Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Удосконалення методичних прийомів дослідження впливів зовнішнього середовища на діяльність підприємств цивільної авіації

Удосконалення методичних прийомів дослідження впливів зовнішнього середовища на діяльність підприємств цивільної авіації

Назва:
Удосконалення методичних прийомів дослідження впливів зовнішнього середовища на діяльність підприємств цивільної авіації
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,09 KB
Завантажень:
330
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Удосконалення методичних прийомів дослідження впливів зовнішнього середовища на діяльність підприємств цивільної авіації


Підприємства цивільної авіації знаходяться та функціонують в зовнішньому середовищі і кожна їх дія можлива тільки в тому випадку, якщо зовнішнє середовище припускає її здійснення. Зовнішнє середовище є джерелом живлення підприємств ресурсами, які є необхідною умовою підтримання внутрішнього потенціалу підприємства на належному рівні. Ресурси зовнішнього середовища є обмеженими, крім того на них претендують підприємства та організації інших галузей народного господарства. Існує ймовірність, що в певний час підприємство не зможе отримати необхідні йому ресурси із зовнішнього середовища, що призведе до послаблення потенціалу підприємства та до багатьох негативних наслідків.
З іншого боку, підприємство постійно знаходиться у стані обміну із зовнішнім середовищем. Результати діяльності підприємства, які прийняті зовнішнім середовищем, забезпечують можливість підприємству виживати в даному сегменті ринку послуг [1].
В даний час перед підприємствами ЦА стоїть завдання пристосуватись до змін факторів зовнішнього середовища, щоб, не втрачаючи потенціалу, мати змогу слідувати поставленим стратегічним цілям діяльності та виживати в довгостроковій перспективі.
Виникає необхідність проведення аналізу зовнішнього середовища та визначення його впливу на потенціал авіапідприємств. Зовнішнє середовище – це сукупність двох відносно самостійних підсистем середовища непрямого впливу та середовища прямого впливу на підприємство. Середовище непрямої дії на підприємство, як правило, знаходиться поза впливом менеджера. Умови цього середовища для всіх підприємств авіаційної галузі однакові і від вибраної стратегії розвитку підприємства та курсу залежить чи досягне підприємство успіху чи збанкрутує [2].
В свою чергу середовища прямого та непрямого впливу включають в себе фактори, аналіз яких дає можливість виявити ступінь та характер впливу на діяльність підприємства та оцінити його величину (рис. 1). Дослідження та виявлення впливу окремих факторів зовнішнього середовища на підприємства цивільної авіації проведено на прикладі ДП ОПР „Украерорух”.
Детальний аналіз політико-правового середовища дає можливість виявити позитивний характер впливу його факторів впливу на діяльність підприємства. Співпраця підприємства з державними структурами, з міжнародними організаціями EUROCONTROL, ІСАО та державами ЕСАС, а також прийняття Верховною Радою законодавчих актів, які регламентують приєднання України до ряду конвенцій, що стосуються авіаційної безпеки, створення в майбутньому єдиного європейського неба, реформування системи авіаційного транспорту з метою розширення ринку ОПР як фактори зовнішнього середовища непрямого впливу дають підприємству можливість розширення сильних позицій на ринку послуг.
Поряд з цим, існують фактори, які створюють для підприємства загрозу. Серед них основними є політична нестабільність в країні, недосконалість законодавчої бази в питаннях авіаційного транспорту, недостатня увага щодо підтримки підприємства ОПР з боку держави, високі митні бар’єри, візові режими та анархія в тарифах між країнами СНД, постанова уряду, яка регламентує перерахування коштів у загальний фонд держбюджету державним підприємствам частини свого чистого прибутку [3].
Автоматизація всіх районних центрів ОПР, введення сучасних систем збору, оброблення та розподілу польотних даних, впровадження автоматизованої системи віщання метеоінформації VOLMET, вдосконалення методів метеозабезпечення та введення в дію супутникової системи розповсюдження метеорологічної інформації SADIS, а також поява сучасних технологій та високоефективного обладнання здійснює позитивний вплив на діяльність ДП ОПР „Украерорух” з боку НТП.
Дещо стримують розвиток підприємства такі проблеми, пов’язані з науковим прогресом, як необхідність вкладення власних коштів в НТП, відсутність перспективи налагодження вітчизняного виробництва необхідної техніки, низька інноваційна активність та невисокі темпи розвитку високотехнологічного сектору економіки, необхідність швидкого реагування на зімни в технологіях та стандартах послуг, ймовірність використання конкурентами більш сучасних аеронавігаційних, інформаційних та інших технологій [4].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Удосконалення методичних прийомів дослідження впливів зовнішнього середовища на діяльність підприємств цивільної авіації

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок