Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> з економічної теорії

з економічної теорії

Назва:
з економічної теорії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,67 KB
Завантажень:
242
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат з економічної теорії


Загальновизнаним в економічній думці є факт, що розвиток національних економік держав залежить від інвестиційної діяль-ності. В сучасних умовах інвестиції розглядається переважно у контексті міжнародного руху капіталів. Саме на міжнародному аспекті інвестиційної діяльності зосереджують увагу цілий ряд фахівців Губський Б. В. Інвестиційні процеси в глобальному середовищі. — К. : Наукова думка, 1998. — 390с. ; Філіпенко А.С., Будкін В. С., Гальчинський А. С., Геєць В. М., Дудченко М. А. Україна і світове господарство: взаємодія на межі тисячоліть: Навч. посібник для студ. вищих навч. закладів. — К. : Либідь, 2002. — 470с.; Малий Іван. Іноземні інвестиції: Стимулювання:Зарубіжний досвід:Шляхи залучення в економіку України / Науково- дослідний фінансовий ін-т при Міністерстві фінансів України. — К., 1999. — 43с.; Лютий І. О. Валютна політика та перспективи входження України в міжнародне економічне співтовариство. — К. : Курс, 2000. — 58с. — с.57-58. .
Основним аргументом такої наднаціональної точки зору на інвестиції є те, що відродження економічного потенціалу країни, крім мобілізації внутрішніх ресурсів, потребує залучення іноземних інвестиційних джерел, здатних прискорити темпи економіч-ного зростання, про що свідчить ряд історичних прикладів Коломойцев В. Э. Альтернатива разрухе. Латиноамериканский инвестиционный опыт преодоления глобального финансово-экономического кризиса. Первые успехи Украины в привлечении иностранных инвестиций. — К. : Молодь, 2000. — 432с.. Різні дослідження свідчать, що саме активізація інвестиційної діяльності є першопричиною економічного зростання. Це підтверджують багато еконо-мічних теорій, розбіжності полягають тільки в тому, які за формою власності інвестиції мають відігравати основну роль у виведенні економіки з кризи. З підвищеною інвестиційною активністю зв'язується і відомий економічний феномен останнього періоду - поява "нових індустріальних країн" Азії: Південної Кореї, Тайваню, Сінгапуру, Гонконгу. У тому ж контексті зараз можна говорити вже і про Таїланд. У цих країнах у відносно короткий термін створено стабільні економічні структури з досить великим і динамічним експортним потенціалом, здатним швидко адаптуватися до кон'юнктури світового ринку, що змінюється, здійснений перехід до широкофронтального розвитку сучасних наукомістких галузей економіки.
Так, прихильники класичної економічної теорії говорять, що пріоритетни-ми повинні бути приватні інвестиції із ринковим механізмом розподілу. У свою чергу, прибічники кейнсіанської економічної школи головну роль відводять державним інвестиціям із адміністративно-ринковим механізмом розподілу. Значну роль держави в інвестиційних процесах відводять і вітчизняні фахівці Варналій З. С., Сергійко О. В. Мале підприємництво в країнах з перехідною економікою (проблеми державної підтримки) / Інститут приватного права і підприємництва Академії правових наук України. — К., 1999. — 65с.; Луніна І. О., Короткевич О. В., Вахненко Т. П. Державні фінанси України та їх вплив на економічний розвиток: Наук. доп. / НАН України; Інститут економічного прогнозування. — К., 2000. — 96с. . Однак усі вони розглядають інвестиції як фундамент економічного зростання.
Якщо проаналізувати етапи економічного підйому таких промислово розвинутих країн, як США, ФРН, Японія, Франція, Великобританія й інші, неважко помітити, що в останні десятиліття практично у всіх випадках періодам найбільшої інвестиційної активності в цих країнах відповідали (природно, з визначеним лагом) періоди найвищих темпів підйому економіки. Це яскраво проявилося, зокрема, у 60-і роки, коли висока інвестиційна активність у цих країнах супроводжувалася особливо значними темпами росту такого інтегрального показника економічного розвитку, як валовий національний продукт. Приміром, у Японії при подвоєнні обсягу капітальних вкладень за 1966-1970 р. валовий національний продукт зріс у порівнянні з попереднім п'ятиліттям більш ніж на 70 %.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: з економічної теорії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок