Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Маркетинговий аналіз територіального розташування вітчизняних торгових центрів

Маркетинговий аналіз територіального розташування вітчизняних торгових центрів

Назва:
Маркетинговий аналіз територіального розташування вітчизняних торгових центрів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,53 KB
Завантажень:
107
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Маркетинговий аналіз територіального розташування вітчизняних торгових центрів


За прогнозами експертів, розвиток ринку торгових центрів м. Києва у 2007-2010 роках відбуватиметься високими темпами, що призведе до збільшення їх сумарної торговельної площі майже втричі [3]. Це сприятиме насиченню цього ринку і значному зростанню конкуренції. В таких умовах зростає важливість створення та реалізація комплексу конкурентних переваг, які забезпечать конкурентоспроможність торгових центрів в майбутньому.
Високий рівень конкурентоспроможності торгового центру досягається за рахунок його привабливості для покупців, яка забезпечується в першу чергу вдалим розташуванням. Привабливість торгового центру обумовлює наявність постійного потужного потоку відвідувачів, який залежить від характеристик зони розташування: демографічних, географічних, конкурентних та інших груп факторів. Детальне вивчення впливу множини факторів, що визначають місце розташування торгового центру, необхідне вже при виникненні ідеї його створення.
Недооцінювання ролі маркетингових досліджень при створенні торгових центрів через незначну конкуренцію на цьому ринку призводить до появи необґрунтованих проектів, концептуальні особливості яких можуть не відповідати потребам зони обслуговування, наслідком чого стає низька відвідуваність торгових центрів, висока ротація орендарів і, відповідно, зниження конкурентоспроможності; при зростанні інтенсивності конкуренції сила прояву таких наслідків збільшується, що і визначає актуальність досліджуваної проблеми.
Високий рівень економічних ризиків при створенні і функціонуванні торгових центрів обумовлює посилення обґрунтованості на початковому етапі цієї роботи, виконання якої неможливе без використання маркетингових інструментів. Проведення комплексних маркетингових досліджень знижує ризик прийняття невірних управлінських рішень. Результати досліджень використовуються при розробці концепції та бізнес-плану проекту торгового центру, відображуються у маркетинговій стратегії [2].
У 1957 році було створено Міжнародну рада торгових центрів (ICSC), яка на сьогодні об’єднує більше 43 тис. членів з 85 країн світу. У межах цієї організації в червні 2002 року виникла Російська рада торгових центрів, а у квітні 2003 року – асоціація “Рада торгових центрів України”[4]. Мета діяльності таких об’єднань на рівні держави полягає у сприянні становленню, розвитку й вдосконаленню функціонування торгових центрів. Для членів асоціацій надається для використання база інформації, яка сприяє зменшенню дефіциту на інформаційному ринку.
Створення торгових центрів України в основному базується на використанні зарубіжного досвіду, не в повній мірі враховуються специфічні умови діяльності. В наукових публікаціях недостатньо уваги приділяється дослідженню питань щодо особливостей впровадження і функціонування таких центрів.
Метою статті є визначення алгоритму проведення маркетингового аналізу територіального розташування вітчизняних торгових центрів і обґрунтування впливу результатів такого аналізу на концепцію їх створення.
Здійснення вибору місця розміщення є одним з найважливіших стратегічних рішень для власника сучасного торгового центру, оскільки його місце розташування основним фактором успіху від якого залежить генерація потоків покупців та відвідувачів.
Створення та розміщення різних форматів вітчизняних торгових центрів має свої відмінні риси. Так, в зарубіжній практиці передпроектний етап роботи зі створення торгових центрів полягає у дотриманні наступного алгоритму дій:
Визначення потреби в торгових центрах певного типу на основі проведення масштабних маркетингових досліджень;
Вибір формату майбутнього торгового центру;
Пошук потенційних місць розміщення для обраного формату торгового центру;
Комплексний аналіз потенційних місць розміщення і вибір конкретного розташування.
Через дефіцит вільних ділянок для будівництва торгових центрів в Україні їх створення базується на наявності вільних площ і можливості їх використання за відповідним призначенням.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Маркетинговий аналіз територіального розташування вітчизняних торгових центрів

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок