Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> реферат: Економічна суть, види й функції акцепту

Економічна суть, види й функції акцепту / сторінка 2

Назва:
Економічна суть, види й функції акцепту
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,80 KB
Завантажень:
386
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Якщо за вказаною адресою платника не вдалося розшукати, це фіксується нотаріусом і означає, що пред'явлення векселя відбулося, але отримано відмову, а сам вексель опротестовується.
Вексель може пред'являтися до акцепту в будь-який час, починаючи із дня його складання та видачі і кінчаючи моментом настання терміну платежу. Акцептант, висловлюючи свою згоду на платіж, має право: вказати адресу, за якою буде здійснено платіж, якщо вона не була зазначена векселедавцем; прийняти не всю вексельну суму, а її частину; відмовитися від акцепту, якщо за його вимогою пред'явник векселя не зміг довести свою легітимність як законного векселетримача або та особа, котра виступає від імені презентанта, не засвідчить своїх повноважень.
В операціях з простими векселями акцепт переважно не застосовується, оскільки сама форма такого векселя містить пряме зобов'язання векселедавця виконати умови документа в установлений термін. Тобто векселедавець простого векселя є прямим боржником. Водночас прості векселі, виписані терміном "у такий-то час від пред'явлення", підлягають обов'язковому акцептуванню. Але різниця полягає в тому, що векселедавець у ході презентації відповідною позначкою на векселі не підтверджує оплату (адже він і так є платником), а вказує час, від якого починається відлік строку платежу. Тобто тут акцепт зводиться до засвідчення дати презентації та підпису векселедавця. Щодо переказних векселів, то їх акцептування стає необхідним у таких випадках: по-перше, якщо тратта містить вказівку векселедавця про обов'язковість презентації; по-друге, якщо тратта підлягає оплаті особою, яка не є боржником, або сплачується не за місцезнаходженням платника; по-третє, якщо вексель підлягає оплаті після збігу певного часу від дати його пред'явлення до акцепту; по-четверте, якщо в індосаменті векселетримач зазначив обов'язковість такого пред'явлення.
Останнє діє тоді, коли векселедавець не ввів до тексту векселя заборони його пред'явлення до акцепту. Така заборона може мати вигляд формули "Без відповідальності за акцепт". Нею векселедавець відкидає імовірність дострокового пред'явлення векселя до оплати на випадок неакцепту.
Конкретні умови акцепту тратт визначають векселедавець та індосант. Векселедавець може у тексті векселя вмістити такі застереження: про необхідність пред'явлення для акцепту в зазначений термін; про те, що ця акція не може здійснюватися раніше призначеного строку; про заборону пред'явлення для акцепту. Щодо індосанта, то він може зазначити, щоб вексель було пред'явлено для акцепту з призначенням терміну або без нього. При цьому застереження індосанта не можуть суперечити побажанням векселедавця, якщо тільки останній не порушує чинного законодавства.
А як же конкретно розуміти призначення терміну? Це означає, що в індосаменті може бути вказано: термін, що виражається точною календарною датою; термін, який охоплює певний період часу; термін, що настане не раніше вказаної дати. Вексель може пред'являтися до акцепту навіть після настання строку платежу і може бути акцептований, тому що це ніяк не впливає на відповідальність боржника за платіж. Як правило, презентує вексель для акцепту банк за адресою проживання платника.
Той день, коли акцепт було здійснено, проставляється як дата акцепту. Щодо векселів, що підлягають оплаті "у такий-то час від пред'явлення", або якщо це було застережено векселедавцем чи індосантами, датування акцепту є обов'язковим, оскільки відлік терміну платежу починається від цієї дати. В інших випадках зазначення дати акцептування є бажаним. Коли обов'язкова дата акцепту відсутня, то векселетримач, аби зберегти свої права проти індосантів і векселедавця, має засвідчити даний факт своєчасним опротестуванням векселя у недатуванні акцепту. Якщо своєчасного протесту не було вчинено, право вимоги до акцептанта все одно зберігається.
Згідно з нормами вексельного обігу, платник не може вимагати від векселетримача, щоб він залишив йому вексель для акцепту. Тобто векселетримач презентує, але не передає вексель.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Економічна суть, види й функції акцепту

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок