Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Економіка підприємництва. Контроль і аудит фінансово-господарської діяльності підприємств та організацій

Економіка підприємництва. Контроль і аудит фінансово-господарської діяльності підприємств та організацій

Назва:
Економіка підприємництва. Контроль і аудит фінансово-господарської діяльності підприємств та організацій
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,94 KB
Завантажень:
380
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Економіка підприємництва. Контроль і аудит фінансово-господарської діяльності підприємств та організацій
Розвиток нової економічної системи змінив форми і методи фінансового контролю та призвів до впровадження аудиту.
Навіть тепер, коли економічний стан держави поліпшується за макроекономічними показниками і триває процес поступового розвитку виробництва, що призводить до все більшого виробництва товарів та послуг, необхідне налагодження чіткого обліку і контролю всіх економічних процесів.
Фінансовий контроль можна розглядати як сукупність елементів управління, бо на основі аналізу отриманої інформації вживаються заходи по усуненню порушень, а у разі необхідності вносяться зміни в основні параметри функціонування об'єктів перевірки. Він має два напрямки - контроль як елемент системи управління, що забезпечує зворотний зв'язок, і контроль у широкому розумінні з урахуванням всіх елементів управління.
При здійсненні комплексу регулюючих заходів слід враховувати, що їх виконання потребує постійного контролю.
Слід враховувати і важливий момент фінансового контролю - його ефективність, яка залежить від того, наскільки достовірна надана інформація про стан об'єкта контролю і можливості проведення регулюючих заходів.
При проведенні фінансового контролю часто трапляються випадки, коли перевірки чи ревізії виявляють порушення, але й після цього поліпшення не відбувається. Це свідчить про те, що немає належної реалізації матеріалів перевірки, а тому - й реальних результатів контролю. Перетворення, які відбуваються нині в організації контролю, свідчать про те, що на практиці відмовляються від єдиної, встановленої протягом десятків років системи контролю. Уже сьогодні не витримується періодичність перевірок, максимальна їх реалізація тощо, тобто спостерігається період переходу до перевірок як форм управлінської діяльності.
З переходом до ринкової економіки змінились структура, форма і методи контролю, тобто вся система фінансового контролю. Раніше через фінансовий контроль здійснювалась перевірка виробництва і розподілу суспільного
продукту. Для цього використовувались матеріальні і грошові засоби. Контроль проводився як у виробничій, так і в невиробничій сферах. Його завданням була перевірка складання і виконання бюджету на всіх рівнях, включаючи державний, фінансові плани підприємств і галузей господарювання, а також дотримання положень госпрозрахунку і фінансової дисципліни та заходів по виявленню резервів поліпшення господарської діяльності.
Поряд з цим фінансовий контроль сприяв та й нині певною мірою сприяє збільшенню накопичень і зростанню рентабельності, боротьбі за впровадження жорсткого режиму економії і ефективне використання матеріальних і фінансових ресурсів. На сьогодні головною функцією фінансового контролю є переважно боротьба за виконання державного бюджету як по доходах, так і по видатках.
Фінансовий контроль поділяється на попередній, поточний і подальший. Основним є попередній контроль, яким передбачається запобігти порушенню використання бюджетних та інших коштів, законів, перекрити шляхи порушенням і крадіжкам. Поточний контроль проводиться всіма фінансовими і господарськими органами в процесі використання коштів, через аналіз, перевірку та обстеження. Подальший контроль виконується після надходження доходів чи проведення видатків. У його процесі перевіряється виконання бюджету по доходах і видатках, своєчасність надходження доходів, законність проведення видатків, наявність порушень фінансової дисципліни, перекручень звітності, зловживань. Завдяки йому вживаються заходи щодо усунення порушень і притягнення винних до відповідальності.
Для проведення фінансового контролю в усіх міністерствах і відомствах було створено структурні підрозділи - ревізійні управління (відділи), а загальне керівництво здійснювало КРУ Міністерства фінансів.
З прийняттям Верховною Радою Закону України "Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні" від 26.01.93 р. зі змінами і доповненнями ставлення до фінансового контролю дещо поліпшилось.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Економіка підприємництва. Контроль і аудит фінансово-господарської діяльності підприємств та організацій

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок