Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Прибуток: прогнозування в ринкових умовах

Прибуток: прогнозування в ринкових умовах

Назва:
Прибуток: прогнозування в ринкових умовах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,26 KB
Завантажень:
32
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
очікуваних даних за попередній період. Базовий прибуток - це прибуток від випуску (реалізації) продукції в періоді, що передував плановому. За його розрахунку здійснюється коригування звітного, очікуваного прибутку з урахуванням чинників, що на нього вплинули тоді, але не діятимуть у періоді, що планується: зміна оптових цін, припинення випуску окремих видів продукції, зміна рентабельності окремих видів продукції, зниження со-бівартості. Від точного розрахунку базового прибутку залежить точність усіх наступних розрахунків.
Прибуток від випуску (реалізації) непорівнянної продукції може бути розрахований методом прямого розрахунку, якщо є відповідні вихідні дані. За браком таких прибуток розраховується для всієї непорівнянної продукції з використанням показника середньої рентабельності продукції по підпри-ємству. [23,72]
Слід відмітити, що міру прибутковості функціонування підприємства найбільш точно визначають показники рентабельності.
Рентабельність - це якісний вартісний показник, що характеризує рівень віддачі витрат або міру використання наявних ресурсів у процесі виробництва і реалізації товарів, робіт і послуг. [6,117]
В економічному аналізі найчастіше використовують показники рентабельності, що визначають прибутковість підприємств у співвідношенні до вкладених фінансових ресурсів або до поточних витрат на виробництво продукції.
Показник загальної рентабельності виробництва (рентабельність фондів) обчислюються за формулою:
Прибуток х 100
Фонд основних коштів + Фонд оборотних коштів
Даний показник характеризує прибутковість підприємства у відношенні до наявних фінансових ресурсів, які є в його розпорядженні, тобто це показник ресурсний.


Відмітимо, що рентабельність продажів, тобто рентабельність реалізованої продукції обчислюється за формулою:
Прибуток х100
Виручка від реалізації продукції
Рентабельність одиниці продукції обчислюється за формулою:
Прибуток х 100
Собівартість одиниці продукції
Цей показник характеризує міру вигідності виробництва продукції по відношенню до поточних витрат на його виробництво.
Прибуток, що одержують підприємства, є, з одного боку, основним фінансовим джерелом розвитку їх матеріально - технічної бази і соціального розвитку трудових колективів, з іншого - важливим джерелом формування державного бюджету країни і деяких позабюджетних фондів, які створюються за рішенням вищих законодавчих органів. Виходячи з цього і побудована система розподілу і використання прибутку.[6,125]
Як такий, природно, може розглядатися лише реальний прибуток, фактичний фінансовий результат діяльності підприємства, а не прибуток як об'єкт оподаткування, що обчислюється штучним порівнянням валових доходів з валовими витратами без ув'язки з бухгалтерським обліком реального прибутку.
Отже, отриманий підприємством прибуток є об'єктом розподілу. У розподілі прибутку можна виділити два етапи. Перший етап - це розподіл балансового прибутку. На цьому етапі учасниками розподілу є держава і підприємство. В результаті розподілу кожний з учасників одержує свою частку прибутку. Співвідношення розподілу прибутку між державою і підприємствами має важливе значення для забезпечення державних потреб і потреб підприємств. Це одне з принципових питань реалізації фінансової політики держави, від правильного вирішення якого залежить розвиток економіки в цілому.


В першу чергу з прибутку підприємства сплачують до державного бюджету податок на прибуток. Законом прийнята єдина ставка оподаткування для підприємств - суб'єктів підприємницької діяльності всіх форм власності: вона становить 30 відсотків об'єкта оподаткування.
Осмислюючи суть діючої системи оподаткування прибутку, необхідно перш за все виходити з того, прибуток як об'єкт оподаткування і прибуток як такий - то різні речі, тому можуть виникнути ситуації ( і вони правомірні з точки зору принципів які закладені у законодавстві ), коли, маючи прибуток, підприємство не повинно сплачувати податок до бюджету, і , навпаки, при збитковій діяльності воно може сплачувати до бюджету податок на прибуток.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Прибуток: прогнозування в ринкових умовах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок