Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> реферат: Процеси і процедури організації управління підприємством

Процеси і процедури організації управління підприємством / сторінка 2

Назва:
Процеси і процедури організації управління підприємством
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,86 KB
Завантажень:
230
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 

Така модель дозволяє завчасно впорядкувати всі дії взаємодій різних ланок при здійсненні процесу управління.
II матрична схема повноважень по прийняттю рішень. Ця схема найбільш широко використовується в країнах Зах. Європи і Америки. Тут чітко визначений обсяг повноважень по самостійному прийняттю рішень в тій чи іншій області. В ній також виділені всі делегуючи, в рамках компанії, повноваження. Оскільки більшість делегувань пов’язані з правом мати діло з грошовими фондами компанії, то більшість схем відображають різного роду обмеження в даній сфері.
У верхній частині схеми вказані ті управлінські рівні, які наділені повноваженнями по прийняттю рішень в тій чи іншій області (чи наданні консультацій тощо).перелік областей по прийняттю рішень зосереджений в лівій колонці.
III документограми і органіграми. В основі їх побудови лежить визначення маршруту проходження певного документу через ланки управління з вказанням терміну і характеру виконуємої' роботи по складанню даного документу кожним робітником.
Документограми ефективно застосовуються в роботі по раціоналізації діловодства. За її допомоги легко простежить логічний зв’язок, послідовність етапів робіт, виявити дублювання інформації в різних формах документів.
Органіграми являють собою різновид функціональної матриці розподілу прав і обов'язків, оскільки вони мають одне завдання: показати розподіл повноважень між органами управління в процесі прийняття певного рішення чи виконання якої-небудь функції управління. За їх допомоги можна виявити хто і в якій мірі приймає участь в роботі чи прийнятті рішення у випадку, коли для їх виконання перетинаються повноваження декількох осіб чи ланок управління.
Завдання проектування організації управління заключається в тому, щоб простежити і розумно регламентувати відносини виконавців при виконанні всіх функцій управління. Таку регламентацію досить повної картини організації процесу управління дозволить отримати положення про посади.
З: Методи організації процесу управління
Формальна ОС може успішно функціонувати тільки за наявності ряду документів, які регламентують відносини, зв’язки і процедури управління. Виділяють 2 групи документів:
1. нормативно-правові акти і положення. Вони визначають відносини між робітниками апарату управління в процесі виконання поставлених завдань. До них відносяться: установчі документи, положення про структурні підрозділи (відділ, цех), положення про посади.
2. Нормативно технологічні регламенти, що визначають процедурний бік виконання окремих управлінських робіт, операцій і процесу управління в цілому. Сюди відносяться: спеціальні інструкції, правила, маршрутні і операційно-технологічні карти, матриці повноважень по прийняттю рішень, документограми, органіграми тощо.
Найбільш важливу роль в регламентації системного розподілу відповідальності і повноважень грають положення про посади. Вони повинні розроблятись на основі нормативно-технологічних регламентів, які задають процедурний бік процесу управління.
Положення про посади є основним документом, за допомоги якого будуються організаційно-економічні відносини.
В залежності від застосування методів формування ОС використовуються різні правила побудови положень про посади.
На практиці всі посади діляться на категорії в залежності від їх місця і ролі в системі управління:
1) Керівника організації, її підсистем, структурних підрозділів
2) Функціональні спеціалісти
3) Технічні виконавці
Для кожної категорії посад існують загальні права і відповідальність, обумовлені трудовим законодавством, організаційними завданнями тощо. Загальна частина посадового регламенту повинна бути єдиною. В той же час рішення конкретних завдань управління вимагає виділення специфічної відповідальності і прав кожної посадової особи. В зв’язку з цим виділяються 4 регламентованих і контрольованих параметри, які забезпечують цільову орієнтацію робітника:
1) Сфера відповідальності
2) Задачі
3) Критерії ефективної діяльності (досягнення цілей)
4) Права.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Процеси і процедури організації управління підприємством

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок