів на хліб усім згаданим людям. Наприклад, по 0.5 кг хліба на день. А хліб пекти з пшениці, яку держава закупить у українських виробників за домовленою ціною. Водночас, маємо вирішити проблему забезпечення сівби наступного врожаю, надаючи пальне, добрива, насіння не на кредитній основі, а за гроші, одержані від продажу пшениці державі. Запаси Державного резерву також треба збільшити, скуповуючи у селян пшеницю лише третього класу (з клейковиною 29 %) за домовленою ціною.
Виникає природне запитання: де ж на все це взяти гроші? Для цього треба реалізувати низку заходів. Зокрема, започаткувати державну позику для сільськогосподарських виробників, облігації якої можна обмінювати на вищезазначені товари і розраховуватися ними в дещо більшій вартості. Ввести державне страхування (ошукані недержавними страховими компаніями громадяни навряд чи їм повірять, а державі - повірять) майна: дач (дачних ділянок), автомобілів, квартир, спадщини, банківських рахунків тощо. Запропонованим шляхом вдасться одночасно вирішити низку проблем: реально підвищити добробут найменш забезпечених прошарків населення, збільшити їхню купівельну спроможність (замість хліба вони матимуть змогу купувати щось інше), додержати даного слова і тим підтримати довіру до уряду, зменшити тиск на Державний бюджет 2002 року через відсутність потреби надання пільгових кредитів селу, заздалегідь забезпечити сільгоспвиробників усім потрібним для сівби; збільшити їхній добробут за рахунок закупівлі у них врожаю за домовленою ціною і тим збільшити їхню купівельну спроможність; підвищити економічну незалежність держави і людини через збільшення запасів хліба; уникнути сезонного підвищення цін на пальне та мастила, закласти основу комплексного забезпечення економічної безпеки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: СОЦІАЛЬНІ ВІДНОСИНИ В АСПЕКТІ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок