Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Реструктуризація підприємства як спосіб запобігання банкрутству

Реструктуризація підприємства як спосіб запобігання банкрутству

Назва:
Реструктуризація підприємства як спосіб запобігання банкрутству
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,59 KB
Завантажень:
470
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат
Реструктуризація підприємства як спосіб запобігання банкрутству


Причиною того, що значна частина підприємств виявилася на грані банкрутства, є не тільки неефективна макроекономічна політи-ка, а й неадекватні дії самих підприємств. Зміна господарської систе-ми неминуче вимагає перегляду основ господарювання і керування на самім підприємстві.
Реструктуризація — спосіб зняття протиріччя між вимогами ринку і застарілою логікою дії підприємства. Щоб адекватно вписа-тися в нові відносини, необхідні кардинальні всебічні зміни, які не слід зводити тільки до приватизації чи одержання іноземних інвес-тицій.
Реструктуризації підприємства передує оцінка його стану (рис. 2.9). Однак і аналіз, і реформування можна проводити, якщо відома мета реструктуризації. Загальна стандартна вимога до ринково-орієнтованого підприємства така: продукція підприємства повинна відповідати поточному платоспроможному попиту. Підприємство, що задовольняє цю вимогу, з одного боку, зберігає централізований контроль у найбільш важливих сферах діяльності, а з іншого боку — набуває духу підприємництва, виробляє активну науково-технічну і ринкову стратегію в межах кожної товарної групи.
Відомості про стан підприємства можна одержати, зробивши оцінку трьох його предметних сфер — корпоративної культури, фінансового стану, впливу на навколишнє середовище.
Звичка дивитися на підприємство як на набір конкретних систем (виробництво, технологія, маркетинг, ціноутворення, товарна політи-ка й ін.) не дозволяє бачити те, що поєднує і рухає ці системи. Кор-поративна культура, тобто ціннісні установки, культивовані керівни-ками, впливають на поведінку співробітників. Якщо вони деструк-тивні, досягти злагодженої роботи неможливо. Тому, перш ніж роби-ти значні стратегічні зміни в конкретних системах, необхідно вирішити першорядну проблему: на якому ступені культура підприємства може стати перешкодою для реформ. Професійне вирішення проблеми допускає оцінку культури, перевірку її сумісності з ідеологією реформ, вибір способу поєднання реформ і культури, реструктуризацію культури.
Якщо стиль керівництва підприємства характеризується остра-хом змін, відсутністю ринкових орієнтацій, нерозумінням причин
поганого фінансово-економічного становища і його цілей, страхом перед втратою комфортних зон, відсутністю бачення перспективи — це перші ознаки загнивання фірми.
Якщо керівник володіє високим рівнем самовдоволення, довіри тільки до власних уявлень про реформи, наявністю великої мережі особистих небезкорисливих відносин, монополією на інформацію, забороною для одних і вседозволеністю для інших, задоволенням, насамперед, особистих цілей керівників, чванством і т.п. —то це оз-наки сильної деструктивної корпоративної культури, що веде до бан-крутства. Підприємства з такою культурою не піддаються реформу-ванню, їхня доля — повільне руйнування і ліквідація. Єдиний спосіб їхнього оздоровлення — звільнення керівників, руйнування створе-них ними соціальних мереж.
Якщо корпоративна культура — перший «мастильний матеріал» підприємства, то гроші — другий. Фінансовий стан можна визначи-ти, використовуючи показники ліквідності, платоспроможності, ри-зику банкрутства. Навіть якщо вони «зашкалюють», не варто завчас-но оголошувати себе банкрутом.
Головне — встановити причини наближення банкрутства: відсутність попиту на продукцію підприємства; невміння ініціювати попит; зменшення своєї частки на ринку; ігнорування особливостей типу ринку, на якому продається товар; неправильна маркетингова політика.
Можливо, причини ховаються у відсутності адекватної реакції на поведінку конкурентів чи відсутня перевірка платоспроможності клієнтів; здирство міністерств; застаріла технологія; нерегулярність постачань сировини; відсутність керування грошовими потоками (бюджет). А може в компанії ведеться неправильна кадрова політика, наявні надмірні виробничі й адміністративні витрати, низький про-фесіоналізм керівників, надмірна централізація керування, відсутність реакції на зовнішні загрози підприємству, хибність обра-них напрямків капіталовкладень і т.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Реструктуризація підприємства як спосіб запобігання банкрутству

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок