Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> ВПЛИВ ІННОВАЦІЙНОЇ АКТИВНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ

ВПЛИВ ІННОВАЦІЙНОЇ АКТИВНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ

Назва:
ВПЛИВ ІННОВАЦІЙНОЇ АКТИВНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,26 KB
Завантажень:
439
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
УДК 330.341.1:338.432
СІРЕНКО Н.М., Миколаївський державний аграрний університет, м. Миколаїв, Україна
ВПЛИВ ІННОВАЦІЙНОЇ АКТИВНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ НА СТАЛИЙ
У статті обґрунтовано вибір показників для оцінки інноваційної активності підприємств, проаналізовано інноваційну активність підприємств та її взаємозв 'язок із економічним розвитком регіону. Окреслено напрями підвищення рівня інноваційної активності підприємств та охарактеризовано його вплив на розвиток соціально-економічної системи.
In clause are proved a choice of parameters for an estimation of innovative activity of the enterprises, innovative activity of the enterprises and its interrelation with economic development of region is analysed. Directions of increase of a level of innovative activity of the enterprises are considered and its influence on development of social and economic system is characterized.Економічний розвиток соціально-економічної системи може здійснюватися за рахунок факторів виробництва, інвестицій або інноваційної діяльності. У процесі свого розвитку країни використовують всі зазначені джерела, вирішальним же щодо впливу на швидкість, ефективність та результативність розвитку є їх співвідношення. Конкурентоспроможність та національна економічна безпека країни знаходяться в прямій залежності від рівня її науково-обґрунтованої інноваційної діяльності, засобами, а не ціллю якої є фактори виробництва та інвестиції. Тобто, пріоритет повинен надаватися розвитку соціально-економічної системи на основі активізації інноваційної діяльності в стратегічно важливих для країни галузях, які є двигунами розвитку економіки.
Питання управління інноваційною діяльністю підприємств, підвищенням її результативності протягом тривалого часу займаються В.Геєць, А.Гальчинський, О.Гудзинський, В.Семиноженко та інші. Але у зв'язку із швидкими темпами науково-технологічного прогресу та змінністю зовнішнього середовища дані питання стають все більш актуальними. Крім того, не досить розробленими залишаються питання підвищення інноваційної активності підприємств та її впливу
на економічний розвиток держави.
Інноваційна діяльність - це процес стратегічного маркетингу, НДДКР, організаційно-технічної підготовки виробництва, виробництва та доведення до кінцевого вигляду новацій, їх впровадження і розповсюдження в інші сфери.
Звісно, інноваційна діяльність не має самостійного значення, вона полягає у кінцевих результатах, які досягаються в процесі такої діяльності. Таким чином, інноваційна діяльність носить альтернативний характер, вона може здійснюватися не лише на будь-якому етапі інноваційного процесу, але й по його межами, наприклад, при поданні заявок на патенти, корисні моделі та ін. При цьому важливою характеристикою, яка показує зв'язок між наміченим змістом інноваційної діяльності та її результатами, виступає інноваційна активність. Рівень останньої пояснює відмінності в результатах інноваційної діяльності за однакового інноваційного потенціалу.
Інноваційна діяльність, її рівень є динамічними і визначають можливість соціально-економічної системи розвиватися в майбутньому на власній основі. Як вже зазначалося, інноваційна діяльність включає науково-дослідну, маркетингову, технічну та інші види діяльності, а отже - це впливає і на показники оцінки інноваційного рівня підприємства, галузі, регіону, країни.
Узагальнюючи підходи вітчизняних та іноземних вчених щодо методики оцінки інноваційної діяльності та активності, можна виділити такі методи її здійснення: порівняння фактичних показників - з нормативними по галузі; динаміка показників порівняння значень пов'язаних показників. Інноваційна діяльність в Україні знаходиться на початкових етапах свого розвитку залежно від галузі, тому порівняння із середніми показниками по галузі є недоречним, тому що їх значення об'єктивно не може виступати в якості орієнтиру. Нормативні ж показники для галузей національної економіки не розроблено із тих же причин, а використання нормативів інших країн, на нашу думку, є недоречним, зважаючи на особливості становлення та розвитку економіки України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: ВПЛИВ ІННОВАЦІЙНОЇ АКТИВНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок