Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Міжнародні економічні організації

Міжнародні економічні організації

Назва:
Міжнародні економічні організації
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,94 KB
Завантажень:
339
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат
на тему:
”Міжнародні економічні організації ”
Зміст
Міжнародні валютно-фінансові і кредитні організації
МВФ і Всесвітній Банк
Міжнародний валютний фонд
Група організацій світового банку
ЕБРР
Використана література
Міжнародні валютно-фінансові і кредитні організації
Міжнародні організації грають усе більш помітну роль у світовій економіці. По-перше, їхня діяльність дозволяє внести необхідний регулюючий початок і визначену стабільність у функціонування валютно-розрахункових відносин. По-друге, вони покликані служити форумом для налагодження валютно-розрахункових відносин між країнами, причому ця їхня функція незмінно підсилюється. По-третє, зростає значення міжнародних валютно-фінансових і кредитних організацій у сфері вивчення, аналізу й узагальнення інформації про тенденції розвитку і вироблення рекомендацій з найважливіших проблем світового господарства.
МВФ і Всесвітній Банк
Існує нечітке представлення про Міжнародний валютний фонд з однієї сторони і про Всесвітній банк з іншої, що найчастіше стає причиною непорозумінь через ряд зовнішніх подібностей цих організацій. МВФ і Всесвітній банк – юридично самостійні організації з різними цілями, хоча вони виникли в одне і теж час.
Перш ніж яка-небудь країна може звернутися з проханням про прийом у Всесвітній банк, вона повинна складатися в МВФ.
Головна задача Всесвітнього банку – сприяння стійкому економічному росту, що веде до скорочення убогості в країнах, що розвиваються, шляхом надання допомоги по збільшенню виробництва через довгострокове фінансування проектів і програм розвитку.
Міжнародний валютний фонд стежить, головним чином, за функціонуванням міжнародної валютної системи, валютною політикою і політикою валютних курсів його країн-членів, а також за дотриманням ними кодексу поводження в міжнародних валютних відносинах, включаючи надання допомоги країнам-членам шляхом надання короткострокових кредитів у випадку утруднень, зв'язаних із платіжним балансом.
У той же час як Всесвітній банк надає позики тільки бідним країнам, МВФ може робити це стосовно кожної зі своїх країн-членів, що випробує недостачу іноземної валюти для покриття короткострокових фінансових зобов'язань кредиторам в інших країнах.
Міжнародний валютний фонд
У липні 1944 р. представники 44 країн, що зустрілися в Бреттон-Вудсе (Нью Гемпшир, США) на валютно-фінансовій конференції, підготували і підписали Статут Міжнародного валютного фонду (МФВ). Хоча ще йшла війна, державні діячі в країнах-союзниках уже думали про економічні нестатки післявоєнного світу. Пам'ятаючи про економічні нещастя меж військового періоду, вони сподівалися створити міжнародну валютну систему, що сприяла б повній зайнятості і стабільності цін і в той же час дозволяла б окремим країнам підтримувати зовнішню рівновагу без введення обмежень міжнародної торгівлі.11 На той же конференции била основана и другая организация – Мировой банк, в задачи которого входила помощь в восстановлении разрушенной економики участвовавших в войне стран и помощь бившим колониям в развитии и модернизации их економики. Только в 1947 году в действие вступило Генеральное соглашение о тарифах и торговле (ГАТТ), ставшее форумом для взаимного снижения торгових барьеров. ГАТТ рассматривалось как прелюдия к созданию Международной организации торговли (МОТ), задачи которой в области торговли били би аналогични задачам МВФ. К сожалению, МОТ так и не состоялась: Конгресс и Парламент не ратифицировали ее устав. Це ознаменувало створення в 1945 році Міжнародного валютного фонду одночасно з установою Міжнародного банку реконструкції і розвитку. Місцеперебування – Вашингтон.
У Бреттон-Вудсе СРСР брав участь у виробленні Статуту МВФ, але «холодна війна» перешкодила йому підписати угоду про створення Фонду. Фонд, що є спеціалізованою установою ООН, початків здійснювати операції в 1946 році.
Статут МВФ змінювався в 1969 р. (із уведенням спеціальних прав запозичення – СДР22 СДР – международние платежние и резервние средства, випускаемие МВФ и используемие для безналичних международних расчетов путем записей на специальних счетах и в качестве расчетной единици МВФ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Міжнародні економічні організації

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок