Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Витрати і ціни на продукцію

Витрати і ціни на продукцію

Назва:
Витрати і ціни на продукцію
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,61 KB
Завантажень:
101
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Витрати і ціни на продукцію
План
1. Поняття витрат, іх класифікація та роль.
2. Поняття собівартості продукції.
Поняття витрат, їх класифікація та роль
Положення (Стандарт) бухгалтерського обліку 16 "Витрати", затверджений Наказом Міністерства фінансів України від 31.12.1999 р. №318 і зареєстрований в Міністерстві юстиції України 19.01.2000 р. №27/4248, зі змінами і доповненнями, визначає методологічні засади формування в бухгалтерському обліку інформації про витрати підприємства та її розкриття в фінансовій звітності. Так, відповідно до п.6. П(С)БО 16 "Витрати" витратами звітноао періоду визнаються або зменшення активів, або збільшення зобов'язань, що призводить до зменшення власного капіталу підприємства (за винятком зменшення капіталу внаслідок його вилучення або розподілу власниками), за умови, що вони можуть бути достовірно оцінені. Елементами витрат визнається сукупність їх економічно однорідних потоків.. Об'єктом витрат є продукція, роботи, послуги або вид діяльності підприємства, які потребують визначення пов'язаних з їх виробництвом (виконанням) коштів. Не визнаються витратами:
- платежі за договорами комісії, агентськими угодами та іншими аналогічними договорами на користь комітента, принципала тощо;
- попередня (авансова) оплата запасів, робіт, поспуг;
- погашення одержаних позик;
- інші зменшення активів або збільшення зобов'язань, що не відповідають ознакам, наведеним у п.6 вказаного Положення (стандарту);
- витрати, які відображаються зменшенням власного капіталу відповідно до положень (стандартів) бухгалтерського обліку.
Загальноприйнята класифікація витрат за різними ознаками та властивостями наведена в табл. 11.1.
За місцем виникнення витрати на виробництво групуються за цехами, дільницями, службами та іншими адміністративно відокремленими структурними підрозділами виробництв. Спід нагадати, що залежно від характеру та призначення виконуваних процесів виробництво поділяється на: основне, допоміжне і непромислове господарство. До основного виробництва належать цехи, дільниці, що беруть безпосередню участь у виготовленні продукції.
Таблиця11.1
Класифікація витрат
Ознаки | Витрати
1. За місцем виникнення витрат | витрати виробництва витрати цеху витрати діпьниці витрати служби
2. За видами продукції (робіт, послуг) | витрати на вироби
витрати на типові зразки виробів
витрати на групи однорідних виробів витрати на одноразові замовлення
витрати на валову продукцію
витрати на товарну продукцію
витрати на реалізовану продукцію
3. За видами витрат | витрати за економічними елементами витрати за статтями калькуляції
4. За способами перенесення вартості на продукцію | прямі витрати
непрямі витрати
5. За ступенем вппиву обсягу виробництва на рівень витрат | умовно-змінні витрати
умовно-постійні витрати
6. За календарними періодами | поточні витрати
одноразові витрати
Допоміжне виробництво призначене для обслуговування цехів основного виробництва, виконання робіт з ремонту основних фондів, забезпечення інструментом, запасними частинами для ремонту устаткування, різними видами енергії, транспортними та іншими послугами. До нього належать ремонтні цехи, експериментальні, енергетичні, транспортні та інші підрозділи. До непромислового господарства належать: незаводсь-кий транспорт, житлово-комунальне господарство та культурно-побутові заклади, підсобні сільськогосподарські підприємства та інші структурні підрозділи, які не беруть участі у виробництві товарної продукції.
Усі витрати на виробництво включаються до собівартості окремих видів продукції, робіт і послуг (у тому числі окремих виробів, виготовлених за індивідуальними замовленнями) чи груп однорідних виробів.
Залежно від виду витрати класифікуються за економічними елементами та за статтями калькуляції. Під елементами витрат розуміють економічно однорідні види витрат. Витрати за статтями калькуляції - це витрати на окремі види виробів, а також витрати на основне і допоміжне виробництво.
За способами перенесення вартості на продукцію витрати подіпяються на прямі та непрямі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Витрати і ціни на продукцію

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок