Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Аналіз рівня життя населення

Аналіз рівня життя населення

Назва:
Аналіз рівня життя населення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,02 KB
Завантажень:
128
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Аналіз рівня життя населення


1. Соціально-економічні індикатори рівня життя населення
Рівень життя населення визначається як сукупність умов життя відповідно до досягнутого рівня економічного розвитку країни.
Аналіз рівня життя населення охоплює три аспекти:
співставлення соціально-економічних індикаторів у динаміці з попередніми роками;
співставлення соціально-економічних індикаторів з науковими нормами;
співставлення з іншими країнами.
Соціально-економічні індикатори рівня життя населення можна розглядати як узагальнюючі, які відображують сумарне споживання (і можливості такого споживання) населенням матеріальних благ і послуг; та як відносні, які характеризують окремі сторони добробуту населення. Типовими узагальнюючими показниками є рівень і динаміка номінальних та реальних доходів населення, загальний обсяг споживання населенням благ і послуг. Особливість цих показників полягає в тому, що вони відображають не тільки абсолютні зміни в рівні життя населення, а також і відносну динаміку у розрахунку на душу населення, сім’ю, тисячу або 10 тисяч жителів. Друга група показників визначається тільки у відносному виразі: споживання основних продуктів харчування, інших споживачів товарів, забезпеченість послугами охорони здоров’я, освіти, транспортними, житлово-комунальними тощо, на душу населення, сім’ю, тисячу або 10 тис. жителів.
До основних соціально-економічних індикаторів рівня життя населення відносяться:
Обсяг реального ВВП на душу населення.
Грошові доходи та витрати населення.
Реальна заробітна плата.
Споживання основних продуктів харчування на душу населення.
Природний приріст населення та середня тривалість життя.
Частка витрат на розвиток соціальної сфери в бюджеті.
Використання вільного часу.
Аналізу також підлягає диференціація доходів населення за показниками:
Коефіцієнт фондів – характеризує в скільки разів доходи 10% населення з найбільшими доходами перевищують доходи 10% найбідніших.
Децільний коефіцієнт диференціації – показує в скільки разів мінімальний дохід 10% найбільш забезпечених верств населення перевищує максимальний дохід 10%.
В економіках перехідного періоду відзначається зростаюча поляризація в реальних доходах населення, яка супроводжуються зростанням бідності. Причинами такої поляризації є те, що джерелом доходів, крім заробітної плати, може бути ще й приватна власність. Існує також диференціація в доходах між регіонами, галузями, підприємствами різних форми власності.
Графічно диференціація доходів характеризується кривою Лоренца (рис. 12.1). Бісектриса ОС характеризує абсолютну рівність в доходах, коли певний відсоток сімей одержує такий самий відсоток доходу. Лінія ОАВС показує фактичний розподіл доходу, існуючу нерівність в доходах. Чим більше відхилення кривої Лоренца від бісектриси, тим більша нерівність в розподілі доходу. Рівень нерівності в розподілі доходу характеризує коефіцієнт Джині (kG). Він розраховується як відношення заштрихованої площі ОАВС (рис. 12.1) до площі трикутника ОДС: |
(12.1)
Чим більша в суспільстві диференціація доходів, тим більше значення коефіцієнта Джині наближається до 1. За умов теоретичної абсолютної рівності в доходах коефіцієнт Джині дорівнює нулю.
З метою аналізу ступеню диференціації доходів визначаються межа малозабезпеченості та частка населення, що знаходиться нижче за цю межу або має дохід більше середнього. Слід відзначити, що основою розвитку економіки в будь-якій країні є наявність середнього класу – великої частки населення з середнім рівнем доходу. Саме це населення стимулює споживчий попит, як суттєву складову попиту.
Витрати населення визначаються як його кінцеве споживання і аналізуються за такими складовими:
обсяг та структура витрат на купівлю продуктів харчування і споживчих промислових товарів;
витрати на оплату послуг;
податки, обов’язкові платежі та добровільні внески.
Витрати на споживання продуктів харчування та промислових товарів залежать від купівельної спроможності населення, яка визначається, як зазначалось вище, реальною заробітною платою, а також рівнем заощаджень і освіти.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Аналіз рівня життя населення

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок