Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Конкурентні стратегії проектних підприємств луганської області

Конкурентні стратегії проектних підприємств луганської області

Назва:
Конкурентні стратегії проектних підприємств луганської області
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,97 KB
Завантажень:
280
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Конкурентні стратегії проектних підприємств луганської області


Аналіз досліджень у галузі конкурентних стратегій показує наявність глибоких теоретичних опрацювань проблеми [1, 3-11]. Актуальним є використання цих стратегій у реальних умовах економічної практики сучасної України. У період активізації становлення ринкових відносин у нашій країні проблематика вибору стратегії могла б стати ефективним інструментом боротьби за нові ринки, а також забезпечити високі конкурентні позиції підприємств. Разом з тим, дослідження в цьому напрямку тільки розгортаються, а стосовно вітчизняних поектних підприємств практично відсутні.
Завданням нашого дослідження є, по-перше, аналіз сучасних конкурентних стратегій, по-друге, вивчення особливостей функціонування вітчизняних проектних підприємств на прикладі Луганської області, визначення раціональних стратегій, а також їх окремих напрямків, перспективних в умовах розвитку досліджуваних організацій.
1. Конкурентні стратегії
Визначення поняття "стратегія" в розумінні деяких зарубіжних дослідників [1, с.23] - це паттерн, або план, що інтегрує головні цілі організації, її політику і дії в якесь "погоджене ціле". Розвиваючи свою думку, вони визначають критерії, яким повинна відповідати ефективна стратегія: важливі, чітко сформульовані завдання; підтримка ініціативи; концентрація; гнучкість; скоординоване і відповідальне керівництво; несподіванка; захист.
Білоруський економіст Ільїн А.І. формулює стратегію, з одного боку, як комплекс довгострокових заходів або підходів, а з іншого - як план найбільш ефективного розподілу ресурсів для досягнення цілей [10].
У Великому економічному словнику термін "стратегія" тлумачиться як "мистецтво керівництва; загальний план ведення цієї роботи, виходячи зі сформованої дійсності на даному етапі розвитку". [2, с. 675] Термін "конкурентна стратегія" трактується тут і як "довгострокові заходи наступального або оборонного характеру, покликані зміцнювати становище підприємства з урахуванням факторів інтенсивності конкуренції" [там само].
У цьому ж джерелі "конкурентоспроможність" визначається як властивість товару, послуги, суб'єкта ринкових відносин виступати на ринку нарівні з присутніми там аналогічними товарами, послугами або конкуруючими суб'єктами ринкових відносин" [2, с. 261].
Що стосується терміна "конкурентоспроможність", то в цьому відношенні в економічній літературі існує значна розмаїтість визначень цього поняття. Так, наприклад, Воронкова А.Е. наводить близько восьми визначень терміна "конкурентоспроможність", а сама її розуміє як узагальнюючий, підсумковий показник усталеної роботи підприємства, що пов'язаний з результатами дій і зусиль різноманітних підсистем підприємства й залучених ресурсів [3].
Забезпечення конкурентоспроможності підприємств і її подальше підвищення здійснюється за допомогою розробки і реалізації ефективної стратегії дій.
Вітчизняні економісти висловлюють ряд поглядів з приводу ефективних стратегій: основними способами посилення конкурентних позицій є стратегія диференціації, стратегія зменшення витрат, стратегія з погіршення якості конкурентного середовища [4, 5, 10, 11].
У роботі [10] виділяються три напрямки формування стратегії в ринковій економіці: досягнення лідерства в галузі мінімізації витрат виробництва, спеціалізація у виробництві продукції, фіксація певного сегмента ринку і концентрація зусиль фірми на цьому сегменті.
На думку Нападовської Л., за умов, коли відбулася переорієнтація від світу виробника до світу споживача, найбільш прийнятна концепція диференціації (створення більшої цінності товару, ніж у конкурентів) [5]. Подібна позиція викладається в роботі Ансоффа І. [11], де відзначається, що в другій половині XX ст. фактори ринкового успіху змінилися, і диференціювання товару стало важливою конкурентною стратегією на противагу стратегії мінімізації витрат (стратегією ринкової частки або ринкової позиції), вона ґрунтувалася на мікроекономічній концепції, відповідно до якої більш низька ціна, ніж у конкурентів, дозволяє фірмі захопити максимальну частку ринку і знизити витрати за рахунок росту обсягів виробництва.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Конкурентні стратегії проектних підприємств луганської області

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок