Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Склад і класифікація об’єктів бухгалтерського обліку в комерційному банку.

Склад і класифікація об’єктів бухгалтерського обліку в комерційному банку.

Назва:
Склад і класифікація об’єктів бухгалтерського обліку в комерційному банку.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,92 KB
Завантажень:
423
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
 
Склад і класифікація об’єктів бухгалтерського обліку в комерційному банку.
Всі об’єкти бухгалтерського обліку в комерційному банку поділяють на чотири групи:
господарські засоби та їх розміщення (основні й оборотні);
ресурси (джерела утворення) господарських коштів;
функціональні обов’язки банку (статутна діяльність – процес здійснення послуг);
фінансові результати статутної діяльності.
До господарських засобів комерційного банку належать:
грошові кошти;
матеріальні цінності;
дебіторська заборгованість (видані кредити);
відвернуті кошти.
Кожна з названих груп засобів має певний склад.
Так, до грошових коштів належать:
- грошові кошти в касі банку – готівка в вигляді національної валюти (гривні) та в валюті іноземних держав (долари США, німецькі марки тощо);
кошти на кореспондентських рахунках, що зберігаються в НБУ та в інших банках на правах кореспондентських відносин у національній валюті або валюті іноземних держав, розміщеної в банках країни або в банках іноземних держав;
кошти, вкладені в цінні папери (акції, облігації, векселі,
зобов’язання державної скарбниці, сертифікати тощо);
кошти на зервному рахунку в НБУ.
Другу категорію господарських засобів банку становлять матеріальні цінності (майно), тобто:
основні засоби – предмети, що мають тривалий термін експлуатації – більше одного року. Для відшкодування їхньої вартості банк щомісячно нараховує знос (амортизацію) з включенням його суми в видатки. Норми зноси встановлюються державою, вони єдині для всіх підприємств та установ;
нематеріальні активи – вартість права користування землею, водою, будовами, приміщеннями, ліцензіями, патентами, маркетинговими послугами, програмним продуктом і т.і. ЇІхня вартість відшкодовується також частинами, що включаються в видатки банку через нарахування зносу, норми якого встановлюються банком самостійно;
малоцінні й швидкозношувані предмети (МШП);
господарські матеріали – запасні частини, папір, бланки, канцелярські товари, фарба тощо; списуються ті включаються до складу видатків банку по мірі використання в сумі фактичних витрат на їхнє придбання.
Далі, третю групу господарських засобів становить дебіторська заборгованість, тобто кошти, які винні банкові його позичальники. Ці суми звичайно мають чималу питому вагу в господарських засобах банку й свідчать про обсяг наданих ним кредитів. Наявність кредиторської заборгованості забезпечує надходження коштів в дохід банку і отримання прибутку. Дебіторскька заборгованість належить до поняття “вартість, що самозростає”, позаяк видані кредити (позики) повертаються й погашаються позичальником з відсотками. Кредити поділяються на:
короткострокові й довгострокові позички, видані клієнтам;
міжбанківські кредити, видані іншим банкам;
споживчий кредит, виданий фізичним особам;
інші види позичок.
Також у складі дебіторсбкої заборгованості можуть бути присутні суми, видані в підзвіт, або суми перерахованих авансів, переплат або помилково списані НБУ.
Ще однією групою банківських коштів, що належать до його основних засобів, є відвернуті кошти, тобто суми, вже використаного прибутку в вигляді податків з прибутку, сум утворених фондів економічного стимулювання тощо. Вони накопичуються впродовж звітного періоду й згодом використовуються при обчисленні нерозподіленого прибутку (по закінченні року).
Всі вищезгадані кошти становлять активи банку.
Як зазначено на початку даної роботи, другою групою об’єктів бухобліку в комерційному банку є ресурси банку, які являють собою джерела утворення його господарських засобів. Ресурси поділяються на два види:
власні ресурси;
залучені ресурси.
Власні ресурси належать банкові, точніше його суб’єктам - власникам майна банку (засновникам, пайовикам) і складаються з наступних складових:
статутний фонд (капітал) – сума вкладень, зроблених акціонерами чи сума пайових внесків засновників, що визначається в момент утворення (реєстрації) банку, записана в його статуті й фактично внесена ними.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Склад і класифікація об’єктів бухгалтерського обліку в комерційному банку.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок