Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Інвестиційний клімат України

Інвестиційний клімат України

Назва:
Інвестиційний клімат України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,61 KB
Завантажень:
569
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Інвестиційний клімат України


План
Вступ
Поняття інвестиційного клімату та чинники формування..
Інвестиційний клімат України: проблеми формування та заходи поліпшення.
Висновок
Використана література.


Вступ
В суспільстві назріло розуміння того, що без докорінних змін практики здійснення та механізмів реалізації декларованих в національному законодавстві норм поліпшення інвестиційного клімату, Україна буде позбавлена гідних перспектив у міжнародному поділі праці. Наголошується, що подальше залучення ефективних ПІІ в економіку України залежатиме від оперативності усунення невиправданих витрат, ризиків і бар'єрів для конкуренції, які стимулюють інвесторів здійснювати інвестиції.
Мета реферату: вивчити шляхи поліпшення стану інвестиційного клімату та сприяння залученню в Україну прямих іноземних інвестицій.


1. Поняття інвестиційного клімату та чинники формування.
Інвестиційний клімат — це сукупність політичних, соціаль-но-економічних, фінансових, соціально-культурних, організацій-но-правових і географічних факторів, які притаманні певній краї-ні і визначають привабливість її для іноземного інвестора.
Щодо загальної оцінки інвестиційного клімату в Україні на макроекономічному рівні, то тут слід відзначити, що в економіці продовжується спад виробництва, зменшується частка надхо-джень від податків, накопичуються неплатежі, знижується частка банківського кредитування у ВВП, зростає сума внутрішнього і зовнішнього боргу, зростає рівень тіньової економіки, знижуєть-ся частка державних капіталовкладень (щороку в цілому на 5— 10%). Крім цього, на інвестиційний клімат держави суттєвий вплив мають:*
приховане безробіття;*
неможливість виконання державою своїх обов'язків щодо соціального захисту громадян;*
відсутність ефективних процедур банкрутства, захисту прав власників;*
високий рівень злочинності;*
слабка дисципліна виконання законодавчих актів.*
приховане безробіття;*
неможливість виконання державою своїх обов'язків щодо соціального захисту громадян;*
відсутність ефективних процедур банкрутства, захисту прав власників;*
високий рівень злочинності;*
слабка дисципліна виконання законодавчих актів. Причинами погіршення інвестиційного клімату в Україні є:
по-перше, заполітизованість економіки; по-друге, негативні нас-лідки приватизації, до яких призвело збочення та заміна такої ос-новної мети приватизації, як сприяння розвитку виробництва, на отримання прибутку в короткий термін
Причинами погіршення інвестиційного клімату в Україні є:
по-перше, заполітизованість економіки; по-друге, негативні нас-лідки приватизації, до яких призвело збочення та заміна такої ос-новної мети приватизації, як сприяння розвитку виробництва, на отримання прибутку в короткий термін.
Враховуючи стан економічного потенціалу й обмежені внут-рішні інвестиційні можливості впродовж всього періоду транс-формації економіки, українська держава намагається створити сприятливі рамкові умови для розвитку інвестиційної сфери. Здійснено перехід до управління інвестиціями на базі ринкових відносин. Формується багато секторна система капітального будів-ництва. Ліквідовані будівельні міністерства. Розукрупнені та приватизуються будівельні організації. У макроекономічній по-літиці наголос робиться на створенні передумов зростання інвес-тицій — послаблення інфляції, забезпечення оптимальних про-центів за депозитами і вкладеннями, зниження відсоткових ста-вок за кредитами, скорочення заборгованості та зростання спо-живчого попиту населення.
Чинники, що формують інвестиційний клімат держави
До чинників, що забезпечують подолання або зниження ризиків для інвесторів в Україні, належать:
1) рівень розвитку продуктивних сил та стан ринку інвестицій;
2) правове поле держави (законодавча база);
3) політична воля усіх гілок влади;
4) стан фінансово-кредитної системи;
5) статус іноземного інвестора;
6) інвестиційна активність населення.
За умов економічної кризи важливе значення має державна під-тримка реалізації інвестиційних проектів розвитку пріоритетних виробництв, а також впровадження еко-номічних регуляторів активізації внутрішньої інвестиційної ак-тивності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Інвестиційний клімат України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок