Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Безробіття. Проблеми зайнятості населення

Безробіття. Проблеми зайнятості населення

Назва:
Безробіття. Проблеми зайнятості населення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,27 KB
Завантажень:
227
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Безробіття. Проблеми зайнятості населення


Ринок праці є однією з найуразливіших ланок сучасної економіки. В Україні він характеризується незрілістю, розбалансованістю, та низькою ефективністю. Скажімо, в попиті на працю це проявляється у зниженні реальної заробітної плати, поширенні неповної зайнятості, а з боку пропозиції – у помітному зменшенні економічної активності, зростанні рівня безробіття.
Саме безробіття э однією із центральних проблем сучасного суспільства. Проблеми, що є в країні, характерні і для Варвинського району Чернігівської області.
Тож в результаті проведеного дослідження ринку праці та аналізу стану безробіття в районі можна зробити наступні висновки.
Скорочення чисельності населення, зниження рівня тривалості життя і народжуваності, смертність населення працездатного віку, старіння населення та від’ємне сальдо міграції стали характерними ознаками демографічної ситуації у Варвинському районі.
Серед основних причин зменшення населення в районі залишається його природне скорочення – переважання кількості померлих над народженими.
Переорієнтація сімей на малодітність через погіршення їх матеріального становища та штучне переривання вагітності - основні фактори, які негативно впливають на рівень народжуваності.
Також слід зазначити, що збільшення частки людей старших вікових груп у Варвинському районі є важливим структурним фактором, що впливає на зниження загальних коефіцієнтів народжуваності та підвищення загального коефіцієнта смертності, уповільнюючи природній приріст населення.
Демографічна ситуація, що склалася у Варвинському районі, є одним з важливих чинників, який впливає на стан безробіття.
Збільшення кількості безробітних, ріст рівня зареєстрованого безробіття, зменшення попиту на робочу силу – все це притаманне для Варвинського району.
Зростання рівня зареєстрованого безробіття несе подвійне смислове навантаження, показуючи з однієї сторони проблеми економіки району і країни в цілому, яка не може забезпечити своїм громадянам їхнє конституційне право на працю, проте з іншої - вказує на економічну активність населення, які реєструються в органах державної служби зайнятості, а, отже, роблять спробу змінити становище на краще.
Як показав аналіз, в районі рівень безробіття вищий саме серед осіб жіночої статі – це пов’язано передусім з нижчим, в порівнянні з чоловіками, освітньо-кваліфікаційним рівнем жінок, орієнтованим переважно на соціальну сферу, більшій їх зосередженості на внутрішньосімейних проблемах і, як наслідок, меншою конкурентоспроможністю на ринку праці.
Особливо складна ситуація на ринку праці на селі. Результати, отримані в процесі дослідження, не відображають реального стану зайнятості серед сільського населення, адже значна частина сільського населення, фактично являючись безробітними, не реєструється в органах державної служби зайнятості.
Вирішення проблеми зайнятості на селі – основний шлях подолання безробіття у Варвинському районі.
Сьогодні на селі потребують рішучого реформування соціально-економічні відносини. Маючи право на вільне користування землею, селянин може працювати на ній, одержувати потрібні кредити під заставу землі для розвитку власної справи, здавати її в оренду або, зрештою, продати.
Одним із напрямів організації самозайнятості селян є відродження й розвиток народних промислів.
Змінити структуру зайнятості на селі може розвиток малого і середнього бізнесу. Йдеться про створення мережі переробних підприємств малої потужності (млинів, міні-пекарень, модульних м'ясопереробних цехів, молочарень тощо). Зважаючи на сезонний характер сіль-ськогосподарської праці, потрібно забезпечити умови для зайнятості людей протягом усього року. Для цього маємо стимулювати розміщених в сільській місцевості малих підприємств з перероблення та зберігання аграрної про-дукції, виробництва будівельних мате-ріалів; розвиток служб виробничого й соціального сервісу.
Розвиток у районі мережі підприємств соціально-побутової сфери на селі дав би змогу значно знизити напруженість на ринку праці і збільшити дохідну частини місцевого бюджету.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Безробіття. Проблеми зайнятості населення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок