Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Економічний аналіз регулювання зовнішньоекономічної діяльності АПК в Україні

Економічний аналіз регулювання зовнішньоекономічної діяльності АПК в Україні

Назва:
Економічний аналіз регулювання зовнішньоекономічної діяльності АПК в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,58 KB
Завантажень:
283
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Економічний аналіз регулювання зовнішньоекономічної діяльності АПК в Україні


Ще у стародавні часи Київської Русі (V–XII ст.) у державі чітко визначились об’єкти оподаткування (земля, дім, ввіз і вивіз товарів). Усі, хто це мав, ставали платниками податків незалежно від розміру прибутків, які вони отримували.
Навіть стислий екскурс у минуле свідчить, що платники податків були в усі історичні періоди існування людства. А якщо є платник, то виникає необхідність його обліку, але до цього людство дійшло не одразу.
В умовах, коли від грошового поповнення бюджету залежить виконання цілого ряду економічних і соціальних програм, важливе значення має обґрунтована податкова політика. Але зрозуміло, що податкова система в Україні перебуває на стадії формування і потребує удосконалення.
Американський учений Лаффер довів, що підвищення податкових ставок до певного рівня відповідає збільшенню грошових надходжень до бюджету, а за межами цього рівня йде зворотний процес, тобто скорочення надходжень.
Враховуючи не тільки масштабність світової економіки (загальний світовий експорт товарів і послуг у 1998 році становив 5  млрд. дол. США), але і міжнародний обсяг торгівлі сільськогосподарськими товарами (частка лише експортованої аграрної продукції дорівнює 10,5з якої продукція харчової промисловості – 443,1 млрд. дол. США, сільськогосподарська сировина – 109,6 млрд. дол. США), розвиток зовнішньоекономічних відносин в аграрній сфері набув надзвичайно актуального значення як з позиції загальносвітової продовольчої безпеки, так і здійснення міжнародної торгівлі в цілому. Тому серед усієї сукупності фундаментальних і прикладних питань опрацювання соціально-економічної моделі розвитку агропромислового комплексу України невідкладного вирішення потребує завдання формування механізму державного регулювання зовнішньоекономічної діяльності стосовно аграрної економіки як однієї з малодосліджених і недостатньо висвітлених у спеціальній фаховій літературі проблем.
Особливої актуальності в останні роки набула також проблема визначення перспективних напрямів розвитку зовнішньоекономічної діяльності з метою збільшення виробництва та експорту конкурентоспроможних видів аграрної продукції. До того ж державні механізми управління галуззю в попередні роки не були досконалими стосовно регулювання імпорту й експорту, що значною мірою впливало на відтворення виробничого потенціалу та фінансово-економічний стан підприємств АПК. Тому пошук науково обґрунтованих факторів зростання ефективності виробництва конкурентоспроможної вітчизняної сільськогосподарської продукції, гарантування продовольчої безпеки держави обумовлюють і необхідність розробки фінансово-економічних механізмів регулювання зовнішньоекономічної діяльності в АПК, а також поглиблення науково-дослідних робіт із цієї проблеми.
Актуальність теми підтверджується і тими обставинами, що наукові надбання вітчизняних учених-економістів щодо зовнішньоекономічної діяльності АПК не завжди адекватно відповідають сучасним реаліям світової економіки. Останнім часом з’явилися нові політичні і економічні чинники та тенденції розвитку міжнародної торгівлі, що базуються на стратегічному партнерстві України. Ось чому з теоретичного і методологічного погляду важливо своєчасно й адекватно відреагувати на досить швидкі зміни державних пріоритетів у розвитку зовнішньоекономічної діяльності.
Однак найменш дослідженою і маловисвітленою залишається проблема формування фінансово-економічного механізму державного регулювання та підвищення ефективності зовнішньоекономічної діяльності АПК із урахуванням вимог ринкової економіки, необхідності розвитку підприємництва в аграрній сфері, гарантування продовольчої безпеки держави, а також створення механізму детінізації зовнішньоекономічної діяльності.
Україна почала активно формувати власну систему зовнішньо­економічної діяльності та механізм її державного регулювання, зокрема і в АПК, з набуттям державної незалежності, оскільки сприяння розвитку раціональних зовнішньоекономічних зв’язків є одним із визначальних завдань усіх розвинених держав.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Економічний аналіз регулювання зовнішньоекономічної діяльності АПК в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок