Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Всесвітня митна організація— основний суб'єкт регулювання митно-тарифних відносин на мегарівні

Всесвітня митна організація— основний суб'єкт регулювання митно-тарифних відносин на мегарівні

Назва:
Всесвітня митна організація— основний суб'єкт регулювання митно-тарифних відносин на мегарівні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,45 KB
Завантажень:
279
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Всесвітня митна організація— основний суб'єкт регулювання митно-тарифних відносин на мегарівні
Важливим напрямом багатостороннього регулювання митно-тарифної практики є створення міжнародних об'єднань і організацій, які ставлять за мету уніфікацію та стандартизацію системи митного регулювання зовнішньоекономічних операцій. Рух у даному напрямі насамперед диктувався розвитком кризових тенденцій, які охопили більшу частину економічно розвинутих країн наприкінці 20-х — на початку 30-х років. "Велика депресія" 1929—1933 рр. довела необхідність координації багатьох питань макроекономічної політики на багатосторонньому рівні.
Відсутність у передвоєнні роки міжнародних інституцій, які визначали б "правила гри" в міжнародних економічних відносинах на мегарівні з метою протидії економічній кризі, призвела до сепаратних дій окремих країн, що значно поглибило економічну кризу. За умов спаду, що наближався, в США для захисту від конкуруючого імпорту і для стабілізації економіки був прийнятий закон Холі-Смута, за яким середній рівень митних зборів був спочатку піднятий до 44,7 %, а в 1932 р. досяг 59,1 %. Після цього відбулося значне підвищення ставок у тарифах більшості західних країн, що мало пагубні наслідки для світової економіки: за 1922—1932 рр. обсяги світової торгівлі скоротилися майже на 60 %.
Новий імпульс у розвитку даного процесу відбувся у зв'язку зі змінами структури міжнародного товарообміну. Оскільки щорічно його номенклатура поповнюється новими й ускладненими товарами, суттєво розширюється і коло суб'єктів зовнішньоекономічних зв'язків, які виходять на світовий ринок з метою реалізації своїх економічних інтересів. Тому вироблення "єдиних правил гри" для всіх країн світу у сфері митної політики є нагальною потребою не тільки для розвитку світової системи господарювання, але й для реалізації економічного потенціалу окремих країн через зовнішньоекономічні зв'язки. Система міжнародного співробітництва в митній справі пройшла декілька еволюційних етапів.
Першу міжнародну митну організацію було створено в 1890 р. Бона мала назву Міжнародний союз для публікації митних тарифів (Брюссель) і виконувала, скоріше, інформаційні, ніж організаційні функції. Тому окремі питання у сфері митного законодавства (спрощення митних формальностей, зведення до мінімуму заборон та обмежень в зовнішній торгівлі, співробітництво в боротьбі з контрабандою та ін.) вирішувались на Женевських конференціях 1923 та 1928 рр.; у 30-ті роки XX століття — Лігою Націй, коли було підписано угоду "Про спрощення митних процедур та інших формальностей". Після Другої світової війни співробітництво в цьому напрямі тривало: положення щодо митних процедур було включено до установчих документів Міжнародної торгової організації.
У 1948 р. за ініціативою 13 західноєвропейських держав за допомогою Постійного бюро тарифів було організовано Економічну і Митну комісії, основні функції яких полягали в запровадженні загальної товарної номенклатури та розробці принципів оцінки товарів з митними цілями. Комісія також вивчала способи уніфікації митних процедур. 15 грудня 1950 р. члени робочої групи цієї комісії підписали Брюссельську конвенцію, на якій було проголошено про створення Ради Митного Співробітництва (РМС) (Customs Cooperation Council) як постійно діючого самостійного міжнародного органу. Конвенція про створення РМС набула чинності 4 листопада 1952 р. З жовтня 1994 р. РМС було перейменовано на Всесвітню митну організацію (ВМО).
Діяльність Ради почалася з роботи І сесії 26 січня 1953 р. в Брюсселі. На першому засіданні були присутні представники 17 держав-членів Ради: Австрії, Бельгії, Франції, Німеччини, Греції, Іспанії, Швеції, Швейцарії, Туреччини, Великої Британії, Північної Ірландії.
У 1961 р. в Раді налічувалося 29 держав, у 1971 — 66, 1981 — 93, 1986 — 97, 1987 — 103, 1997 р. — 132, 2004 р. — 142 держави. Радянський Союз став членом РМС у 1991 р. 19 червня 1992 р. Україна стала повноправним членом Ради митного співробітництва.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Всесвітня митна організація— основний суб'єкт регулювання митно-тарифних відносин на мегарівні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок