Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Данія

Данія

Назва:
Данія
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,49 KB
Завантажень:
351
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
I. Загальні політичні, географічні та історичні відомості.
Королівство Данія відноситься до числа малих європейських держав як по чисельності населення - 5 189 000, так і по розмірах території - 43 080 кв. км. Середня щільність населення - 120 чоловік на 1 кв. км. Столиця - Копенгаген (1 343 000). Найбільші міста - Орхус (272 000), Оденсе (181000).
За державним устроєм Данія є конституційною монархією. Голова держави - Королева Маргрете II. Монарх виконує головним чином представницькі функції. Законодавчим органом влади є однопалатний парламент з 179 депутатів - Фолькетінг. Основна релігія - християнство. Грошова одиниця країни - датська крона, що складається з 100 ері.
Данія розташована в північно-західній частині Європейського континенту на великому півострові, який називається Ютландія, а також на групі островів (406), найбільшими з яких є Зеландія, Фюн, Лолланд-Фалстер і Борнхольм. До складу королівства на правах автономій входять найбільший в світі острів - Гренландія і Фарерськиє острова. Власне Данія в адміністративному плані поділяється на 14 областей (амтов) і столичний округ.
Данія - рівнинна країна. Береги порізані і загальна берегова лінія становить 7,3 тис. км. Ліси займають біля 11% всієї території країни. Є багато озер. Їх загальна площа становить 700 кв. км. Майже з усіх боків Данія оточена морем, і тому клімат тут м'який, з сильними вітрами. Дикої природи в Данії мало, оскільки практично вся її територія розорана.
Вже 100 000 років тому на цих землях жили люди, але в епоху останнього льодовикового періоду життя тут практично припинилося. У 8 тисячолітті до н.е. лід почав повільно танути, з'явилася перша скудна рослинність, що призвело до появи в цих місцях стад північних оленів. Услід за тваринами на північ попрямували кочові племена мисливців. Біля XI століття н.е. датські та інші скандінавські вікінги почали здійснювати набіги на узбережжя Європи. У 1016 році вікінги захопили Англію, а потім розширили кордони своїх володінь, підкоривши Німеччину. У 1397 році Данія об'єдналася зі своїми сусідами, Норвегією і Швецією, але протягом наступних століть між трьома скандінавськими країнами йшли війни, і Данія втратила велику частину своїх територій. Сучасні її кордони були визначені в 1920 році.
У наші дні Данія - процвітаюча країна. Її система соціального забезпечення гарантує населенню безкоштовне медичне обслуговування, освіту і грошову допомогу. 85% населення живе у великих і малих містах і зайнято в основному в сфері обслуговування. Рівень життя в Данії високий.
Економіка країни
 
Макроекономічна характеристика.
Данія - країна з високорозвинутою економікою. За виробництвом ВВП на душу населення (більше за 26 тис. дол.) Данія займає четверте місце в Європі (після Швеції, Люксембурга і Норвегії). Основою економічного потенціалу країни є промисловість і високоефективне сільське господарство. Данія, крім цього, є риболовецькою державою, а також має в своєму розпорядженні один з найбільших в світі морських торгівельних флотів. Має розгалужену мережу транспортно-експедиторських і торгово-промислових компаній по всьому світу, що значною мірою визначає успіхи у просуванні датського експорту. Данія має добре розвинену освітню і науково-дослідну базу, що дозволяє їй утримуватися на передових технологічних позиціях у світі. Торгівля програмним забезпеченням, інформатика і обслуговування комп'ютерів стали в Данії важливим сектором економіки, обсяг реалізації послуг якого перевищує 17,5 млрд. крон.
У Данії діє одна з кращих систем соціального захисту населення. У сукупних громадських витратах витрати на соціальний захист, освіту і охорону здоров'я становлять 70 %, в той час як на оборону, правоохоронну діяльність і державне управління - тільки 15%.
Основна частина працездатного населення країни зайнята на малих і середніх підприємствах. Така структура бізнесу робить датську економіку гнучкою і здібною до оперативного реагування на зміни кон'юнктури.
Датський агропромисловий комплекс є одним з ключових секторів економіки країни і експорт сільськогосподарської продукції традиційно забезпечує значну частку валютних надходжень у торговому балансі Данії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Данія

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок