Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Функція постачання в логістичній системі металургійного підприємства

Функція постачання в логістичній системі металургійного підприємства

Назва:
Функція постачання в логістичній системі металургійного підприємства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,62 KB
Завантажень:
234
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Функція постачання в логістичній системі металургійного підприємства


Сучасна концепція керування й розвиток ринку вимагають створення ефективних товаропровідних систем, що виключають непродуктивні операції, мінімізують видаток матеріальних, трудових і фінансових ресурсів по всьому ланцюзі поставок від постачальника до споживача.
Необхідно застосовувати методики в сфері організації матеріально-технічного постачання, виробництва й розподіли з врахуванням передового національного й закордонного досвіду, які дозволять помітно скоротити видатки на виробництво, вартість продукції, зменшити потребу в зовнішніх джерелах фінансування.
У зв’язку зі специфічними особливостями металургійних виробничих процесів логістична інфраструктура - внутрішньозаводський транспорт (залізничний, авто, спецавтотранспорт для технологічних перевезень) і топологія складського господарства відіграє найважливішу роль у виробництві, безпосередньо впливаючи на хід виконання виробничої програми й собівартість готової продукції.
Особливості логістичної системи металургійного підприємства обумовлені:
- наявністю потужних вантажопотоків масових і до того ж важких вантажів (залізна й марганцева руда, агломерат, залізний лом, вапняк, кам’яне вугілля, вогнетриви, злитки, прокат);
- більших і постійних потоків специфічних вантажів;
- досить більшими відстанями перевезень;
- різноманіттям використовуваних видів транспорту (типи рухомого складу й вантажного автотранспорту);
- розкиданістю й більшою кількістю цехів і складів (кілька десятків), що характеризуються наявністю різноманітних підйомно-транспортних устроїв і допоміжного устаткування для обробки й переміщення тарно-штучних і сипучих вантажів.
Для забезпечення збалансованого розвитку металургійного підприємства життєво важливо вчасно виявляти й ліквідувати логістичні проблеми, тому що стаючи «вузьким місцем», вони починають стримувати розвиток виробництва, акумулюють у собі істотні витрати й негативно впливають на своєчасність відвантаження готової продукції клієнтам.
Реалізація цільових організаційно-технологічних заходів в області керування постачанням (керування запасами й закупівлями, транспортно-складським обслуговуванням) спричинять скорочення більше 10% загальних витрат у системі постачання (від поточного рівня).
Економія досягається за рахунок:
- зниження рівня товарних запасів до обґрунтованого оптимального рівня (вивільнення «заморожених» фінансових коштів) з одночасним підвищенням ритмічності відвантажень;
- зниження питомих транспортних видатків на залізничний транспорт (штрафів і платежів за користування вагонами, ПММ, палива для локомотивного парку й ін.);
- оптимізації використання ресурсів складського й автотранспортного господарства;
- підвищення погодженості дій постачальників, підрозділів виробництва, постачання, збуту й транспортно-експедиторських компаній;
- скорочення часу від замовлення до поставки.
Завдання вдосконалювання системи постачання металургійного підприємства ускладнені величезним переліком номенклатурних позицій (кілька десятків тисяч) з різними умовами поставок, зберігання й транспортування. По кожному найменуванню необхідно провадити закупівлі, взаємодіючи в цілому із сотнями постачальників, попередньо обґрунтовуючи оптимальний рівень запасів і розраховуючи графіки поставок, забезпечувати необхідні умови зберігання, оперативне і якісне приймання й видачу зі складів, укладаючись при цьому в нормативи економічної ефективності.
На даний момент більше 55% всіх бюджетних витрат промислових підприємств пов’язане з видатками в сфері постачання. Для порівняння, на машинобудівних підприємствах частка закупівель і логістики поставок у собівартості продукції - не перевищує 60%, хоча машинобудівники закуповують вузли й комлектующі з високою доданою вартістю, а на металургійних комбінатах - більше 50%. При цьому в металургії випереджальними темпами ростуть транспортно-заготівельні видатки.
Сьогодні практично неможливо заперечити важливе значення інформатизації й автоматизації підприємства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Функція постачання в логістичній системі металургійного підприємства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок