Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Показники, що характеризують структуру капіталу

Показники, що характеризують структуру капіталу

Назва:
Показники, що характеризують структуру капіталу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,66 KB
Завантажень:
127
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
План:

1. Показники, що характеризують структуру капіталу.
Капітал підприємства будь-якої форми власності і виду діяльності, по джерелах формування розділяється на власний (equity) і позиковий (debt).
Складовими власного капіталу є: статутний капітал (у випадку акціонерних товариств — акціонерний) і нерозподілений прибуток. Позиковий капітал формується з банківських кредитів і випущених облігацій. Під структурою капіталу розуміють співвідношення власного і позикового капіталу фірми.
Малюнок 1. Структура капіталу
Під величинами власного і позикового капіталу розуміють значення сальдо відповідних рахунків правої частини балансу.
Власний капітал компанії підрозділяється в балансі на декілька складових:
капітал, вкладений акціонерами у виді звичайних акцій,
додатковий капітал, отриманий понад номіналу акцій, чи емісійний дохід,
накопичений нерозподілений прибуток,
резерви, що представляють собою частину капіталу, призначену для спеціальних цілей,
додатковий капітал від переоцінки основних засобів і товарних запасів.
Позиковий капітал, відбиваний у балансі, містить звичайно досить докладну інформацію про спосіб залучення коштів.
Такий “бухгалтерський” підхід до структури капіталу є традиційним серед більшості вітчизняних економістів і керуючих. Дані з пасиву балансу використовуються в методиках теорії фінансового аналізу для визначення показників платоспроможності підприємства. Цей напрямок дослідження капіталу фірми досить глибоко теоретично пророблено у вітчизняній економічній науці і знайшло широке практичне використання в методиках економічного аналізу.
Однак поряд з цим підходом існує інший напрямок аналізу капіталу, що є складовою і найважливішою частиною сучасної теорії фінансів. Даний напрямок пов'язаний з теоретичним дослідженням структури капіталу фірми і пошуком оптимального співвідношення власного і позикового капіталу.
Структура капіталу є найважливішим поняттям, що використовується в методиках визначення оптимального способу фінансування інвестиційних програм, розрахунку економічної ефективності інвестиційних проектів, прогнозування цін акцій, оцінки ціни капіталу фірми і т.д. Практично рішення будь-якої задачі керування капіталом фірми зв'язано з методологією аналізу структури капіталу.
Показники структури капіталу:
1. Відношення заборгованості до активів
2. Відношення заборгованості до капіталізації
3. Співвідношення позикового і власного капіталу(коефіцієнт фінансової стабільності )
4. Відношення заборгованості до власного капіталу.
5. Коефіцієнт капіталізації (коефіцієнт фінансової незалежності (автономії))
6. Коефіцієнт покриття відсотків.
Показники структури капіталу мають призначення показати ступінь можливого ризику банкрутства підприємства в зв'язку з використанням позикових фінансових ресурсів Шеремет А.Д., Сайфулин Р.С. Методика финансового анализа предприятия. – М.: Инфра –М, 1996.
. Якщо підприємство не використовує позикових засобів взагалі, то ризик банкрутства підприємства дорівнює нулю. При збільшенні частки позикового капіталу збільшується ризик банкрутства, так як росте обсяг зобов'язань підприємства. Ця група фінансових коефіцієнтів у першу чергу цікавить існуючих і потенційних кредиторів компанії. Посібник компанії і власники оцінюють підприємство як беззупинно діючий господарський об'єкт. У кредиторів двоякий підхід. Кредитори зацікавлені в тому, щоб фінансувати діяльність успішно діючого підприємства, розвиток якого буде відповідати сподіванням. Поряд з цим вони повинні враховувати можливість негативного розвитку подій і можливі наслідки непогашення заборгованості і ліквідації компанії. Від успішної роботи компанії кредитори не одержують ніяких вигод: просто вчасно відбувається виплата відсотків і погашення основної суми боргу. Тому вони повинні проаналізувати ризики, що існують для погашення заборгованості в повному обсязі, особливо якщо позика дається на тривалий термін. Частина цього аналізу полягає в тому, щоб визначити, наскільки вагомим буде вимога про відшкодування боргу, якщо компанія буде випробувати значні ускладнення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Показники, що характеризують структуру капіталу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок