Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Етапи та тенденції розвитку світового фондового ринку, та класифікація цінних паперів

Етапи та тенденції розвитку світового фондового ринку, та класифікація цінних паперів

Назва:
Етапи та тенденції розвитку світового фондового ринку, та класифікація цінних паперів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,08 KB
Завантажень:
460
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Етапи та тенденції розвитку світового фондового ринку, та класифікація цінних паперів
План
1. Етапи та тенденції розвитку світового фондового ринку 
2. Класифікація цінних паперів
Розвиток світових фондових ринків пройшов 4 етапи.
Перший етап охоплює 1860-1914 pp. На цьому етапі бурхливо розвиваються національні фондові ринки, поширюється міжнародне переміщення капіталів, починає ' формуватись глобальний ринок капіталів.
На формування світового фондового ринку в цей час вплинули такі чинники:
§ зміна структури і складу позичальників на ринку капіталу. У 1870 р. на світовому ринку 60% іноземних запозичень припадало на урядові позики, а в 1914 p.- менше 30%. Зростає роль приватних позик (збільшується емісія корпораціями акцій та облігацій);
§ виробничий характер переважної частини запозичень;
§ переважно довгостроковий характер здійснюваних запозичень;
§ зростання взаємодії учасників фондового ринку;
§ впровадження новітніх засобів комунікації і зв'язку;
§ становлення фондових бірж в якості ключового елементу світового ринку капіталів.
Другий етап охоплює-1920-1945 pp. На цьому етапі починається розпад світового фондового ринку і зникнення умов забезпечення розвитку світового ринку капіталів у довоєнний час.
Після Першої світової війни змінюється розстановка сил на світовому ринку капіталів. Країни Західної Європи перетворюються з експортерів в імпортерів капіталу.
Головним кредитором на світовому ринку капіталів стають США. Однак наприкінці 20-х років експорт капіталу зі США у зв'язку з економічним піднесенням уповільнився. На фондовому ринку США зростання котировок акцій (індекс Доу-Джонса) у 1924-1929 pp. становив 300%. Американські банки втрачають інтерес до західноєвропейського ринку. Потік приватного капіталу спрямовується на американський ринок, що погіршило фінансовий стан (аж до банкрутства) західноєвропейських банків, залучених до міжнародних операцій. Внаслідок цього американські банки зіткнулись із серйозними фінансовими труднощами, оскільки вони позбавились стабільних джерел надходження коштів в рахунок погашення раніш наданих кредитів західноєвропейським банкам.
Світова економічна криза 1929 - 1933 pp. і введення валютних обмежень з поточних і капітальних операцій на початку Другої світової війни призвели до дезінтеграції світового фондового ринку.
Третій етап охоплює 1945-1972 pp.
Розвиток валютних і фінансових відносин визначили Бреттонвудські угоди 1944 р.
Міжнародний рух капіталу в перші повоєнні роки здійснювався переважно за державними каналами, а переміщення приватного капіталу знаходилось під жорстким державним контролем. Через жорсткі валютні обмеження міжнародна діяльність національних ринків капіталів практично була відсутньою.
Формування світового ринку капіталів пішло шляхом розвитку евровалютного ринку, ринку еврооблігацін.
Світовий фондовий ринок на цьому етапі був представлений двома рівнями:
§ на верхньому рівні функціонував облігаційний ринок;
§ на нижньому діяли замкнуті, відособлені національні ринки, на котрих операції з цінними паперами жорстко регулювались збоку національних органів.
Однак ступінь прозорості кордонів між світовими і національними фондовими ринками поступово підвищується, що свідчить про прояв глобалізації ринку капіталів.
Четвертий етап розпочався в 1973 р. і триває понині. В цей період відбуваються радикальні перетворення національних фондових ринків розвинутих країн:
§ створюється ринок банківських послуг;
§ ринок державних запозичень;
§ ринок корпоративних цінних паперів.
Фактично йдеться про "фінансову революцію", складовою частиною якої стали:
дерегуляція фінансових операцій всередині країни;
лібералізація національних режимів у частині руху довгострокових капіталів;
формування активної ринкової грошово-кредитної політики.
Політика дерегулювання і лібералізації створила умови для інтеграції національних фондових ринків, розширення масштабів операцій на них і переливання приватних капіталів між країнами. Створився тісний взаємозв'язок між світовими фондовими ринками провідних країн.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Етапи та тенденції розвитку світового фондового ринку, та класифікація цінних паперів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок