Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Сучасні тенденції розвитку технічного аналізу на фінансових ринках

Сучасні тенденції розвитку технічного аналізу на фінансових ринках

Назва:
Сучасні тенденції розвитку технічного аналізу на фінансових ринках
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,73 KB
Завантажень:
13
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему
Сучасні тенденції розвитку технічного аналізу на фінансових ринках


Постійні дебати навколо теми технічного аналізу на фінансових ринках та його наукової основи зумовив пошук нових підходів в самому аналізі. Найбільш популярний в останні роки, фрактальний аналіз, передбачає розгляд ринку, як певної фрактальної структури. Фрактальність ринку розкриває перед аналітиком великі можливості і, водночас, заперечує цілу низку теорій, які традиційно використовують для пояснення ринкових процесів.
Теорія ринкової рівноваги не дає відповіді на безліч питань, зокрема, чому не завжди підвищення курсів призводить до скорочення обсягів укладених угод, а може навіть викликати їх збільшення. Теорія ефективного ринку та випадкових блукань фактично заперечують існування можливості прогнозування ринкових цін та використання з цією метою минулі ціни. Теорія раціональних сподівань пояснює до первної міри основні принципи технічного аналізу, так як вважає можливим використання ретроспективних цін для пронозування.
Фрактальний аналіз передбачає сприйняття ринку як певної хаотичної системи. Хаос - це не безлад, а порядок іншого рівня. Отже, випадковий характер ринку заперечується, тобто теорію випадкових блукань і теорію ймовірності в аналізі не доречно використовувати. Саме сприйняття ринку як випадкового явища чи як хаотичної системи лежить в основі вибору методів аналізу. Тобто, якщо опиратись на теорію хаосу, то недоречно користуватись стандартним відхиленням в аналізі.
Дійсно, фрактальний аналіз є одним із найбільш перспективних напрямків в аналізі фінансових ринків, проте не слід забувати, що даний напрямок ще малодосліджений і не  є загальновизнаним. Доказом цьому є опубліковані статті в журналі «Валютний спекулянт» таких авторів, як Ірина Сорока [2] та Михайло Чекулаєв [3]. Між вищевказаними авторами зав'язується суперечка щодо можливості та доцільності використання фрактального аналізу. М. Чекулаєв наполягає на використанні фракталів в якості інструменту аналізу, а І. Сорока заперечує доцільність такого аналізу. І один і інший автор приводять свої аргументи відстоюючи власну думку. Це ілюструє суперечки, які тривають між науковцями та практиками фінансових ринків щодо фракталів в аналізі.
В арсеналі сучасних торговців є безліч графічних і аналітичних методів та інструментів. Більшість програм по технічному аналізу містять велику кількість засобів аналізу на будь-який смак: починаючи від класичних фігур і закінчуючи фракталами. Отже, сам аналітик обирає інструмент з яким йому зручно працювати. Більшість торговців віддають перевагу системній торгівлі, окремі - використовують класичний графічний аналіз, інші - сучасні методи на кшталт фрактального аналізу, нейронних мереж тощо. Але беззаперечним залишається той факт, що сама ідея побудови графіків, яка народилась завдяки виникненню технічного аналізу і тісно пов'язана з ним є мало не геніальною. Графіки містять велику кількість потрібної інформації і найбільш наглядно відображають ситуацію на ринку.
Перед аналітиками стоять наступні запитання:*
Яка ціна найвигідніша для придбання активу чи його продажу.*
Як зміниться ціна в майбутньому.*
Який вид аналізу використовувати.*
Який інструмент технічного аналізу найбільш дієвий.*
Чи існує на ринку тренд.*
Чи зміниться ринкова ситуація в майбутньому і як швидко це відбудеться тощо.
Таких запитань можна назвати безліч, проте однозначної відповіді на них не існує. Як і не існує жодного торговця, який має успішний результат у 100% випадків торгівлі. Отже, передбачити ринок неможливо, проте можна намагатись мінімізувати втрати від торгівлі. Тому пропонуємо наступний план поєднання сучасних підходів, а зокрема фрактального аналізу та традиційних методів.
I. Вивчення коритовок та розрахунок індексу фрактальної розмірності, що дасть змогу визначити характер ринку (трендовий чи безтрендовий).
II. Вибір групи індикаторів слідування за трендом чи таких, які доцільні на безтрендовому ринку: в залежності від конкретної ситуації.
III. Вибір декількох методів в межах групи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Сучасні тенденції розвитку технічного аналізу на фінансових ринках

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок