Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Виробнича потужність підприємства і резерви її ефективного використання

Виробнича потужність підприємства і резерви її ефективного використання

Назва:
Виробнича потужність підприємства і резерви її ефективного використання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,71 KB
Завантажень:
512
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
„Виробнича потужність підприємства і резерви її ефективного використання”


Зміст


Вступ
Тема виробничої потужності підприємства і резервів її ефективного використання має велике значення в організації виробництва.
Виробнича потужність підприємства – це показник, який потрібно знати кожному керівнику, менеджеру сучасного підприємства. Знання резервів виробничої потужності дозволяє підняти виробництво на більш високу величину, оптимізувати виробничі процеси у правильному напрямку.
Кожне сучасне підприємство працює, перш за все, заради отримання прибутку або досягнення яких-небудь суспільних цілей. Знання виробничої потужності, резервів її ефективного використання та підвищення дозволяє підвищити ефективність роботи кожного підприємства, мінімізувати витрати, оптімізувати виробничий процес та досягти визначених підприємством, фірмою цілей. Це можуть бути не тільки цілі досягнення високого рівня прибутку та швидких темпів економічного розвитку, хоча таких цілей більша частина, але й досягення суспільних цілей на державному та місцевому рівнях, підвищення рівня оплати праці трудового колективу підприємства, задовольнення цілей кожного члену трудового колективу не тільки в нормальній оплаті праці, але й соціальному аспекті.
1. Поняття виробничої потужності підприємства і основні фактори, що впливають на її величину
У сучасних умовах програма випуску продукції будь-якого підприємства визначається на основі:
сукупності попиту на вироблену їм продукцію;
його виробничої потужності.
Виробнича потужність підприємства (цеху, ділянки) — це потенційно максимально можливий річний (квартальний, місячний, добовий, змінний) обсяг випуску продукції, робіт, послуг (або видобутку, переробки сировини) необхідної якості при заданих номенклатурі й асортименті на основі прогресивних норм використання устаткування і виробничих площ з урахуванням здійснення заходів щодо прогресивної технології, передовій організації праці і виробництва.
При плануванні й аналізі діяльності підприємства розрізняють три основних види виробничої потужності: перспективну, проектну і діючу.
Перспективна виробнича потужність відбиває очікувані зміни технології й організації виробництва, номенклатури основної продукції, закладені в перспективних планах підприємства.
Проектна виробнича потужність являє собою можливий обсяг випуску продукції умовної номенклатури в одиницю часу, задану при проектуванні або реконструкції підприємства, цеху, ділянки. Цей обсяг є фіксованим, тому що розрахований на постійну умовну номенклатуру продукції і постійний режим роботи. Однак згодом у результаті реконструкції і технічного переозброєння, упровадження нової прогресивної техніки і передового досвіду організації праці і виробництва первісна проектна потужність зміниться, але буде зафіксована як нова проектна потужність. Це дуже важливий показник орієнтації організації виробництва на досягнення високих показників. Обумовлено це тим, що в проектну документацію, як правило, закладаються проектні рішення, найвищі на момент розробки проекту.
Діюча проектна потужність підприємства, цеху, ділянки відбиває його потенційну здатність зробити протягом календарного періоду максимально можливу кількість продукції, передбачену планом виробництва товарної продукції заданої номенклатури і якості. Вона має динамічний характер і змінюється відповідно до організаційно-технічного розвитку виробництва. Тому її характеризують кілька показників:
потужність на початок планованого періоду (вхідна);
потужність на кінець планованого періоду (вихідна);
середньорічна потужність.
Вхідна виробнича потужність підприємства (цеху, ділянки) — це потужність на початок планового періоду, звичайно на початок року. Вихідна виробнича потужність — це потужність на кінець планового періоду, що визначається як алгебраїчна сума вхідної потужності, що діяла на початок року (на 1 січня), і нової потужності, що вводиться протягом року і потужності, що вибуває в цьому ж році. Середньорічна виробнича потужність — це потужність, яка була у підприємства (цеху, ділянки) у середньому за рік з урахуванням приросту і вибуття наявних потужностей.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Виробнича потужність підприємства і резерви її ефективного використання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок