Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Проблеми економічного розвитку в Україні та шляхи їх подолання

Проблеми економічного розвитку в Україні та шляхи їх подолання

Назва:
Проблеми економічного розвитку в Україні та шляхи їх подолання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,50 KB
Завантажень:
470
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Проблеми економічного розвитку в Україні та шляхи їх подолання


Економічний розвиток є дуже важливим для кожної держави, адже основним завданням його є забезпечення незалежності країни від інших держав у внутрішніх справах і зовнішніх відносинах. Справжній суверенітет можливий тільки на засадах ефективної та конкурентоспроможної соціально орієнтованої ринкової економіки. І саме за рівнем ефектності національної економіки визначається місце у світовому господарстві.
Як відомо, ринкова економіка розвивається циклічно: економічне зростання змінюється занепадом виробництва, процвітання - кризою і депресією. Україна також пережила глибоку економічну кризу, яка була однією з найтриваліших та найскладніших у світі. З 1991 по 1999 роки було скорочено ВВП та виробництво товарів народного споживання приблизно у 2,5 рази. Темпи інфляції 1993 р. сягнули понад 10000% - такого знецінення грошових знаків до цього не знала жодна країна світу. Наслідком таких потрясінь стало різке зниження життєвого рівня громадян, знецінення банківських вкладів та заощаджень. Завдяки інфляції практично все населення України опинилося за межею бідності, зросла кількість безробітних. В період глибокої кризи почалося різке розшарування суспільства на багатих і бідних.
Найголовніші причини затяжного характеру економічного спаду в Україні пов'язані з формуванням нераціональної структури промисловості (3/4 виробництва - продукція галузей важкої промисловості), для перебудови якої були потрібні величезні інвестиційні ресурси, які можна було одержати лише на міжнародному кредитному ринку, де до України дуже обережне ставлення. Зношення промислового обладнання підприємств України, низька продуктивність праці, енергоємність продукції. Тривале панування державної власності в економіці, призвело до повної відсутності конкуренції між виробниками. Як результат - більшість промислової продукції не відповідала міжнародним нормам і стандартам, була неконкурентоспроможною на світовому ринку. Експорт держави був обмежений і здійснювався в основному за рахунок сировини та напівфабрикатів. Нераціональна територіальна структура (орієнтація на внутрішні економічні зв'язки в СРСР), незавершеність виробничих циклів національної економіки. А також катастрофічна екологічна ситуація та радіоактивне забруднення внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.
Потрібно визнати і те, що було немало причин економічного спаду, які виникли після проголошення незалежності. Непослідовність проведення економічних реформ та непродумана грошова політика, яка проводилась в перші роки незалежності призвели до нечуваної інфляції. Далекість від ринкової фінансової системи, практично не функціонуючий фондовий ринок, дорогі кредити комерційних банків та повільні темпи розвитку ринку іпотечного кредитування. Розвиток «тіньового» сектору в економіці, збитковість виробництва тисяч державних і приватних підприємств, податкові пільги, що призводили до перекручення умов конкуренції і були потужним стимулом тінізації, як наслідок, зростання корупції, хабарництва та відсутність прозорої приватизації, масові банкрутства, монополізація виробництв, відсутність державної програми підтримки розвитку малого та середнього бізнесу.
Проте незважаючи на глобальність проблем розвину економіки у період перших років незалежності Україна досягла значних результатів у формуванні ринкової економіки, і зараз перебуває на стадії завершення перехідного періоду. 1 грудня 2005 року Україна була визнана у світі державою з ринковою економікою.
Створення умов економічного зростання та усунення проблем економічного спаду досягається шляхом впровадження наступних заходів: створення сприятливого інвестиційного середовища, що включає зниження податкових та відсоткових ставок, удосконалення чинного господарського законодавства, легалізація «тіньового» сектору економіки; активізацією малого та середнього бізнесу (упровадження державних програм підтримки, усунення адміністративних бар'єрів і бюрократії, формування позитивної суспільної думки щодо підприємців та їхньої діяльності); удосконалення системи оподаткування; інтеграція національної економіки у світову господарську систему (вступ до СОТ, ЄС).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Проблеми економічного розвитку в Україні та шляхи їх подолання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок